Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü godaddy E-posta ayarları sorunu?

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

gecitli

xFanatik
XGT Kullanıcı
Kullanıcı
Yardım istenen site: webtiryaki.com

Merhaba uzun zamandır e-mail sorunu yaşıyorum insanlar üye olamıyorlar e-posta gitmediği için bunu aşmak için godaddy dan e-mail hesabi aldım gene ayni değişen bir şey olmadı acaba bir yerde hatamı yapıyorum horst şirketimde bizde bir sorun yok diyor
Ayarlar bunlar
E-posta gönderme yöntemi
Bağlantı türü SMTP
Host smtpout.secureserver.net: 465
Kullanıcı adı [email protected]
Şifreleme SSL

Sunucu Hata Günlüğü

• Swift_TransportException: Email to [email protected] failed: Connection could not be established with host smtpout.secureserver.net :stream_socket_client(): Peer certificate CN=`server3.hostingdunyam.net' did not match expected CN=`smtpout.secureserver.net' Log data: ++ Starting XF\Mail\SmtpTransport !! Connection could not be established with host smtpout.secureserver.net :stream_socket_client(): Peer certificate CN=`server3.hostingdunyam.net' did not match expected CN=`smtpout.secureserver.net' (code: 0)
  • src/vendor/swiftmailer/swiftmailer/lib/classes/Swift/Plugins/LoggerPlugin.php:124
  • Tarafından: webtiryaki
  • 27 Eki 2021 11:08'de
Bağlantı kurulamıyor hatası veriyor

Bu konuda yârdim talep ediyorum

Saygılar.

bende de aynı sorun vardı kurumsal maıl alarak cozdum fakat benım ayarlarım da sızın kı gıbı ılgınc

Merhaba xenforo nün PHP dahili posta sistemi ni kullanmada bir sikinti olur mu bu sistemin özeliği nedir zira bu özelik sorunsuz çalışıyor.

Olmaz php sendmail üzerinden kendi sunucunuzdan çıkış yapıyor ama muhtemelen spam sorunu yaşayacak sınız

Çözüm
gecitli gecitli çözebildiniz mi? Bende domain değiştirdim ve artık godaddy mailini kuramıyorum. Sürekli hata veriyor

hostingden mail kutusuna bak. kutunda böyle mailler varsa hostingin CS düşmüş. Ben bu sorunu yeni hosting domain aalrak çözdüm. başka türlü ne yaptıysam olmadı. Muhtemelen domenin kara listeye yakalanmış.

Ekli dosyalar

• Screenshot 2022-03-27 122503.png
    Screenshot 2022-03-27 122503.png
    142.1 KB · Görüntüleme: 25
Mevzuyu size nokta atışı anlatayım, Özellikle WHM makinelerde exim ayarlarında uzak sunucu üzerinden mail gönderim işlemleri için localhost yönüne doğru bir kural vardır. Kısacası siz dış sunucu üzerinden mail atmaya çalışırsınız ancak sunucu her durumda kendi sunucunuzdan mail atmaya/oturum açmaya çalışır.

Bunu kapatmak için Tweak Settings kısmından

Restrict outgoing SMTP to root, exim, and mailman (FKA SMTP Tweak) [?]

Ayarını Disable konumuna almanız gerekmektedir.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.