Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Hangi hosting şirketini kullanıyorsunuz?

PATRON

Sabit kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar. Fikirlerinize ihtiyacım var. Şu anda 10 yıldır VDS kullanmaktayım ve birden fazla sitem bulunmakta.

Cpanel lisans fiyatları sunucu fiyatlarının 3 katı oldu. Bu yüzden xenforo forum sitemi reseller hesabı alıp kullanacağım.
Fakat kendi sunucum olduğu için sistem gereksinimleri PHP fonksiyonlarını açarak karşılıyorum yani sunucum da tüm fonksiyonlar açık.
Şu anda bu fonksiyonları açık tutan hiç bir firma görmedim. Bu anlamda sormak istediğim bir kaç husus var.

1. Bahsetttiğim en altta resimdeki fonksiyonlar kapalı kalsa olumsuz yanları ne olur? Kapalı olarak kullansam ne olur?
  2. Sizler reseller veya hosting mi kullanıyorsunuz? Bunları kullanıyorsanız anlık ve günlük tekil hit durumu paylaşır mısınız?
  3. Üstteki maddeye istinaden buna uyan kişiler varsa hangi firmayı ve hangi paketi kullanıyorsunuz acaba?
Ben 4 GB ram 4 CPU 5670 v2 işlemcili 65 GB nvme SSD kullanıyorum. Günlük hitim 1.500 max 2.000 hiti gördüm.
Anlık olarak da 70 hiti geçtiğimi görmedim.

LaDezs LaDezs bu arkadaşdan hizmetim yok ama keşke alsaydım diyorum bazen konusunca çok ilgili ve sistem bilgisine sahip araştır genede forumda tavsiye edebilirim gördüğüm kadarıyla.

Cpanel mi kaldı ?

Diğer bir özel konuya değinecek olursak, türkiye den sunucu kullanmamanızı öneririm.

Bütün domainlerim ve kullandığım sunucu avrupa lokasyonlar üzerinde. 3 kuruş fazla olsun kafanız rahat olsun.

Arkadaşlar 2 cevap geldi 2 si de alakasız cevaplar. Rica ediyorum konuyla ilgili paylaşımda bulunacak biri varsa sevinirim.

Merhaba arkadaşlar. Fikirlerinize ihtiyacım var. Şu anda 10 yıldır VDS kullanmaktayım ve birden fazla sitem bulunmakta.

Cpanel lisans fiyatları sunucu fiyatlarının 3 katı oldu. Bu yüzden xenforo forum sitemi reseller hesabı alıp kullanacağım.
Fakat kendi sunucum olduğu için sistem gereksinimleri PHP fonksiyonlarını açarak karşılıyorum yani sunucum da tüm fonksiyonlar açık.
Şu anda bu fonksiyonları açık tutan hiç bir firma görmedim. Bu anlamda sormak istediğim bir kaç husus var.

1. Bahsetttiğim en altta resimdeki fonksiyonlar kapalı kalsa olumsuz yanları ne olur? Kapalı olarak kullansam ne olur?
  2. Sizler reseller veya hosting mi kullanıyorsunuz? Bunları kullanıyorsanız anlık ve günlük tekil hit durumu paylaşır mısınız?
  3. Üstteki maddeye istinaden buna uyan kişiler varsa hangi firmayı ve hangi paketi kullanıyorsunuz acaba?
Ben 4 GB ram 4 CPU 5670 v2 işlemcili 65 GB nvme SSD kullanıyorum. Günlük hitim 1.500 max 2.000 hiti gördüm.
Anlık olarak da 70 hiti geçtiğimi görmedim.

LaDezs LaDezs lütfen arkadaşa tatmin edici birşeyler söyle. Hosting önerisi haricin de arkadaşı bilgiye doyurmanı rica ediyorum şimdiden teşekkürler :D

Merhaba
Mevcut olarak vds kullanmaya devam edip ücretsiz veya uygun fiyatlı panellere bakınız. Örnek directadmin yönelmek en mantıklısı.
Xenforo belirli sistem (php)izinlerine sahip olmadığı zaman gerek eklenti gerekse bazı sistem ayarlarını açtığınızda hata döndürecektir. Exec vs gibi gerekli ayarlar ne yazık ki paylaşımlı hostlarda pasif durumda ve yüzde 85 inden olumsuz dönüş alacaksınız.

Ek olarak mevcut vds niz de daha güncel işlemcili bir sunucuya geçiş yapabilirsiniz.

İlla hosting(reseller) istiyorum dersenizde cloudlinux kullanan bir büyük firmadan hizmet almanızı şiddetle öneririm.

Herkese merhaba, iyi bayramlar.

Arkadaş konu açmış ekstra ben konu açmayayım. Buradan devam edeyim, kullandığınız yada bildiğiniz sorunsuz Hosting firmaları hangileri, öneriniz varmıdır bu konuda. Konuyu açan arkadaşda aslında bunu sormak istemiş tam olarak, ama farklı cevaplar verilmiş sanki.

LaDezs LaDezs arkadaşımız ile temasa geçin.Kendisi her konuda size yardımcı Olacaktır. Yıllardır kendi forumumum için hizmet alırım. Xenforo harici olsa bile her türlü sorunu en kısa sürede çözüme kavuşturmuştur.

Referenans isterseniz burası yeterli olacaktır :)

LaDezs LaDezs arkadaşımız ile temasa geçin.Kendisi her konuda size yardımcı Olacaktır. Yıllardır kendi forumumum için hizmet alırım. Xenforo harici olsa bile her türlü sorunu en kısa sürede çözüme kavuşturmuştur.

Referenans isterseniz burası yeterli olacaktır :)

Önermiş olduğunuz yere baktım, vermiş olduğu hizmet özellikleri ile istemiş olduğu ücretler çok pahalı. Ücretsiz Alan Adı, SSL Sertifikası gibi özellikler hiçbir şey yok. En alt paketi yıllık 250 TL. SSL gibi, Alan Adı gibi hizmetleri olsa düşünmeden alırdım. Bu sebep ile içerisinde bunları bulunduran fakat fiyatı 300 TL bile olsa tercih edilecek bir firma arıyorum.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.