Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Foruma ve şahsımıza yapılan haksızlık.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

netr0n

XGT
Yönetici
XGT Master
SMS onaylı
Herkese merhaba arkadaşlar, Son zamanlarda kişiliksiz bir üye tarafından şahsıma hakaret edici paylaşımlar yapılıyor. Bu paylaşımlar devam eder ise, hukuki sürece kadar götürürüm işi. Bu üyenin kim olduğunu da biliyorum. Bakın arkadaşlar bu forumda da her forumda olduğu gibi bazı kurallar vardır. Bu kurallar hem paylaşım kalitesini arttırır hemde forumda belirli bir düzeni sağlar. Buraya gelen kullanıcılar normal üye değil birer forum sahibidir. Yani bilinçli kullanıcılardır. Fakat arada bazı kendini bilmez kullanıcılar da çıkıyor. Bu kendini bilmez kullanıcı bir konu açmış İptal daha sonra konuya iptal yazarak forumda konu kirliliğine sebep olmuştur. Bundan dolayı bizde kendisini 15 gün iptal ettik.

Bu kendini bilmez kişi, açtığı "iptal" içerikli konuyu terbiyesizlik olarak algılamayıp, bizde sizi 15 gün iptal ettik sözümüze terbiyesizlik yapıyorsunuz diyerek şahsımın r10.net hesabına negatif ticaret puanı göndermiştir. Sebebini ise, bu forumda karşılaştığı durumu göstermiştir. Bende r10 yetkililerini durumu ilettim sağolsunlar beni haklı buldular ve bu arkadaşın hesabını banladılar. Bunu kendisine yediremeyen bu kişiliksiz kişi bugün foruma gelerek bir kaç konu açıyor ve aileme şahsıma küfürlü içerikler bırakıyor. Daha sonra netr0n dolandırıcıdır diye bir konu daha açıyor ve sözde ay'ın 5'inden beri 500 TL'sini aldığımı ve ödemediğimi söyleyerek şahsıma iftira atıyor.

Banlanan r10 hesabı ; https://www.r10.net/members/46618-wpdiv.html

Attığı mesaj (Küfürleri kapatılmıştır)

Screenshot_2018-10-19 Netron dolandırıcıdır.jpg

Bu arkadaşa buradan da bir cevap vereyim umarım okur; Bak kişiliksiz adam burada bulunan kişilerin öyle para pulla işi olmaz. Biz bu işi hobi olarak yapıyoruz. Para kazanmak, buradan ciddi gelirler elde etmek gibi bir derdimiz de yok. Sanal alem dediğimiz şu ortamda yüzlerce hatta binlerce siteye uzun yıllardır ücretli ücretsiz destek veriyoruz. Bugüne kadar kimsenin 1 lirası haksız yere hesabımıza geçmemiştir. Bir hesap için bir başkasına bu denli iftira atmak büyük suçtur. Bırakın büyük suçu büyük günahtır. Ben sizi şimdilik Allah'a havale ediyorum. Devamı olursa hukuki süreçle birlikte o ettiğin küfürleri de bir yerlerine monte ederim bilgin olsun.

Para konusuna gelecek olursak benim paraya ihtiyacım yok. Benim burada 1-2 kişi dışında nasıl bir insan olduğumu bilen yok. Ben sanal ortamda kazandığım paraların hemen hemen hepsini oturduğum sitenin tüm çocuklarına oyuncak alır ve onları sevindirmek için harcarım. Şu ana kadar kazanıp harcadığım para ile 2 tane sıfır araba alınırdı herhalde. Para vs benim umurumda bile değil.. Şahsımı 500 TL borcu var deyip zan altında bırakmaya çalışırsan 10.000 harcar ticari itibarımızı zedelemekten hukuk yolunu açıp sana bu paranın yüz katını sokarım. Önce kime neyi yazdığını bileceksin. Burası dingonun ahırı değil. Bizde çocuk değiliz. Bir foruma giriyorsan oranın kurallarına bakacaksın. Burada aldığın cezadan dolayı bir başka platformda bunu ticari alanmış gibi göstermeyeceksin. Haklı olsaydın sen değil ben banlanırdım r10'dan. Banlanıyorsan aynaya bakacaksın ne suçum var diye. Canımı yakacak kadar güçlü olanın sonuçlarına katlanacak kadar g*t* olmalı. Hodri meydan.

Bunların kafalarını anlamıyorum boş yapıyorlar artislik yapıyorlar sonunda suçlu çıkınca da ... :)

Bu tarz insanlara istediği gibi yaklaşacaksın aslinda netr0n netr0n abi :) Madem 1 sancısı var gelip anlatsaya burada her türlü konuyu tartişip cevap alabilir kısaca bu forumdaki bütün yöneticiler KONUŞARAK ANLAŞILACAK , ŞİKAYETLERİNE MUHATTAP Bulacak kişilerden oluşmaktadır.
Kimseyi olumsuzluktan sebep geri çevirmedik.Yeri geldi sayfalarda tartiştik ama iletişim halinde yaptık bunu. BUnu kaideye almayıp Gelipte sayfamızda küfür edeceksin bunun affı yoktur bizde herkes ektiğini biçer gereken zaten gerekli yerlerde yapılmış. : ) ( :

Bunların kafalarını anlamıyorum boş yapıyorlar artislik yapıyorlar sonunda suçlu çıkınca da ... :)

Anlam vermek zor. Forum destek konusunda Türkiye'de ilk telefon desteği veren benim. Birinin bir derdi varsa arar derdini anlatır bizde insan gibi dinler, insan gibi cevap veririz. Yazık kolay olan adamlık iken zor olanı tercih ediyorlar.

Sıkmayın canınızı , kötü söz sahibinindir. Biz sizi biliyoruz ve bu forumda olmaktan ve sizlerle istişare yapmaktan mutluyuz. Netron benim nazarımda efendi saygılı ve işinde uzman bir insandır ,yakın geçmişte bir kaç çalışmamız olmuştur gayet sorunsuz bir şekilde tamamlamıştır. Kendisine teşekkür ederim.

Son düzenleme:
“ Duan ile yaşamadım ki bedduan ile öleyim “

Bizi bilen zaten bilir gereksiz yere uzun uzun yazmayacağım.
Ancak akıllı bir insan olsa bu arkadaş direk silahına sarılacağına açar konusu forumda adam gibi yazar tartışır,çözüm ararız haklı ise o zaten bunu her kesin gözü önünde ortaya çıkarır gereken ne ise onu yaparız.

Çok şükür yönetiminden kullanıcısına kadar bu forumda bilgimiz kontrolümüz dahilinde böyle bir şey yaşanmadı. Bu mantıktaki kişileri de zaten aramıza hiç barındırmadık,gözetim altında tuttuk.
Burada bir arkadaşımızın bu şekilde canı yansa tüm yönetim olarak ona bir şekilde destek olmaya çalıştık,çalışacağızda.

Forum yönetim ekibini her kullanıcımız,takipçimiz tanır tümü prestijli,saygı değer işinde gücünde gayet kaliteli insanlardır ki öyle olmak zorundayız,kimisi abi kimisi kardeş kimisi kanka ama hepsi artık kendini aşmış bir yerlere gelmiş insanlardır kimsenin emeği ile parası ile işi olmayacak insanlardır.

Ve bu forum bir ticaret hane değildir. Bu forum tamami ile zevke dayalı,Bilgi,destek ve arkadaşlık forumudur.

Ticari yapılmış işler için uzun bir açıklama yapmaya gerek duymuyorum ki defalarca bunu açıkladık netr0n netr0n zaten durumu çok güzel özetlemiş.

Burasın Ali babanın çiftliği değil gel silahını çek kalayla gitsin,bizdede silah var ne yapalım her kızdığımıza çekelim mi yani :).

Ancak burada herkesin bir aile,ahlakı,gruru var kimsenin kimseye bunu yapmaya kesinlikle hakkı yok!

Şimdilik iyi geceler...

İnsanların ağzı torba değil ki büzesin abi forumun kullanıcı sayısı dahada çok artıyo onunla kıskananlarda artıyo daha gelip gider böyleleri :D

R10'da şöyle bir konu açmış;

ttr10.JPG

Ben terbiyesizlik yaptığımı düşünmüyorum. Raporlamış vs tarafımıza böyle bir rapor dahi düşmemiştir. R10'nun nasıl bir kuralı varsa, Bizimde benzer kuralımız var ve bu kurallara herkes saygı göstermeli. Sen bizim kurallarımıza saygı göstermeyip forumu çöpe çevirmeye çalışırsan ve iptal yazarsan bizde sizi 15 gün iptal ettik bu tür konular açacaksanız açmayınız dedik. Burada Allah'ın bir kulu bu cevaba terbiyesizlik diyemez. Arkadaşın bu mesajına, r10 moderatörü bu kişiye cevap olarak; Bu 3 günlük ban aslında size bir ödüldür demiş. Yani süresiz de alabilirdin demeye getirmiş. Bu şahsın mantığına göre r10 moderatörü de terbiyesizlik yapmış oluyor. Ama tabii bu arkadaşın tüm ticaret hayatı orada döndüğü için orada 2. bir üyelik alıp banlayan kişilerin ailelerine, şahsına küfür edemiyor. Ama ben burada ettiği küfürleri moderatöre gönderdim. coskun malta'da ama ona da whatsapp üzerinden atacağım.

Haksız olduğu halde ufacık bir olayı abartıp r10 üzerinden aramızda ticaret geçmediği halde negatif puan vererek itibar zedelemeye çalışan birinin daha sonra buraya gelip multi üyelikler alıp anamıza küfür ettikten sonra, bir diğer multi üyeliği ile netr0n benden 500 lira aldı demesi, bu kişiyle ticaret yapan kişilerin oturup 10 kere düşünmesi lazım. Bu konuyu bu kadar deşmemdeki amaç tamamen şeffaf olmamdan dolayıdır. Kişi iddiasını ispatla mükelleftir. Varsa böyle bir durum açarsın şikayet konunu koyarsın ortaya kanıtını konuşursun. Haksız yere - itrader verip, r10'da üyeliği banlandıktan sonra iftira ile küfür ile burada konu açmak adamlığa sığmaz. Her zaman söylüyorum bu forumda konu kirliliği, kural tanımamazlık, forumu umursamamazlık yapan babamda olsa banlarım. Benzer bir olay vBulletin.web.tr'de iken de başıma geldi. Biz bu foruma tconayı, davetiye sistemi, sms sistemi getirmek istemiyoruz ama bu gibi olaylar bize bu uygulamaları düşündürmüyor değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.