Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Forumda Tanışma Konusuna Mesaj Yazmayan Üyeler Forumu Göremesin

eastblood

Sabit kullanıcı
Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar size birşey danışmam lazım

Forum son kullanıcıya kapalı bir sistem.. Kimse konu içeriklerini göremiyor, sadece konu başlıklarını görebiliyor. İçerikleri görebilmesi ve yorum yapabilmesi için üye olması gerekiyor.

Foruma üye olan kişileri 2 kez onaydan geçirmek istiyoruz.

1 - Foruma üye olmak.... Foruma üye olan kişi sadece TANIŞMA forumunu görebilmeli ve kendini detaylı bir şekilde tanıtmayan kişi diğer forum bilgilerini görememeli.
2- Foruma üye olup, eğer TANIŞMA başlığı altında kendini yeterli bir şekilde tanıtmışsa moderatörler olarak o kullanıcıya tüm forumu görebilme imkanı vermeyi düşünüyoruz.

Bu işlemi ne şekilde çözebiliriz?

Öncelikle “Register” grubuna Tanışma bölümü hariç diğer bölümleri görme yetkisini kaldırınız.

Sonra “Kalıcı üye” gibi yeni bir grup oluşturup, tüm bölümleri görme ve yazma yetkisi veriniz.

Moderatör arkadaş tanışma konusunu yeterli gördüğü kişiyi “Kalıcı Üye” grubuna da dahil etsin, bu şekilde istediğiniz şeyi yapmış olursunuz.

Öncelikle “Register” grubuna Tanışma bölümü hariç diğer bölümleri görme yetkisini kaldırınız.

Sonra “Kalıcı üye” gibi yeni bir grup oluşturup, tüm bölümleri görme ve yazma yetkisi veriniz.

Moderatör arkadaş tanışma konusunu yeterli gördüğü kişiyi “Kalıcı Üye” grubuna da dahil etsin, bu şekilde istediğiniz şeyi yapmış olursunuz.
Çok teşekkür ederim ?

Bu arada biz register grubunu kaldırmış veya içeriğini komple değiştirmiş olabiliriz.. bununla ilgili örneğin yeni üye olanlara ADAY ÜYE gibi bir grupu tanımalama imkanım yok mu?
Var istediğiniz gibi yapabilirsiniz sadece yetkileri doğru yapmanız gerekiyor :)

Moderatör arkadaş tanışma konusunu yeterli gördüğü kişiyi “Kalıcı Üye” grubuna da dahil etsin,
Bunu terfi yoluyla yapabilirsiniz. Ben kullanıyorum. İlk giriş yapan Gümüş üyeliğe geçiyor. Sizde ordan 1 mesajı olan yapablirsiniz. Tabi bu yol kendini iyice tanıtması yönüyle tam geçerli değil. Sadece 1 mesajı varsa terfi edebilir.

Bunu terfi yoluyla yapabilirsiniz. Ben kullanıyorum. İlk giriş yapan Gümüş üyeliğe geçiyor. Sizde ordan 1 mesajı olan yapablirsiniz. Tabi bu yol kendini iyice tanıtması yönüyle tam geçerli değil. Sadece 1 mesajı varsa terfi edebilir.
üye olma sonrası tanışma konusuna mesaj yazanları manuel olarak onay vereceğiz zaten.... onun için bir grup açmamız gerekicek sanırsam

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.