Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Güncel forumdan gelen maillerin spam kutusuna düşmesi

Bu sorun halen çözme ulaştırılamamıştır!

panda

Sabit kullanıcı
Kullanıcı
başlıkta da bahsettiğim gibi mailler spam kutusuna düşüyor. nasıl çözebilirim bu durumu?

Çözümünü bende merak ediyorum bildiğim kadarıyla sunucudan sunucuya değişiyor ama sağ üstten spam değil şeklinde işaretleyip bir süre sonra spamdan kurtulabileceğimiz kanaatindeyim :D

Sunucu mailini kullaniyorsaniz.
Spf,Dkim,dmarc ayarlarini eksiksiz yapmaniz gerekir.

Sunucu mailini kullaniyorsaniz.
Spf,Dkim,dmarc ayarlarini eksiksiz yapmaniz gerekir.

Öncelikle mesajı ben de üstüme alıyorum ve o dediklerinizin ne olduğunu bilmiyorum :) .

Forumu kurdum ve linktekileri uyguladım yeni bir gmail açıp. Tek yaptığım bu. 6 ay önce de kurmuştum xenforo fakat yine ayarlayamamıştım bela oldu başıma bu spam işi. Üniversite forumu kuruyorum, kimseye mail gitmezse bu forumu işletemem.

Forum bilgilerini vermem dahilinde yardımcı olacak bir arkadaş varsa özel mesaj bekliyorum :rolleyes:

eğer mail spama düşüyorsa, statik ip kullanmalısınız. Screenshot önemli klasörüne düşüyor benim forumdan gelen mailler ve bunun için herhangi bir şey yapmadım. hem gelen kutusunda hemde önemli klasöründe gözükmekte.eğer paylaşımlı webhosting kullanıyorsanız, aynı ip üzerinden birden fazla site yayın yapıyor demektir. bu durumda içlerinden biri spama düşüyorsa, sizinde spam olmanız kaçınılmaz. alternatif olarak, 25-35 dolar +kdv ödemek istemiyorsanız, yandex mail sunucularını kullanabilir, kendi domaininizden mail atabilirsiniz.

edit: kullandığınız alan adının kayıt tarihini kontrol edin birde, sizden önce kullanan ve spam mail gönderen biri olabilir belkide. google whois yazarak ilk kayıt tarihini görebilirsiniz.

eğer mail spama düşüyorsa, statik ip kullanmalısınız. Screenshot önemli klasörüne düşüyor benim forumdan gelen mailler ve bunun için herhangi bir şey yapmadım. hem gelen kutusunda hemde önemli klasöründe gözükmekte.eğer paylaşımlı webhosting kullanıyorsanız, aynı ip üzerinden birden fazla site yayın yapıyor demektir. bu durumda içlerinden biri spama düşüyorsa, sizinde spam olmanız kaçınılmaz. alternatif olarak, 25-35 dolar +kdv ödemek istemiyorsanız, yandex mail sunucularını kullanabilir, kendi domaininizden mail atabilirsiniz.

Digitalocean hostingi kullanıyorum sanırım bundan kaynaklı. Yandex üzerinden mail göndermeyi araştırıyorum şu an teşekkür ederim.

indir (1).png

Şu an durum bu, buradan sonra ne yapmalıyım bir kaynak bulamadım...

Son düzenleme:
Digitalocean hostingi kullanıyorum sanırım bundan kaynaklı. Yandex üzerinden mail göndermeyi araştırıyorum şu an teşekkür ederim.

Ekli dosyayı görüntüle 4217

Şu an durum bu, buradan sonra ne yapmalıyım bir kaynak bulamadım...
hocam adımları ezbere bilmiyorum. muhtemelen sağ tarafta bulunan maile giriş bölümüne tıklaman gerekiyor, gerekli bağlantıyı kurmuşsun, oturum açmayı dene. daha sonrasında forumunda bulunan mail sunucusunu, port ve şifre bilgilerini güncellemeyi unutma.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.