Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Google indexlenme sorunu

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

RON

xFanatik
Aktif Lisans
SMS onaylı
Kullanıcı
Destek istenen forum
https://muhabbetkuslari.org/
Forum sitemi indexlerinde son zamanlarında konu başlığı yerine sadece site başlığı üzerinden bir indexleme gördüm. Sitemap vb bir sorun var anlayamadım. Ayrıca google search console eklenmeyen site linkini kendim eklediğimde indexliyordu ama artık hata veriyor. İndexlemiyor ve sitemap ulaşılamıyor yazısı da gördüm. Bir kontrol etme yardımcı olma şansınız var mı?

Sitem : muhabbetkuslari.org

Çözüldü Google indexlenme sorunu

İlk olarak aynı durumu bizde burada yaşıyoruz, kimi zaman çöpe atıyor kimi zaman daha net bir şekile başlığı kendimiz düzenliyoruz. Sizin forumunuzda kullanıcının konusunu çöpe atmak şu an sizin için mantıklı bir yaklaşım olmaz. Bu yüzden başlığı siz can alıcı kelimeler ile düzenleyeceksiniz her seferinde ;)

Resimlerdeki örneklerde ise, google biz bunu indexle yada şunu yap gibi bir yönlendirme yapmak gibi bir yönlendirme yapma şansımız. Biz ancak abi bak burda bu var ya bunu bir kenara eklermisin belki birilerinin dikkatini çeker sende bende kazarız tavrındadır :)

Ve şu ayarlarını resimde olduğu gibi yapılandırın.
Forum başlığınız : Muhabbet kuşu ve kafes kuşları bilgi forumu
Forum kısa başlığı : Muhabbet Kuşları Yada...
Sanırım resimdeki örnekten bahsediyorsunuz, eğer doğru ise bu normal bir davranız, aynı durumlar tüm sitelerde var. Ancak mesel bize görünmüyor. Bunu nedeni ise sizin başlılarınızın çok kısa kalması. Tek kelime ile açılan başlıklar kesinlikle yanlış bir çalışma olur.
Mesela başlığınız Hastalık. Bu başlıkdan bir index beklemek çok yanlış bir yaklaşım olacaktır. Bu başlıklara kesinlikle dikkat etmeli ve mümkün olduğunca anahtar, can alıcı kelimeler seçilmelidir.

Ekli dosyalar

• Screenshot 2023-06-04 at 12-08-07 site muhabbetkuslari.org - Google'da Ara.png
    Screenshot 2023-06-04 at 12-08-07 site muhabbetkuslari.org - Google'da Ara.png
    108.8 KB · Görüntüleme: 14
  • Beğen
Tepkiler: RON
Hocam bunlar konu açanların yani üyelerin ne kadar uyarsakta önüne geçilmesi zor oluyor. Benim makalerim de sonuç alıyorum. Mesela aşağıda açtığım konu bu ve indexlenme şeklini attım. Son zamanlarda oldu bir de google search indexlenmeyenleri url ekleyerek indexletebiliyordum ama şuan hata veriyor sitemap kaynaklı diye.

Bir de sitemap vb sorun var mı? Nasıl anlarız.

Ekli dosyalar

• 94390E8D-8A5C-425C-B576-5171A1CDF724.png
    94390E8D-8A5C-425C-B576-5171A1CDF724.png
    343.8 KB · Görüntüleme: 7
  • AACF983C-BD78-4288-A714-0308040CFEDA.png
    AACF983C-BD78-4288-A714-0308040CFEDA.png
    356 KB · Görüntüleme: 8
İlk olarak aynı durumu bizde burada yaşıyoruz, kimi zaman çöpe atıyor kimi zaman daha net bir şekile başlığı kendimiz düzenliyoruz. Sizin forumunuzda kullanıcının konusunu çöpe atmak şu an sizin için mantıklı bir yaklaşım olmaz. Bu yüzden başlığı siz can alıcı kelimeler ile düzenleyeceksiniz her seferinde ;)

Resimlerdeki örneklerde ise, google biz bunu indexle yada şunu yap gibi bir yönlendirme yapmak gibi bir yönlendirme yapma şansımız. Biz ancak abi bak burda bu var ya bunu bir kenara eklermisin belki birilerinin dikkatini çeker sende bende kazarız tavrındadır :)

Ve şu ayarlarını resimde olduğu gibi yapılandırın.
Forum başlığınız : Muhabbet kuşu ve kafes kuşları bilgi forumu
Forum kısa başlığı : Muhabbet Kuşları Yada benzeri tek kelime çok kısa bir cümle
Forum meta açıklaması : Uzun forum içeriği hakkında bilgileri içeren bir açıklama ekleyin.

temel seçenekler I XenGenTr Style Test Forumu - Yönetici kontrol paneli' - addons.xenforo.gen.tr.png

Ek olarak temanızda da sorun var ne yazık ki kaynak kodlarında bu hayatı göre biliyorum.

Çözüm
Temadaki sorunlar nasıl çözebiliriz. Bunun için destek veya tavsiyeler verebilir misiniz? Bu sorunlar şuan için hayati değerde mi?

Düzenlemeleri yapcağım çok teşeklürler

Birde foto indexleme konusunda çok zatıf bu google alakalı mı? Daha geç mi indexler yoksa tema vs sorun mu? Var özellikle resimlerin taglarını vs düzenliyorum ama anlayamadım sorunu.

Temadaki sorun için direk bir yönlendirme yapamam, incelemek gerekli detaylı olarak. Temadaki sorun bu tür yansımaları olabilir mi, bu mümkün etkisi olabilir index ile ilgili tüm sorunlarda.
Farklı bir temaya odaklana bilirsiniz bununla uğraşmak yerine buda bir seçenek.

• Beğen
Önerebileceğiniz uygun fiyatlı veya ücretsiz temalar var mı?

Tema konusnuda bir öneri yapamam sonuçta zevk işi bu kesinlikle ama bizim temalarımızdan alacak olursanız çok eski temalara yönelmeyin derim sadece. Ücretli temalarımız zaten ürünler sayfamızda var bizim temardan tercih ettiğiniz yok ise resmi siteden bakmanızda fayfa var, ücretsiz temarda yine forudma mevcut. Bunun değerlendirmesini kendiniz yapacaksınız artık.

• Beğen

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.