Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Forum Sitemde Mail Sürekli Spama Düşüyor

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

derinlerde44

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Hosttaki Mailim Globalde Sürekli Spama Düşüyor Doğal Olarak Eposta Onayları Maile Gelmiyor Buna Nasıl Bir Çözüm Sağlarım ?

kurumsal maiilerde bile gelen kutusuna düşme garantisi yok.

Size özel ip olan ters dns özelliği olan mail sunucu almanız sorununu hafifletir.

yadan https://sendgrid.com/ hizmet alacaksınız.

kurumsal maiilerde bile gelen kutusuna düşme garantisi yok.

Size özel ip olan ters dns özelliği olan mail sunucu almanız sorununu hafifletir.

yadan https://sendgrid.com/ hizmet alacaksınız.
bende de aynı sorun var. gmail yönlendirmesi yapmıştım o da olmadı. çünkü sunucu ip sinden geçiyor sonuçta
tek çözüm sitenin özel ip olması aylık 5tl filan. öyle önerdiler bana da. ne dersiniz? reseller kullanıyorum 10 tane sitenin de tek ip ama benim tarafımdan alınmış özel ip olması gerekiyor diyorlar

ozaman vps-vds-dedicated kullanan herkesin maili gelen kutusuna düşmesi gerekirdi.
tek başına ip olacak iş değil

1. İp geçmişinin temiz olması gerekiyor.
2. Alan adınızın güçlü olması gerekiyor.
3. İp ters dns özelliği olmalı
4. Dmarc-Dkim-SPF ayarının tam olması gerekiyor.

forumumda microsoft exchange kullanıyorum tüm ayarım yapılı genede gelen kutusuna düşmediği oluyor.

Kısaca, kurumsal mailler güvenilir ve sadece mail hizmeti veren sunucular ile mail alıcısını gelen kutusuna düşmesini sağlayan ücretli bir hizmettir. Kurumsal mail hizmeti ile başka şeyler algılanmasın.
Yani bu hizmet spam, junk mail sorunun kesin ve garantili yöntemidir. Ek olarak gmail içinde aynı şey geçerli eğer kullanıcı sizin mail adresinizi bu şekilde işaratlemedi ise spam düşmez. Ancak bunu için gmail yada kurumsal mail smtp protokollerini kullanarak yapılandırmanız, xenforo entegre etmeniz gereklidir.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.