Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Hata! Bazı sorunlarla karşılaştık.

YuSuF02

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
herkese merhaba bu günlerde bu sorunu çok yaşıyorum ve çok sıkıntı oluyor yardımcı olursanız sevinirim...
züldü - Xiaomi Redmi K20 - Xiaomi Mi 9 T ENG Rom ENG Firmware _ GSMKolik - Android - İphone De...png

Çözümünü buraya NET yazayım bundan sonraki bu tarz problemle konu açanlara kesin çözüm olsun.

Bu sorunu bende yaşayan birisi olarak, 9 aydır avrupa lokasyon(firma) sunucu kullanıyorum. Saat gibi maşallah tık yok.

Arkadaşlar bu problem Türkiyedeki host firmalarından kaynaklanıyor genelde. ( TR Kullananlar)

Avrupa lokasyonlu firmalarla çalışın. Önerim, en kısa zamanda avrupa firmaya geçmeniz.

Bunun başka bir alternatifi yok.

Sis Sis benim site hareketli avatar kabul etmiyor mesela. Disabled function lar kapalı hostta. Açmıyorlar. Vds alırsan açılır diyor. Reseller kullanıyorum. Sende durumlar nasıl avatar konusunda

Sis Sis benim site hareketli avatar kabul etmiyor mesela. Disabled function lar kapalı hostta. Açmıyorlar. Vds alırsan açılır diyor. Reseller kullanıyorum. Sende durumlar nasıl avatar konusunda

Yukarıda anlattığımı yapın, arkanıza yaslanın ondan sonra. Çalışmayan hiçbirşey olmaz.

Firma önerebilir misiniz. Şu an çok uyguna kullanıyorum hostumu da bi bakayım fiyatlara. Kesinti oluyor mu destek nasıl acaba

Firma önerebilir misiniz. Şu an çok uyguna kullanıyorum hostumu da bi bakayım fiyatlara. Kesinti oluyor mu destek nasıl acaba

İşte hatayı bu düşünceden dolayı yapıyorsunuz :) Uyguna kullanıyorsanız diyecek bişeyimiz yok o halde :)

Bu düşünceyle yaklaşım yapanlara da açıkcası birşey anlatmak gelmiyor içimden :)

3 kuruş cebimde kalsın düşüncesiyle işe başlıyorsunuz, sorunlar ardı ardına gelince hala türk firmalarıyla uğraşiyorsunuz :)) Problem de çözülmüyor sıkıntılar da bitmiyor :)

Burda olay Türk firmalarını kötülemek değil. İşlerine gelmediği gibi davranıp bazı özellikleri açmadıkları için başka firmaları öneriyorum.

Biraz ön yargılısın. İstersen sen değil ben sana anlatayım biraz.

Sorunu tam teşhis etsen türk firmalarında da çözümü kolay. Halledenler var istersen özelden yaz söyleyeyim hangi firmanın nasıl çözüm yaptığını. Genel olarak bazı tabirler kullanmışsın ama üzerime çok alınmıyorum.

Php fonksiyonlarından hangilerinin açılması gerektiğini neden açmadıklarını da biliyorum. Ve bunu nasıl açacaklarını hangi sunucularda açılabileceğini de biliyorum. Ee iş paraya kalıyor. Şu an piyasadaki xenforo forum sitelerine gir bak %90'ı hareketli avatar yükleyemiyor neden? O bahsettiğim php fonksiyonlarından bir tanesi var ve açmıyorlar ben de çok araştırdım emin ol.

Firmaların işlerine gelmesi ile alakalı değil konu güvenlik için açılmıyor gerekli fonksiyonlar.

Çözümü de basit. Reseller veya paylaşımlı hosting kullanıyorsan bu fonksiyonlar ana sunucuda açıldığından bütün paylaşımlı hostingleri etkiliyor. Yani bu da bütün sitelerin risk altına girmesi demek. Bunu sen sunucu yöneticisi olsan açar mısın=? Kimse açmaz. Bu yüzden gel sana VDS verelim istediğin bütün ayarları açalım diyorlar. Burada da bütün riski sen almış oluyorsun. Yakında VDS'e geçeceğim zaten.

Benim sitemde yukarıda bahsedilen hatanın tek geldiği yer hareketli avatar yükleme kısmı. Şu an yüklenemiyor. Çözümü de vds almak ve o fonksiyonların açılması. Ve dediğim gibi piyasadaki birçok webmaster foruma üye olup denedim büyük çoğunluğunda bu sorun var. Kimse farkında bile değil.

Bence sen hatalı bir sonuca ulaşmışsın. Boşuna avrupalılara para kaptırmışsın. Bu işi türk firmalarında çok sorunsuz yapan forumlar da var.

Biraz ön yargılısın. İstersen sen değil ben sana anlatayım biraz.

Sorunu tam teşhis etsen türk firmalarında da çözümü kolay. Halledenler var istersen özelden yaz söyleyeyim hangi firmanın nasıl çözüm yaptığını. Genel olarak bazı tabirler kullanmışsın ama üzerime çok alınmıyorum.

Php fonksiyonlarından hangilerinin açılması gerektiğini neden açmadıklarını da biliyorum. Ve bunu nasıl açacaklarını hangi sunucularda açılabileceğini de biliyorum. Ee iş paraya kalıyor. Şu an piyasadaki xenforo forum sitelerine gir bak %90'ı hareketli avatar yükleyemiyor neden? O bahsettiğim php fonksiyonlarından bir tanesi var ve açmıyorlar ben de çok araştırdım emin ol.

Firmaların işlerine gelmesi ile alakalı değil konu güvenlik için açılmıyor gerekli fonksiyonlar.

Çözümü de basit. Reseller veya paylaşımlı hosting kullanıyorsan bu fonksiyonlar ana sunucuda açıldığından bütün paylaşımlı hostingleri etkiliyor. Yani bu da bütün sitelerin risk altına girmesi demek. Bunu sen sunucu yöneticisi olsan açar mısın=? Kimse açmaz. Bu yüzden gel sana VDS verelim istediğin bütün ayarları açalım diyorlar. Burada da bütün riski sen almış oluyorsun. Yakında VDS'e geçeceğim zaten.

Benim sitemde yukarıda bahsedilen hatanın tek geldiği yer hareketli avatar yükleme kısmı. Şu an yüklenemiyor. Çözümü de vds almak ve o fonksiyonların açılması. Ve dediğim gibi piyasadaki birçok webmaster foruma üye olup denedim büyük çoğunluğunda bu sorun var. Kimse farkında bile değil.

Bence sen hatalı bir sonuca ulaşmışsın. Boşuna avrupalılara para kaptırmışsın. Bu işi türk firmalarında çok sorunsuz yapan forumlar da var.

Ben türk host firması kullanmıyorum. Bahsettiğin vakaları göz önünde bulunduracak olursak eğer Türk firmaları için fasa fiso hepsi. Bana anlatmana gerek yok yani :) Ben neyin ne olduğunun farkındayım yıllardır.

Kullanmak isteyen sendin, sordun bende gerekeni söyledim :)

Kimsenin hostu, sunucusu beni ilgilendirmez. Ben ortaya öneri de bulundum. Böyle yaparsanız rahat bir xenforo kullanırsınız diye belirttim. Gerisi kullananlara kalmış.

Kolay gelsin.

Yaptığın açıklamada hiçbir yeterli dayanak göremedim fasa fiso lafını biraz açar mısın neye dayanarak söyledin. Biz de aydınlanalım.

Gerçekten sunucu yönettin mi php altyapısına hakim misin? Bunları gerçekten değerlendirerek söylediysen biz de bir şeyler senden öğrenmiş oluruz.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.