Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Güncel Foruma kurulu WP Permalink Hatası

Bu sorun halen çözme ulaştırılamamıştır!

ozkan17

Sabit kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhabalar, Wordpress kurduktan sonra kalıcı link yapısını wp kalıcı bağlantı ayarları sekmesinden aşağıdaki resimdeki gibi ayarlayınca tüm yazı ve kategoriler bulunamadı hatası veriyor. Default olarak secili olduğunda acıyor ama url yapısı seo için uygun değil. Farklı bir ayar mı mevcut acaba xenforoya özel? Yedek için tuttugum farklı bir forum domainin de wordpress kurdum ve orada sorun olmadan permalinkler istediğim gibi calıştı fakat aktif forum linkinde çalışmıyor. Sunucu ayarlarını yapan webmastera sordum bilmiyormuş bu konuları.

6742

Yok olmadı hocam dediğin gibi yaptım şimdi. Apache moduna alınca da olmadı.
Sorunun gerçekten rewrite ile alakalı olduğunu düşünüyorsan. (nginx'de rewrite aktif olmadığı için apache denemeni önermiştim o da sanırım aktif değilmiş)

Araçlar ve Ayarlar > Apache Web Sunucusu Ayarları > rewrite
Gerekli modülün aktif olup olmadığını kontrol edebilirsin. Genel olarak plesk panelde kurulu olması lazım.

Sorunun gerçekten rewrite ile alakalı olduğunu düşünüyorsan. (nginx'de rewrite aktif olmadığı için apache denemeni önermiştim o da sanırım aktif değilmiş)

Araçlar ve Ayarlar > Apache Web Sunucusu Ayarları > rewrite
Gerekli modülün aktif olup olmadığını kontrol edebilirsin. Genel olarak plesk panelde kurulu olması lazım.
Hocam sanırım sorun senin bahsettiğin ayarlarla alakalı. Forum aktif bir forum oldugu için deneme yanılma yontemi ile ilerleyemiyorum şu an cunku uyeler rahatsız olacaktır. bir kez deneme yaptım onda olmadı. Ama şimdi yedek için aynı sunucuda tutup sorunsuz calıştığını gorduğum domainde sorunsuz calışıyordu oradaki ayarlar aşagıdaki gibi. asıl domainin php versiyonu dusukmuş onu farkettim. sanırım gece ilerleyen saatlerde forum sakinleşince deneyebilirim soylemiş olduklarını. Özelden papara numaranı gonderebilirsen sevinirim.

sorunsuz calışan php versiyonu

6748

Hocam sanırım sorun senin bahsettiğin ayarlarla alakalı. Forum aktif bir forum oldugu için deneme yanılma yontemi ile ilerleyemiyorum şu an cunku uyeler rahatsız olacaktır. bir kez deneme yaptım onda olmadı. Ama şimdi yedek için aynı sunucuda tutup sorunsuz calıştığını gorduğum domainde sorunsuz calışıyordu oradaki ayarlar aşagıdaki gibi. asıl domainin php versiyonu dusukmuş onu farkettim. sanırım gece ilerleyen saatlerde forum sakinleşince deneyebilirim soylemiş olduklarını. Özelden papara numaranı gonderebilirsen sevinirim.

sorunsuz calışan php versiyonu

Ekli dosyayı görüntüle 6748
Öncelikle sorunu çözmene sevindim, inşallah sorunsuz işlemlerini yapabilirsin.
Para konusuna gelirsek estağfurullah para için yapmadım. Bugün ben sana yardım ettim yarın ben konu açarım sen bana yardım edersin anlaşmış oluruz :)

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.