Neler yeni

Forumda kullandığınız özel ifadelerin (Smilies) Tapatalk Gösterilme Tiyosu

mkucuksari

Moderator
Yönetici
xF Mod
Web sitesi
www.altikanal.com
#1
Belki XENFORO gibi responsive temaya sahip siteler için çok elzem olmasa da, bazı üyeler genel alışkanlık gereği Tapatalk kullanmayı tercih edebiliyor.

Tapatalk yaklaşık 1 yıl önce ilave ettiği EMOJI desteği sayesinde, tapatalk'da kullanılan ifadeleri, forum platformunda düzgün göstermeye başardı.

Bu konuda tam tersi durumu, yani forumda kullandığınız özel ifadelerin Tapatalk üzerinde nasıl sorunsuz şekilde gözükebileceğini açıklama çalışacağım. Bir örnek üzerinden gidelim isterseniz.

** Forumda kullandığınız bir ifade (smilies) var ve siz bunun kısa yolu olarak ":kizgin:" tanımlamış olun. Şimdi bu ifadeyi tapatalk'da nasıl smilie olarak göstereceğiz, bunu açıklayalım.

** Öncelikle kullandığınız özel ifadenin Tapatalk standard olarak kullanıdığı bir ifade ile eşleştirmeniz gerekiyor. Bu ifadelerin listesi ve sembollerini şuu sitenden bakıyoruz.

tapatalk emojis

** Diyelim ki bizim ifadenin bu listedeki karşılığı "[emoji35]" olsun.

** Şimdi amacımız bizim kullandığımız ":kizgin:" ifadesini "[emoji35]" olarak değiştirmek.
Bunu da "Kurulumlar> XF Seçenekleri > Tapatalk - Options" yani (/admin.php?options/groups/tapatalkOptions/) bölümüne giriyoruz.

Bu sayfaya yer alan "Thread Content Replacement (Advanced)" içerisine şu komutu yazıyoruz.

Kod:
'/:kizgin:/', '[emoji35]'
Artık Tapatalk girdinizde eskiden metin olarak gözüken ":kizgin:" ifadesinin sorunsuz şekilde Sembol olarak gösterildiğini göreceksiniz.

İstediğiniz ve ihtiyacınız olan tüm özel semboller için benzer işlemi yapıyoruz.

Uyarım birilerinin işine yarar.
 

Ekli dosyalar