Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü "İletişime Geç" linki üzerinden SPAM mail gönderim sorunu

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

mkucuksari

Destek Ekibi
Yönetici
Destek ekibi
SMS onaylı
Merhaba arkadaşlar,

Lisansları almadan önce test ve demo amaçlı Null şeklinde forum sitesi kurmuş ve SMF geçisini yapmıştım. Baktım bu iş olacak geçen hafta LISANSLARI satınaldım.

Gerçek geçişte herşey LISANSLI olarak sıfırdan kurulacak. Fakat NULL site şu an demo olarak geçiş öncesi forum kullanıcıların incelemesine açılmış durumda.

Ara ara bu DEMO sitesinden benim kişisel mail hesabıma şu şekilde SPAM Mail geliyor.

Forum mail sisteminde Junk olayı ile uğraşmamak için gmai hesabını tanımlamıştım. ([email protected])

Ekte görüleceği üzere mail forum üzerinden gönderilmiş gözüküyor. Benden başka alan üye var mı emin değilim.

Ne önerirsiniz arkadaşlar. Dediğim gibi gerçek ortamda LISANSIZ hiç bir şey olmayacak. Eğer bu NULL kullanımım bir etkisi ise sorun değil, nasılsa 1 haftaya iptal edeceğim.

Cevaplar için teşekkürler

Ekli dosyalar

• Spam Mail.jpg
    Spam Mail.jpg
    95.3 KB · Görüntüleme: 22
Bunun null ile alakası yok ve önüne geçmenin en sağlam yolu ise insan doğrulaması özellikle soru cevap olur ise tadından yenmez ;)
Üstad burada belirttiğin insan doğrulaması üyelik sırasındaki doğrulama ise bu mesajı gönderen kişi şu an foruma üye değil ??? Zaten anlamadığım nokta da burada. Üye olmayan birisi nasıl oluyorda forum üzerinden benim kişisel mail adresime mail gönderebiliyor.

En altta bulunan iletişime geç linki. Burda insan doğrulaması vardır muhakkak ancak bazı botlar artık basit uygulamaları geçebiliyor.

Ben de lisans satın almadan önce null kullandım. Ama bu tür mail vb almadım ve almıyorum. Sorun çözülür İnşallah..

En altta bulunan iletişime geç linki. Burda insan doğrulaması vardır muhakkak ancak bazı botlar artık basit uygulamaları geçebiliyor.
Aslında insan doğrulamasını yapmıştım, yine de kontrol ettim. Büyük ihtimal az soru-cevap olduğu için bir şekilde geçiyor. Soru sayısını ve çeşidini arttırıp bir de öyle deneyeyim.

Ekli dosyalar

• IMG_0285.PNG
    IMG_0285.PNG
    790.6 KB · Görüntüleme: 9
Resim değil sadece ben insanım tiki atıyorsun. Bizim forumdan deneye bilirsin ;)

Bir tiklamayla ikna olmuyor bazen yuzbin tane resim gosteriyor. :D

tik.jpg

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.