Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Forum Sitesi Alınacaktır

Bu zamanda site almakta zor satmakta, alırken güvenmek zor satarken maliyetleri kurtarmak zor... Lisans ve diğer eklentilerle 3K civarında harcama yapıldığını hesap edersek düşünsenize forumlar nasıl alınıp satılacak...

Hosting reseller domain bunlar hep zamlandı Hasip Hasip haliyle forum siteleride hafif yakacaktır

Bugün arkadaşlar foruma talip olunca maliyet hesaplamak zorunda kaldım açıkcası ben bile şaşırdım maliyetlere...

Forum lisans + Media Galeri + Kaynaklar = 160+65+65 dolar
2 domain 14 yıl register ücreti = Ortalama 10 dolar olduğunu varsayarsak 280 dolar

Buraya kadar bile 6K üzerinde fiyat yaptı. Şimdi 14-15 yaşındaki forum sitesini günlük 500 kullanıcı üzerinde hit ile ne kadara satmak mantıklı olur... Bu işlerin iyice tadı kaçtı artık. Cpanel bile başımıza dert oluyor malesef...

smf mybb geri yönelme olursa şaşırmıycam neyse bişiler yazıcamda sonra ifade vermek için beni çağırırlar susuyim ben az :/

smf mybb geri yönelme olursa şaşırmıycam neyse bişiler yazıcamda sonra ifade vermek için beni çağırırlar susuyim ben az :/
biri smf mybb mı dedi o ikisi kadar berbat bir alt yapı görmedim.hele hele smf eklenti yom guncelleme yok soruna çözüm hiç yok aman aman diyim :)

Forumu değerini hesaplamadaki ölçüt lisansı,eklentiler vb şeyler olmamalı. içeriği ve aktif kullanıcı kitlesine bakılmalı asıl değer budur.
Ziyaretçi kitlesi günü gününü tutmaz
yazar kitlesi ve yeni içerik girişini baz alın.

Birde şöyle bir durum var. Bazı forumlarda yönetici forumun önüne geçebiliyor.
Kullanıcı ve alt yönetici forum yerine
o yöneticiye karşı aidiyet duygusu besliyor.

Böyle bir forumu alırsanız kitlenin dağılmaması için hiçbir neden yok.

Forumu değerini hesaplamadaki ölçüt lisansı,eklentiler vb şeyler olmamalı. içeriği ve aktif kullanıcı kitlesine bakılmalı asıl değer budur.
Ziyaretçi kitlesi günü gününü tutmaz
yazar kitlesi ve yeni içerik girişini baz alın.

Birde şöyle bir durum var. Bazı forumlarda yönetici forumun önüne geçebiliyor.
Kullanıcı ve alt yönetici forum yerine
o yöneticiye karşı aidiyet duygusu besliyor.

Böyle bir forumu alırsanız kitlenin dağılmaması için hiçbir neden yok.

Söylediklerinizden kitle kısmına katılıyorum ancak lisans konusundakilere katılmıyorum. Bana göre lisans alınmadan kurulmuş ve o şekilde satılan forumlar tamamen ya tutarsa mantığıyla kurulmuş sonrasında sahibine keyif vermediği için satılığa çıkartılan sitelerdir. Eğer forum kurulacaksa gerekli bütçe elde olmalı, lisanslar vb alınmalı ve deneme yanılmadan ziyade başarı ön planda tutulmalıdır. Domain + yazılım + sistem (eklentiler ve işleyiş) + yönetim + içerik + çalışmak bunlar olmazsa olmazlardır. Günümüzde artık herşey önce google sonrasında diğerleri olarak bakıldığı için hepimiz öncelikle hite bakar sonrasında diğerlerini dikkate alırız. Ama şu konuda net olmak lazım, 100-200 lira harcanıp lisanssız kullanılan siteler ile binlerce lira harcanan hitleri aynı olan siteler bence aynı kefede değerlendirilmemelidir.

Söylediklerinizden kitle kısmına katılıyorum ancak lisans konusundakilere katılmıyorum. Bana göre lisans alınmadan kurulmuş ve o şekilde satılan forumlar tamamen ya tutarsa mantığıyla kurulmuş sonrasında sahibine keyif vermediği için satılığa çıkartılan sitelerdir. Eğer forum kurulacaksa gerekli bütçe elde olmalı, lisanslar vb alınmalı ve deneme yanılmadan ziyade başarı ön planda tutulmalıdır. Domain + yazılım + sistem (eklentiler ve işleyiş) + yönetim + içerik + çalışmak bunlar olmazsa olmazlardır. Günümüzde artık herşey önce google sonrasında diğerleri olarak bakıldığı için hepimiz öncelikle hite bakar sonrasında diğerlerini dikkate alırız. Ama şu konuda net olmak lazım, 100-200 lira harcanıp lisanssız kullanılan siteler ile binlerce lira harcanan hitleri aynı olan siteler bence aynı kefede değerlendirilmemelidir.
Heralde yanlış anlaşıldım.

Lisanssız site almak zaten aptallık olacaktır. Null şekilde hazırlanmış sitenin güvenirliğini tartışmak bile yersiz.
Demek istediğim zaten bunlar sarf kalemleri, önemli olan içerik ve kitle buna paha biçilmeli lisans vss ücretleri zaten belli birşekilde
orta yol bulunur.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.