Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Garip bir hata alıyorum.

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

Garfield

xFanatik
Aktif Lisans
SMS onaylı
Kullanıcı
Destek istenen forum
https://www.ixir.gen.tr
forum sıtemde özel yazılmıs bir script sayesınde premıum uyelık ataması yapabılıyorum daha doğrusu basarılı odeme sonrası sıstem bunu otomasyon olarak benım belırledıgım uye grubuna atıyor. buraya kadar bir sorun yok.

mesela normal register uye grubundakı bir uye odeme sayfasına gidip odemesını yaptıktan sonra otomasyon olarak ıkıncıl grup olan benım olusturmsu oldugum premıum uye grubundada gorunuyor. yanı hem regıster uye hem premıum uye 2 gruptada gorunuyor.

ama garip olan su bu atama sonrası bu uye forumu goremıyor yasaklı kulanıcı statusune dusuyor. araclar yenıden yapılandır kullanıcı on belleklerını yenıle dersem sorun ortadan kalkıyor.

sadece su sekılde bir aytınrı dıkkatımı cektı

Kod:
if($productid == '2598430'){$ay=3*$productcount; $grup="18"; $izin="38";}

kodun sonunda benden bir izin ıd si istiyor, ama bu ıd yi forumda nereden alacagımı bılmıyorum o 38 oraya eskı forumumdan geldı sanırım.

uye ataması sonrası yetkıler kısmına baktıgımda ızınlerı kapalı olarak goruyorum.

Ekli dosyalar

• asdasd.JPG
    asdasd.JPG
    88.1 KB · Görüntüleme: 8
  • Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    87.2 KB · Görüntüleme: 2

Çözüldü Garip bir hata alıyorum.

bu değer phpmyadmin den deneme yanılma yontemı ıle cozuldu ama yapan arkadas hangi tablo altından ne sekılde yaptı bılmıyorum. sorun cozuldu.

yani bu ızın degerını phpmyadmınden belırlıyoruz.
Kod:
$productid == 'XXXXXX' değeri siparişi verilen ürünü $grup değişkeni sipariş sonrasında atanacak grubu, $izin değişkeni ise grup izin kombinasyonunu temsil etmektedir.

$izin değişkeni ise grup izin kombinasyonunu temsil etmektedir.

burada ne demek ıstıyor anlayamadım.

$izin değerine bir izin ıd sı yazmam gerek yanı atadıgın grubun ızınlerı bu olsun diye ama bu ıd yı nereden bulacagımı anlamadım.

bu değer phpmyadmin den deneme yanılma yontemı ıle cozuldu ama yapan arkadas hangi tablo altından ne sekılde yaptı bılmıyorum. sorun cozuldu.

yani bu ızın degerını phpmyadmınden belırlıyoruz.

Çözüm

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.