Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Forum'um google arama sonuçlarında çıkmıyor, nedeni ne olabilir?

bozkurt

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
selamunaeleykum,

arkadaşlar merhaba,

forum sitemde ki konuların bir çoğu özgün konudur. fakat google aramalarında sitem neredeyse hiç yok gibi. bu durumun düzelmesi için ne yapmalı neler yapmalı acaba.

örneğin forum sitem define definecilik ile ilgili. ama bu 2 kelimede forum sitem çok ileriki sayfalarda.
mesela konu başlıkları şunlar, fakat google de yok

Türkiyedeki Ermeni Yerleşim Yerleri​

Köprü ve para yerleri​

Tavuk Civci Işareti Ve Cözümü​

selamunaeleykum,

arkadaşlar merhaba,

forum sitemde ki konuların bir çoğu özgün konudur. fakat google aramalarında sitem neredeyse hiç yok gibi. bu durumun düzelmesi için ne yapmalı neler yapmalı acaba.

örneğin forum sitem define definecilik ile ilgili. ama bu 2 kelimede forum sitem çok ileriki sayfalarda.
mesela konu başlıkları şunlar, fakat google de yok

Türkiyedeki Ermeni Yerleşim Yerleri​

Köprü ve para yerleri​

Tavuk Civci Işareti Ve Cözümü​

bunları yaptım daha doğrusu yükseltme sırasında, buradan bir arkadaş yaptı bunları.

Aslında gayette varsınız :D https://www.google.com/search?sxsrf=ALeKk030Oi0vdiFXP8oK90pyCbvOEGPlqw%3A1611771921474&source=hp&ei=EbARYI6yGpC-a8mrkvAF&q=site%3Adefinemekani.com&oq=site%3Adefinemekani.com&gs_lcp=CgZwc3ktYWIQAzoECCMQJzoICAAQsQMQgwE6BQgAELEDOgIIADoCCC46BQguELEDOgsIABCxAxDHARCvAToICAAQxwEQrwFQnwlYgBRgtRZoAHAAeACAAbwBiAH1B5IBAzAuNpgBAKABAaABAqoBB2d3cy13aXo&sclient=psy-ab&ved=0ahUKEwjO_tem3rzuAhUQ3xoKHcmVBF4Q4dUDCAY&uact=5

Ancak burda olay yanlış anlaşılıyor, XX sitede olan her şey yada konu bende var ben neden ilk sayfada değilim ? Bu soru ne yazık ki olayın koptuğu nokta, bunun net cevabı ise, o konunun senin forumda olması önemli değil. Google hangi sitenin içeriğine öncelik verdiği, hangi siteyi sevdiği, güvendiği önemli.
Peki google amcam beni nasıl sever, güvenir ? Şimdi size seo v.s. desem artık yemez vbulletin zamanında belki evet. Ama xenforo bu konuda nerede ise mükemmel durumda. Peki ne yapacağız ? içeriğinizi konuşturacaksınız, içeriğinizden kasıt konularınız, makaleleriniz ile bunu yapa bilirsiniz.
Resmne google rest çekeceksiniz. Bak bende bir konu var bu konu başka forumda yok, işte google diyecek ki hımmm bu adamın içeriği iyileşiyor, beni kullanan insanlara yararlı ola bilir ben bunu yukarı doğru bir kaç alayım. Siz daha fazla içerik oluşturacaksınız ama dediğim gibi HER FORUMDA, HER PLATFORMDA olmayan içerikler.

Mesele google aratın Şu an ne dinliyorsunuz? bakın bakalım bizi bulacakmısınız. Bulmazsınız çünkü listedeki forumdan bizden önce o konuyu çoktan açmış, google neden boşuna bunu yukarılarda göstersin ki ? ;)

Ek olarak birde bunu aratın bakalım neredeyiz ;) ? Şu an ne dinliyorsunuz? ? ?

Etiket hocam ,bahsetmiş ama Da Pa değerleri olsun birçok etken var.Seo uyumlu makale yazıyor musunuz?
Öncelikle arama hacimlerinden çok aranan ve diğer sitelerden farklı başlık daha sonra konu içinde anahtar kelimeyi en az 3-4 kez tabi konu uzunluğu vs değişir. İlk 2-3 cümlede anahtar kelime bir kez geçmeli vs vs gibi konulara dikkat edilmeli ve son olarakta google yeni olayı artık uzun uzadıya yazıya eskisi gibi değervermiyor kullanıcının yararlanacağı , gerçektende hedefe yönelik yazıları seçiyor.Size mesala 100-120 kelimelik yazılarımı atayım ilk sırada bizde geç öğrendik ama çok etken var.Daha iyi bilenler yorum yapcaktır.

eTiKeT™ eTiKeT™ ve ron hocam, değerli bilgileriniz için teşekkür ederim. Etiket hocam emojiler in farklılık oluşturduğunu iletmek istemiş sanırım. Diğer aynı başlıklardan ziyade, farklılık olmuş.

RON RON hocam, sizin bahsettiğiniz durumlar için ben geç kalmış gibiyim. Siteyi ilk kurduğumuz zamanlar makale tarzı açıklamalı konuları paylaştık, şimdi aynı konuları yeniden açmanın pek bi önemi yok gibi. Şuan ise, sizin anlattığınız gibi uzun cümleli konular açacak durumlar yok maalesef, sitenin içeriğine baktıysanız anlarsınız. Kullanıcı 2 fotoğraf atıyor, bu işaretin anlamı nedir diyor. Konu içinde anahtar kelime çoğu zaman hiç geçmiyor bile.

Sadece o değil ama yani bir başlık ne kadar fark ediyor görüyorsunuz ;) ifadelide ilk sıradayız ama sadece metinde listede bile yokuz.

Diyorsunuz ki bir foto atıyor bu ne anlama geliyor, bunu cevabını bir makale açarak detaylı bir anlatım ile vermek sizi bir adım öne taşır mesela ;) tabi bu mümkün oldukça hepsi için demiyorum.
Yani biraz kendinzi geliştirmelisiniz bu konuda, kullanıcı sormadan bazı cevapları siz forumda vermelisiniz. Örnek define aramaya gitmeden önce neler yapılmalı, nasıl hazırlanmalı, alın size bir makale başlığı. Yada yanımıza neler almalıyız v.s. bunları siz bulacaksınız artık işinizin detaylarına göre. Tabi burda başlıklar can alıcı noktalar, hani biz burda diyoruz ya konu başlılarına kategorisine dikkat edin diye. İşte konu başlığına çok özen göstermelisiniz, imla kurallarını mümkün mertebe dikkatli kullanmalısınız!

hocam konu içinde önemli kısımlara bölüp yazılar yazın hedefe dönük mesela benimki kuş sitesi
örnek : muhabbet kuşu cinsiyet ayrımı başlık içinde albino cinsiyet ayrımı lutino ayrımı erkek kuş nasıl ayırt edilir dişi kuş nasıl ayırt edilir ?
Bir sürü alt başlık var diyelim siz bunu parçalayın ; sadece albino cinsiyet ayrımı hakkında bir konu ama bu konuda seo uyumlu yazın

Ben bu şekilde güzel sonuçlar alıyorum isterseniz bir yazı atın size bir demo yapayım.Bakıp yaparsınız.Tabiki arama hacmine göre başlık seçme önemli

Ek olarak;
Bu konu başlığınız google arama sonuçlarında yokum bunu birde şu şekilde Forum'um google arama sonuçlarında çıkmıyor, nedeni ne olabilir? eklediğimizde inanın çok fark olacak.

Ayrıca google konunuzu yazın en alta en çok aranılan başlıklar çıkıyor ona göre başlıklar anahtar kelime seçin ayrıca google trends bakabilirsiniz.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.