Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Foruma Türkçe Yama Yüklediğimde Hata Alıyorum

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

Furkan Mamur

Sabit kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
bandicam-2021-02-26-21-30-53-729-jpg.15382

bandicam 2021-02-27 20-36-10-150.jpg

Merhaba. Bu dili yükletince böyle bir sıkıntı oluştu ne yapmalıyım ? Yama ile sürümüm uyuyor fakat bu şekilde bir sorun oluşuyor.

Sürüm 2.1.6

Türkçe Yama yüklendikten sonra karşıma çıkıyor. Kullandığım yamanın linki : https://xenforo.gen.tr/konular/xenforo-2-1-6-icin-turkce-dil-paketi.7001/

Çözüldü Foruma Türkçe Yama Yüklediğimde Hata Alıyorum

XenForo dosyalarının hiç birinin yazma iznine dokunmuyorsunuz, ben değişiklik yapmışsınız muhtemelen onun için size onu yapmanızı söyledim. Yani zip içinde çıkan dosyaları olduğu gibi FTP yüklüyor ve hiç bir izine dokunmuyoruz.
Rica ederiz. siteadresiniz.com/install diyerek çalıştırın upgrade edin forumu sonra admin panele girip eski yüklediğiniz dil dosyasını silin.

Kod:
ErrorException: [E_WARNING] file_put_contents(/storage/ssd4/047/15436047/public_html/internal_data/code_cache/templates/l2/s0/public/conversation_invite.php): failed to open stream: Disk quota exceeded in src/vendor/league/flysystem/src/Adapter/Local.php at line 135

XF::handlePhpError()
file_put_contents() in src/vendor/league/flysystem/src/Adapter/Local.php at line 135
League\Flysystem\Adapter\Local->write() in src/vendor/league/flysystem/src/Filesystem.php at line 102
League\Flysystem\Filesystem->put()
call_user_func_array() in src/vendor/league/flysystem-eventable-filesystem/src/EventableFilesystem.php at line 431
League\Flysystem\EventableFilesystem\EventableFilesystem->callFilesystemMethod() in src/vendor/league/flysystem-eventable-filesystem/src/EventableFilesystem.php at line 395
League\Flysystem\EventableFilesystem\EventableFilesystem->delegateMethodCall() in src/vendor/league/flysystem-eventable-filesystem/src/EventableFilesystem.php at line 57
League\Flysystem\EventableFilesystem\EventableFilesystem->put() in src/vendor/league/flysystem/src/MountManager.php at line 595
League\Flysystem\MountManager->put() in src/XF/Util/File.php at line 197
XF\Util\File::writeToAbstractedPath() in src/XF/Service/Template/Compile.php at line 146
XF\Service\Template\Compile->writeCompiled() in src/XF/Service/Template/Compile.php at line 43
XF\Service\Template\Compile->recompile() in src/XF/Entity/Template.php at line 433
XF\Entity\Template->_postSave() in src/XF/Mvc/Entity/Entity.php at line 1208
XF\Mvc\Entity\Entity->save() in src/XF/AddOn/DataType/Template.php at line 97
XF\AddOn\DataType\Template->importAddOnData() in src/XF/Job/AddOnData.php at line 106
XF\Job\AddOnData->run() in src/XF/Job/Atomic.php at line 38
XF\Job\Atomic->run() in src/XF/Job/Manager.php at line 253
XF\Job\Manager->runJobInternal() in src/XF/Job/Manager.php at line 195
XF\Job\Manager->runJobEntry() in src/XF/Job/Manager.php at line 146
XF\Job\Manager->runUnique() in src/XF/Install/Controller/AbstractController.php at line 24
XF\Install\Controller\AbstractController->manualJobRunner() in src/XF/Install/Controller/Upgrade.php at line 257
XF\Install\Controller\Upgrade->actionRunJob() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 350
XF\Mvc\Dispatcher->dispatchClass() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 261
XF\Mvc\Dispatcher->dispatchFromMatch() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 113
XF\Mvc\Dispatcher->dispatchLoop() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 55
XF\Mvc\Dispatcher->run() in src/XF/App.php at line 2184
XF\App->run() in src/XF.php at line 391
XF::runApp() in install/index.php at line 14

Kurarken böyle bir hata çıktı. Sürekli bir hata çıkıyor yormuyorumdur umarım :( Hatayı resim olarak göstermek gerekirse şöyle ;

bandicam 2021-02-27 23-18-30-639.jpg

FTP ana dizinde bulunan data ve internal_data isimli klasörlerin okuma, yazma izinlerini 777 yapın ve FTP bulunan hiç bir dosya, klasörün okuma yazma izinlerine dokunmayın ;)

Kusura bakmayın yine aynı hatayı verdi. Şimdi tekrar kurdum ve yine dediklerinizi yaptım fakat olmuyor nedense :( hem birde yeni sürüm yüklemiştim ona ramen olmadı. Şimdide hata şu şekilde geldi bana bir çözümü varmı acaba ? kullanıcı adımı şifremi epostamı giriyorum bu hata çıkıyor ;

Kod:
InvalidArgumentException: Attempted to convert NULL to string/binary [creation_watch_state] in src/XF/Mvc/Entity/Entity.php at line 759

XF\Mvc\Entity\Entity->_castValueToType() in src/XF/Mvc/Entity/Entity.php at line 637
XF\Mvc\Entity\Entity->set() in src/XF/Mvc/Entity/Entity.php at line 567
XF\Mvc\Entity\Entity->__set() in src/XF/Entity/UserOption.php at line 95
XF\Entity\UserOption->_setupDefaults() in src/XF/Mvc/Entity/Entity.php at line 98
XF\Mvc\Entity\Entity->__construct() in src/XF/Mvc/Entity/Manager.php at line 741
XF\Mvc\Entity\Manager->instantiateEntity() in src/XF/Mvc/Entity/Manager.php at line 106
XF\Mvc\Entity\Manager->create() in src/XF/Mvc/Entity/Manager.php at line 592
XF\Mvc\Entity\Manager->hydrateDefaultFromRelation() in src/XF/Mvc/Entity/Entity.php at line 416
XF\Mvc\Entity\Entity->getRelationOrDefault() in src/XF/Repository/User.php at line 206
XF\Repository\User->setupBaseUser() in src/XF/Install/Helper.php at line 369
XF\Install\Helper->createInitialUser() in src/XF/Install/Controller/Install.php at line 239
XF\Install\Controller\Install->actionStep3b() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 350
XF\Mvc\Dispatcher->dispatchClass() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 261
XF\Mvc\Dispatcher->dispatchFromMatch() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 113
XF\Mvc\Dispatcher->dispatchLoop() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 55
XF\Mvc\Dispatcher->run() in src/XF/App.php at line 2326
XF\App->run() in src/XF.php at line 488
XF::runApp() in install/index.php at line 14

Resim olarak göstermek gerekirse şöyle :

bandicam 2021-03-01 11-17-00-828.jpg

Yeni bir database ve FTP dosyalarını tamamen silip yenilerini yükledikten sonra mı bu hatayı aldınız ?

Aynen şöyle oldu benim iş. Ftp'de ne var ne yok kaldırdım yeni sürümünü oraya aktardım. /install dedim veritabanını vs. Yazıp kurmaya başladım. Önüme benim attığım gibi bir hata çıktı. Hatadaki bahsettiği birkaç dosyayı onarmaya çalıştım fakat bunlardan önce dosya izinlerini 777 yaptım sizlerin belittiği dosyaları. Sonra giriş paneli çıktı admin yazdım şifremi epostamı vs. Alttaki alana tıkladım ve bu hatayı aldım ve hiçbir çözümünü bilmiyorum. Lütfen çözümü varmı acaba ? Öncedende yapmıştı 1 saat veya 30 dk bekledikten sonra çözülmüştü bu öyle olmuyor.

XenForo dosyalarının hiç birinin yazma iznine dokunmuyorsunuz, ben değişiklik yapmışsınız muhtemelen onun için size onu yapmanızı söyledim. Yani zip içinde çıkan dosyaları olduğu gibi FTP yüklüyor ve hiç bir izine dokunmuyoruz.

Çözüm

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.