Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Hangi hosting şirketini kullanıyorsunuz?

Arkadaşlar tekrar tekrar çok fazla soru soruyor olabilirim kusura bakmayın. Kaliteli Hosting firmasını uygun fiyata almak istiyorum. Kötü bir Hosting alıp sonra uğraşmak istemiyorum. Bu sebep ile devamlı rahatsız ediyorum.

Hosting seçeneklerinde işlemci ve ram ne kadar fark yaratır. 512MB Ram ile 1GB Ram'li makina farkı olurmu. Benim belirlediğim bir kaç firma ve fiyat bilgisi aşağıdaki gibi. Siz nasıl bir tercih yapardınız. Kısaca Seçtiğim paket içeriğinde farklılıklar Ram ve Cpu farklılıkları var genel anlamda. Tabi bu firmalardan hangisini tercih etmek gerekir orası daha önemli, çok fazla özellik verip, hizmet veremedikten sonra pekte bir anlamı yok.

Verigom Başlangıç için seçtiğim Entry Paketi Alan adı ile birlikte 180 TL geliyor. 1GB Ram, 1 Core Cpu ( Advanced Paketi 2GB ve 2 Core) Bu fark yaratıcak ise bunu tercih ederim.

verigom.png

Hostinger firması ile daha düşük özellikleri daha pahalıya veriyor. 1 Core Cpu ve 512MB Ram ile diğer özellikleri hemen hemen ayın. 1 yıllık fiyatı ise, 216 TL oluyor.

hostinger.png

Veridyen ise 1 Core Cpu ve 2GB Ram Kapasitesi ile işem yapıyor, webVim paketi, Bununda yıllık ücreti 248 TL

Veridyen.png

Cenuta ise Seçtiğim Paket içeriğinde Limitsiz L olan, 2 Core Cpu ve 4GB Ram desteği var. Özelliklerinide iyi, Yıllık üçreti 190 Tl geliyor.

Cenuta.png

hosting.com.tr ise Seçtiğim Performans Paketi ile 1 Core Cpu ve 1GB Ram desteği ile geliyor. Yıllık ise 252 TL oluyor.

Hosting.png

Xenforo kullanıyorsan VPS-VDS kullanacaksın.
Hosting paketle olacak iş değil.

Paket açıklamasında 1 Core Cpu yazmış
tamam sana 1 cpu veriyor ama cpu hızı nedir
o hizdan size nekadarını verecek

Misal Çekirdek başına 4ghz cpu
limitleyerek size 1ghz olarak verdi.

simdi sunucunuz 1cpu mu 0.25 cpu mu ????

Xenforo kullanıyorsan VPS-VDS kullanacaksın.
Hosting paketle olacak iş değil.

Paket açıklamasında 1 Core Cpu yazmış
tamam sana 1 cpu veriyor ama cpu hızı nedir
o hizdan size nekadarını verecek

Misal Çekirdek başına 4ghz cpu
limitleyerek size 1ghz olarak verdi.

simdi sunucunuz 1cpu mu 0.25 cpu mu ????

Değerli yorumunuz için çok teşekkürler.

VPS-VDS Sunucuların maliyetleri ortada, ilk etapta yüksek ziyaretçi olmayacak bir site için o kadar maliyet mantıklı değil. İleride sitenin durumu farklı noktalara gelir dediğiniz doğru. Zaten mecbur VPS-VDS sunuculara yönelmek zorunda kalınacaktır.

Şu durumda Hosting firmaları zaten ne kadar Ghz değer verdiğini hiç biri yazmıyor. Yada yazan var ise ben göremedim. Sadece 1/2 Core Cpu diyor. Yoksa VPS-VDS herkes almak ister. Bu sebep ile yeni kurulacak bir sistem için Hosting firması en mantıklı seçim.

Başlangıç için bilindik büyük bir firmadan başlayın atla deve bir durum değil aylık hosting alın beğenmezseniz başka firmaya geçersiniz. Beğenirseniz yıllık ödersiniz.

Veridyen kullanıyorum, günlük 5k hitli Xenforo sitede sorun yaşamadım. Tavsiye edebilirim.

Başlangıç için bilindik büyük bir firmadan başlayın atla deve bir durum değil aylık hosting alın beğenmezseniz başka firmaya geçersiniz. Beğenirseniz yıllık ödersiniz.

Hangi firmalar bilindik, onu ben bilmiyorum. Ah bir bilsem bilsem, ?
Veridyen kullanıyorum, günlük 5k hitli Xenforo sitede sorun yaşamadım. Tavsiye edebilirim.

Hangi paketini kullanıyorsunuz peki. Sakıncası yok ise paylaşırmısınız

Hangi firmalar bilindik, onu ben bilmiyorum. Ah bir bilsem bilsem, ?

Hangi paketini kullanıyorsunuz peki. Sakıncası yok ise paylaşırmısınız
Webpico kullanıyordum, addon domain özelliği gerektiği için webvim pakete geçtim.

Plesk üzerinde kendi firmamda barındırıyorum OVH tercih etmiştim lakin daha sonrasında vaz geçtim herhangi bir limit yok 1 plesk içinde de 1 domain var ne verdiyse allah hepsi dahil :D

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.