1. Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Ziyaretçi!
    Register here to benefit more from the forum
    Uyarıyı kapat

Google chrome https sunmayan sitelere güvenli değil uyarısı verecek

'Google Araç ve Gereçleri' forumunda netr0n tarafından 10 Şub 2017 tarihinde açılan konu

1. netr0n

netr0n xF Admin Site Yetkilisi xF Admin

Son zamanlara chrome tarayıcıları üzerinden web sitelerini ziyaret ettiğinizde güvenli değil uyarısı görebilirsiniz. Ya da görmüşsünüzdür. Gmail hesabıma düşen bu uyarıyı sizinle de paylaşmak istedim.

Alıcı: Profesyonel vBulletin ve XenForo Ücretli Destek Forumu web sitesinin sahibi

Ocak 2017'den itibaren Chrome (sürüm 56 ve sonrası), şifrelerin veya kredi kartı ayrıntılarının toplandığı sayfaları, HTTPS üzerinden sunulmadığı takdirde Güvenli Değil" olarak işaretleyecektir.

Aşağıdaki URL'ler, yeni Chrome uyarısını tetikleyecek şifrelere veya kredi kartı ayrıntılarına yönelik giriş alanları içermektedir. Bu uyarıların görüneceği yerleri anlamak için, verilen örnekleri inceleyin. Bu şekilde, kullanıcı verilerinin korunmasına yardımcı olmak için gereken işlemleri yapabilirsiniz. Örnek URL listesi tam kapsamlı değildir.

[kl] password tools - türkçe yama

XenForo Referanslar

Yeni uyarı, şifrelenmemiş HTTP protokolü üzerinden sunulan tüm sayfaların "Güvenli Değil" olarak işaretlenmesinin amaçlandığı uzun vadeli bir planın ilk aşamasıdır.

Bu sorunu düzeltmek için:

Hassas bilgileri toplamak için HTTPS sayfalarını kullanın
    Sitenizi ziyaret eden Chrome kullanıcılarına "Güvenli Değil" bildiriminin gösterilmesini önlemek için şifre ve kredi kartı bilgilerinin toplandığı giriş alanlarını HTTPS protokolü kullanılarak sunulan sayfalara taşıyın.

Dip not: Yukarıda da görüldüğü gibi, google tüm web sitelerini https protokolüne geçirecek gibi görülüyor. :)

Detaylı Makale Google Online Security Blog: Moving towards a more secure web

TheGaMeLiFe_HD ve onurx5 bunu beğendi.
  2. onurx5

onurx5 xF kullanıcı xF kullanıcı

nasıl olacak peki hocam biz herhangi bir işlem yapacağız mı? yoksa google nın kendisi otomatikmen mi yapacak? aydınlatırsanız sevinirim kolay gelsin hayırlı çalışmalar

3. TheGaMeLiFe_HD

TheGaMeLiFe_HD xF kullanıcı xF kullanıcı

Çok saçma olmuş ya hocam illa ssl almak zorunda mı kalacağız yani versin parayı ggole amca alalım 8 tane stokta dursun :D.

4. netr0n

Maalesef arkadaşlar SSL almak durumundasınız :)

onurx5 bunu beğendi.
  5. Emre

Emre xF kullanıcı xF kullanıcı

Alakası yok. Sadece Güvenli değil bağlantısı gösterir. Eğer bu durumu gidermek istiyorsanız Kredi kartı, Kayıt olma gibi siteler kullanmayacaksınız. Kullananlar Güvenli bağlantı görünümünü almak istiyorlarsa SSL kullanabilir. Ayrıntıları Google Forumlarında tartıştık

MySimS3k® bunu beğendi.
  6. netr0n

Alakası yok deyip benim söylediklerimi tekrar ediyorsunuz. Oturum açılan tüm siteler bundan etkilenecek. ;)

7. Emre

Emre xF kullanıcı xF kullanıcı

Yani 'ŞART' değil SSL olması. Basit HTML tablo kullanan sitelerden bahsetmiştim :)

8. HePBiZ

HePBiZ xF kullanıcı xF kullanıcı

Web Sitesi:
    Kimi hosting firması ücretsiz verirken, kimi firmalarda host fiyatına SSL satıyor. Kendi sitemde geçtim çünkü zamanla bununla ilgili çirkin yaptırımlar olabilir ve bir kayıp yaşamak istemiyorum. Emre herzaman webmaster forumlarında bu tarz konular tartışıyoruz fakat zamanla google 'nin isteklerine göre sitelerimizi şekillendirdiğimiz için şuan olmasa da bir süre sonra değişime gidiyoruz.

MySimS3k®, eTiKeT™ ve Emre bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş