Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Gsm Forumu

Eromoneht

Kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba

Gsm üzerine forum açacağım. Güncel durumu ele alırsak yapmam ve kaçınmam gerekenler nelerdir?

Değerli tecrübe ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Forum Hakkında Bilgi

Altyapı : XenFoRo 2.2.x (Lisans alacağım)
İsim : Bulundu
Alan Adı & Hosting Durum :

Alan Adı Kaydı : Google Domain​
Alan Adı Durumu : Kayıt Edilmedi​
Hosting Kayıt : Belirlenmedi​
Hosting Durumu : Alınmadı​
Projeyi şu an discord sunucusu üzerinden yönetiyorum. Reklam olmaması sebebiyle davet linkini eklemedim.

Teşekkürler.

Eğer profesyonel olarak başlayacağım dersen, önerim Sunucu alman üzerine olur. Güzel bir optimizasyon ile sorun yaşamazsın. Ama önce başlangıç seviyesi olarak başlayacağım dersen inode limiti olmayan hosting paketleri düşünebilirsin.

Eğer profesyonel olarak başlayacağım dersen, önerim Sunucu alman üzerine olur. Güzel bir optimizasyon ile sorun yaşamazsın. Ama önce başlangıç seviyesi olarak başlayacağım dersen inode limiti olmayan hosting paketleri düşünebilirsin.
Merhaba öncelikle fikrinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. LaDezs LaDezs hocamın sağladığı xenforo uyumlu hosting paketlerini düşünüyorum, ya da güzel hosting olabilir. Tabi sunucu olarak başlangıç yaparsam paylaşımlı hostinglerdeki bazı limitasyonları es geçerek bir adım önde başlamış olacağım. Tabi ben her durumu yasal olarak yapma tarafında olduğum için tek hesaplı bir cpanel lisansı alarak kurulum sağlayıp oluşturduğum hosting hesabına tam erişim ile gönül rahatlığıyla forumu inşa edebilirim.

Merhaba öncelikle fikrinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. LaDezs LaDezs hocamın sağladığı xenforo uyumlu hosting paketlerini düşünüyorum, ya da güzel hosting olabilir. Tabi sunucu olarak başlangıç yaparsam paylaşımlı hostinglerdeki bazı limitasyonları es geçerek bir adım önde başlamış olacağım. Tabi ben her durumu yasal olarak yapma tarafında olduğum için tek hesaplı bir cpanel lisansı alarak kurulum sağlayıp oluşturduğum hosting hesabına tam erişim ile gönül rahatlığıyla forumu inşa edebilirim.
Yani cpanel lisansının maliyeti yüksek ne yazıkki. Ben directadmin kullanıyorum çokta memnunum. Gayet stabil bir şekilde çalışıyor. Üstelik directadmine ücretsiz litespeed kurabiliyorsun. Tabi 2 core olarak kullanabiliyorsun. 4 core yada 8 core için lisans satın alman gerekiyor. Ama başlangıç için 2 core seni bayağı götürür. Ekstra güzel bir yönü de imunify ücretsiz kullanabiliyorsun. Bunlarla beraber sunucuya ve uygulamalara güzel bir ayar çekersen tadından yenmez. LaDezs LaDezs üstadın hostinglerini hiç denemedim ancak hiçbir kötü yorumda görmedim. Nitekim xenforo tabanını bilen biri olduğu için, sunucuya da ona göre şekil verdiğine eminim. (Performans ve güvenlik vs.) He inode limiti var mı yok mu bilemiyorum tabi.

Yasal olarak bende hemfikirim. Bende lisansız kullanmam hiçbir eklentiyi. En mantıklısı da bu zaten. O kadar emek verilere yapılan yazılımlar ve eklentilerin hakkına girmek olmaz.

Sana verebilecek bir tavsiyem şudur

Bir sunucu al 4 cpu 8 ram gibi cyberpanel kur devam et forum uçak olur 😅

Sana verebilecek bir tavsiyem şudur

Bir sunucu al 4 cpu 8 ram gibi cyberpanel kur devam et forum uçak olur 😅
Merhaba öncelikle fikrinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Şöyle bir baktım da panel olarak ben plesk paneli tercih edebilirim. Daha önce de kullandım. Directadmini yakın bir zamanda kullandım ama pek ısınamadım. cPanel zaten hemen hemen her hostingden olduğu için mecburen kullandım. Ama nedense bana plesk panel bana daha yakın geldi. Onu yüzden tercihim plesk panelden yana olacaktır.

Şu makaleye de bir göz atmanız ufkunuzu genişlete bilir;

- Sağlam bir sunucu
- Özgün makale
- Mobil sektöründe 2004 yılından bu yana olan biri olarak şunları söyleyebilirim. Legal içerik uygulama paylaşımı yaparsan bu o kadar ilgi çekmez zaten markette var. Illegal de google adsens den reklam işini sıkıntıya sokar. Rom Root nasıl yapılır konuları ilgi çeker ama bilgin ve deneyimin olması şart.
- Gündemi yakından takip etmeniz gerekli.
Başarılar şimdiden...

Şu makaleye de bir göz atmanız ufkunuzu genişlete bilir;

Mutlaka göz atacağım.

Teşekkürler.

- Sağlam bir sunucu
- Özgün makale
- Mobil sektöründe 2004 yılından bu yana olan biri olarak şunları söyleyebilirim. Legal içerik uygulama paylaşımı yaparsan bu o kadar ilgi çekmez zaten markette var. Illegal de google adsens den reklam işini sıkıntıya sokar. Rom Root nasıl yapılır konuları ilgi çeker ama bilgin ve deneyimin olması şart.
- Gündemi yakından takip etmeniz gerekli.
Başarılar şimdiden...
Merhaba

Öncelikle fikrinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.
Telefon işi uğraşan bir tanıdığım var. İnşAllah beraber çalışacağız. Onun bilgi ve tecrübelerini forumda paylaşılması bir adım olacaktır. Tabi ki reklam, seo vb. çalışmaları gibi üzerime düşen görevleri yapmaya çalışacağım. Umarım bu yolda başarılı olabilirim.

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.