Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Güvenlik sorunları

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

Oguzhan58

Aktif kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Destek istenen forum
https://forum.kepstudio.online/
Sitemde böyle bir sorun ile karşılaştı nasıl çözebilirim ? , şuan siteye erişimim yok . Admin paneline zor giriyorum
İlgili site , Kep Studio SLL sertifikası mevcut , google girişi ayarlamaya çalışıyordum bir anda oldu

ddd.png

Çözüldü Güvenlik sorunları

Evet bende aynı sorunu gördüm. Yapılması gereken ilk olara xenforo dosyalarını taramak, dosyaları için bir değişikli olmuş mu bunu kontrol ettirin.
Admincp >> Araçlar >> Dosya doğrula.

Hata var yada yok, tüm dosyaları yeni ile değiştirin ve upgrade çalıştırıp xenforo güncelleyin. Kurulu eklenti kontrolü, tüm eklentileriniz güvenilir sitelerden, kişilerden indirildiğine emin olun değilseniz kaldırın.

Sunucu yöneticiniz ile iletişim kurun ve bir tama yaptırın, eğer her şey normal ise google başvuru yaparak temizlik yaptığınız bildirin bir kaç gün için kaldırılacaktır uyarı.
Ben neden böyle görüyorum hocam
web sitenizde daha önce zararlı yazılım içeren bir yönlendirme. Yani link kısaltma sistemlerinden eklediyseniz tarayıcıların bu şekilde görmesi olağandır, Google Search console girip, Güvenlik ve Manuel işlemlerden kontrol edin Sitenizi

web sitenizde daha önce zararlı yazılım içeren bir yönlendirme. Yani link kısaltma sistemlerinden eklediyseniz tarayıcıların bu şekilde görmesi olağandır, Google Search console girip, Güvenlik ve Manuel işlemlerden kontrol edin Sitenizi
Manuel işlemlerde sorun görünmüyor fakat ilk attığım görseldeki uyarı mevcut , admin.php yolunu söylüyor yani ne olabilir ki google girişi maili ayarlamaya çalışmadan önce böyle bir sorunum yoktu

Manuel işlemlerde sorun görünmüyor fakat ilk attığım görseldeki uyarı mevcut , admin.php yolunu söylüyor yani ne olabilir ki google girişi maili ayarlamaya çalışmadan önce böyle bir sorunum yoktu
tarayıcı kaynaklı olabilir o vakit, ben bir kaç tarayıcıda denedim böyle bi hata vermedi, sizde hangi tarayıcıda veriyor bu hatayı?

tarayıcı kaynaklı olabilir o vakit, ben bir kaç tarayıcıda denedim böyle bi hata vermedi, sizde hangi tarayıcıda veriyor bu hatayı?
Chorme'da da veriyor Operada'da veriyor hocam şimdide siteye ulaşılamıyor . Anlayamadım hiçbir sıkıntı yok ama sorun devam ediyor

Evet bende aynı sorunu gördüm. Yapılması gereken ilk olara xenforo dosyalarını taramak, dosyaları için bir değişikli olmuş mu bunu kontrol ettirin.
Admincp >> Araçlar >> Dosya doğrula.

Hata var yada yok, tüm dosyaları yeni ile değiştirin ve upgrade çalıştırıp xenforo güncelleyin. Kurulu eklenti kontrolü, tüm eklentileriniz güvenilir sitelerden, kişilerden indirildiğine emin olun değilseniz kaldırın.

Sunucu yöneticiniz ile iletişim kurun ve bir tama yaptırın, eğer her şey normal ise google başvuru yaparak temizlik yaptığınız bildirin bir kaç gün için kaldırılacaktır uyarı.

Çözüm
Hocam ilgili yorumunuz ve desteğiniz için öncelikle çok teşekkür ederim.
Şöyle izah edeyim kısaca ; xf2 sorunsuz bir şekilde kurulu ve çalışır durumdaydı , sizin içeriklerinizden aldığım sorunsuz 3 adet eklenti kuruluydu ve onlarda sorunsuz çalışmaktaydı , google giriş kısmında bir takım ayarlamalar yaparken bildiğiniz üzere site sahipliği tanımlamak amacı ile cpanelde ilgili dizine bir google dosyası attım google'ın verdiği , sonra bu dosyayı silmedim ve böyle bir sorunla karşılaştım , ilgili dosyayı sildim ve onay istedim hala bekliyorum konudaki ilk mesajda görebilirsiniz.
Şuan ise site tamamen açılmaz halde ve anlamış değilim admin paneline bile erişimim yok . Sorun hala devam ediyor

Ekli dosyalar

• Aqweqdsız.png
    Aqweqdsız.png
    13.9 KB · Görüntüleme: 9
  • mobil.jpg
    mobil.jpg
    56.5 KB · Görüntüleme: 9
Hocam ilgili yorumunuz ve desteğiniz için öncelikle çok teşekkür ederim.
Şöyle izah edeyim kısaca ; xf2 sorunsuz bir şekilde kurulu ve çalışır durumdaydı , sizin içeriklerinizden aldığım sorunsuz 3 adet eklenti kuruluydu ve onlarda sorunsuz çalışmaktaydı , google giriş kısmında bir takım ayarlamalar yaparken bildiğiniz üzere site sahipliği tanımlamak amacı ile cpanelde ilgili dizine bir google dosyası attım google'ın verdiği , sonra bu dosyayı silmedim ve böyle bir sorunla karşılaştım , ilgili dosyayı sildim ve onay istedim hala bekliyorum konudaki ilk mesajda görebilirsiniz.
Şuan ise site tamamen açılmaz halde ve anlamış değilim admin paneline bile erişimim yok . Sorun hala devam ediyor
şuanki verdiği hata, DNS hatası gibi gözüküyor. Domaininiz deki DNS'leri kontrol edermisinzi ve domain ip yazmadan cpanel,cyperpanel yada diğer panell girişlerine erişebiliyormusunuz

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.