Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Forum Sitelerim +Yorum

hepsi başarılı birbirinden güzel forum sitesi xenforoya gönül verdiğiniz sitelerinizden anlaşılıyor ellerinize sağlık son olarak emlakforum sitesindeki temanın linkini bırakabilirmisiniz rica etsem <3

Hemen hemen hepsine teknik destek verdiğimi varsayarsam şahsi olarak başından kalkamayacağım bir iş temposu bu yüzden sana hayran olmamak elde değil. Her projesine inançla başlayan ve insanlar farketmese de hepsinde de başarılı olduğunu ben biliyorum :) 3 aydır cesaret edip açamadığım forumuma bakınca sen gerçekten özveri olarak bambaşka bir seviyesin.

Tasarım ve işlev hakkında yorum yapmadığımın farkındayım fakat burada ki herkesin tek ortak fikri hepsi çok güzel gözüküyor.

Son olarakta bir dost tavsiyesi yine vereyim gerçi whatsapp üzerinden sürekli söylüyorum ama burada ki arkadaşlarada belki yardımcı olur bu fikrim ? Garfield Garfield kadar özverili ve bu işlere gönül verdiyseniz tek bir forum üzerinden yürüyün Türkiye'nin en başarılı forumlarından biri olacağınıza adım gibi eminim.

Seninde hakkın emeğin çok üzerimde sanada çok teşekkür ederim Ramazan. Forumların bugunki gorunumun fikir babası ben olsamda uygulayan sen oldun eyw. :)

Biz bir forumun hakkından gelemezken sen o kadar forumla uğraşıyorsun, helal olsun sana. :D

Şuan forumlarda aktiflik olmadıgı ıcın boyle bir derdım bulunmuyor ugur hocam, oldugu zaman onuda bir sekılde cozume kavustururuz ıns. Sonucta büyük forumların sahipleri forumlarına tek basına bakmıyor mutlaka altında bir yonetım birde modera ekibi var. iş o raddeye gelsın kurarım ekıbımızı ıns. Teşekkürler.

Bu forumların için hosting'i nasıl karşılıyorsun aslında bize birden fazla siteleri olan arkadaşların hostingler'i hakkında bilgiler vermesi çok faydalı olacaktır diye düşünüyorum..

Xenforo inode sınırı aşan bir site yapısı olduğu için vps gibi hizmetler istiyor ideali o dur yani.. Bakmayın biz hosting kullanıyoruzda bizim ölçeklerimiz mini forum olarak geçiyor..

Bir hosting sahibi bu işle ilgilenen kişilerin yorumlaması değil'de kullanıcıların bizzat kendi tecrübelerini açıklaması yazması daha iyi.. En azından teknik yazıp kafa karıştırmıyorlar :D

Konu haricinde değil yazdıklarım ama konu haricinde diyerek...

Maxi forumu aktif etmekle iyi yapmışsın o site yok yere kapandıydı sizinle sohbetim olmadığı için bir arkadaşlık bağı olmadığı içinde fırça atamıyordum neden kapattın diye :D Emek verdiğiniz yerler karşılık bulmuyorsa bile kapatmayın dursun insanın kendi emeğine saygısı olması önemli bir kavram..

Forumlar ıcın bılınen büyük kurumsal host firmalarından 1 tane vds sunucu alıyorum tum sıtelerı ılk etapta bu sunucu uzerınde barındırıyorum. bu sunucu firmasını tercih etmeden once arastırıyorum yorumlara bakıyorum anketler acıyorum sonra alıyorum aldıktan sonra kendım gozlemlıyorum memnun kalmazsam aldıgım paket yakıp baska bir firmaya gecıyorum. memnun kaldıgım firmada duruyorum uzman birine ucretlı destek alıp sunucu ayarlarımı yaptırıyorum. maxiforum dakı hıza bakarsan bunu gorebılırsın.
Maxi forumu kapattıgım ıcın bende cok pısman oldum tecrubesızlık acemılık diyelım.

hepsi başarılı birbirinden güzel forum sitesi xenforoya gönül verdiğiniz sitelerinizden anlaşılıyor ellerinize sağlık son olarak emlakforum sitesindeki temanın linkini bırakabilirmisiniz rica etsem <3

Teşekkür ederım hocam tema yapımcısı Lim10Ata Lim10Ata satıs konularına bakarak temaya ulasabılırsın.

Forumlar ıcın bılınen büyük kurumsal host firmalarından 1 tane vds sunucu alıyorum tum sıtelerı ılk etapta bu sunucu uzerınde barındırıyorum. bu sunucu firmasını tercih etmeden once arastırıyorum yorumlara bakıyorum anketler acıyorum sonra alıyorum aldıktan sonra kendım gozlemlıyorum memnun kalmazsam aldıgım paket yakıp baska bir firmaya gecıyorum. memnun kaldıgım firmada duruyorum uzman birine ucretlı destek alıp sunucu ayarlarımı yaptırıyorum. maxiforum dakı hıza bakarsan bunu gorebılırsın.
Maxi forumu kapattıgım ıcın bende cok pısman oldum tecrubesızlık acemılık diyelım.
Teşekkür ettim açıklamaların için..

Aynen Uğur abinin dediği gibi bende 2 3 ay oldu Xenforo Ailesine Katılalı Bende Beğendim. Birçok Eklenti Mevcut.

Öncelikle projelerinizi bu forumdan takip edebildiğim kadarıyla görüyorum, birçok kezde sitelerinizi ziyaret ettim. Birçok arkadaşımız size çoklu forumların yönetilmesinin zorluklarından bahsetmiş. Ben size dışarıdan bir göz olarak gördüklerimi aktaracağım.

Tasarım konusunda sitelerinize tek kelime bile edemem gerçekten çok güzeller. Wmtr, tazmanya ve maxiforum mantıken bakıldığında her 3 forumda aynı kulvarda ve birbirlerine rakip olabilecek siteler.

Domain kaydederken en büyük kriterlerden birisi malum akılda kalmaktır, wmtr direkt elemelisiniz. 4 karekter domain hastaları hariç olmak üzere malesef bir akılda kalıcılığı yok. Googlenin keyfi olursa hit gönderir. Bu domain adresini herhangi bir arkadaş ortamında 10 kişiye bir kere söyleyip 10 dk sonra sorarsanız ne kadar hatırlayabilirler düşünün.

Tazmanya yanlış hatırlamıyorsam bir zamanlar blogdu. Kişisel blog olarak devam edin bilişim ile ilgili makalelerinizi yazın. Size ait ancak herkes tarafından okunabilen blog gibi kalması bence daha mantıklı...

Geliyorum maxiforum domainine bu kadar güzel emek harcanmış ve kaliteli bir domaini her türlü besleyin. Reklam verin, sağdan soldan backlink alın vs. İnternette çok aranılan programlarla ilgili dosyayı paylaşmadan yorumlar oluşturun vs vs. Bu domain eğer gelecekte forumlar dirilirse bence kral olur.

Emlak forumu konusuna gelirsek kendi yazdığınız gibi eğer işiniz buysa işinizle ilgili kurumsal mantıkta takılın. Emlakçılara ışık olabilecek bilgiler vs bu mantıkta devam edebilirsiniz. Hatta icradan satılık araziler, binalar vs hepsini uygun kategorilerde başlık açarak yayınlayın. Burdaki hedef kitleniz öncelikle emlakçılar sonrasında biz ziyaretçileriz diye düşünüyorum.

Hayvanlar forumları için malesef ki daha acı konuşacağım (benimde hayvanlar forum sitem var). Bu forumlar facebook gölgesinde kaldılar mevcut içerikleri olmasa kimsenin umrunda da değiller Yeni birşeyler yapan Tevfik diye bir arkadaşımız vardı. hayvanlar net diye bir site için gerçekten emek harcadı ancak el değiştirdikten sonra oda silindi gitti. Belirli kitlesi haricinde sanırım yenilikler yok artık. Bu sektörde belirli odak üzerinde ilerleyen siteler daha başarılı olabiliyor. (muhabbet kuşu, akvaryum, güvercin vs).

Siteleriniz için benim kişisel görüşüm bu yönde... Size söylüyorum ancak benim durumum farklımı oda ayrı bir muamma :)

Hasip Hasip hocam ile anlasarak kuscular.org guvercinler.org ve hayvanlarforum.com domainlerını ve forumu hayvanlar.com.tr bunyesıne kattık. her iki tarafada hayırlı olması dileklerımle. Teşekkür ederim.

Yoruma gelecek olursak tabiki herkesın kendı dusuncesıne fıkrıne saygım var. teşekkür ederim.

Öncelikle projelerinizi bu forumdan takip edebildiğim kadarıyla görüyorum, birçok kezde sitelerinizi ziyaret ettim. Birçok arkadaşımız size çoklu forumların yönetilmesinin zorluklarından bahsetmiş. Ben size dışarıdan bir göz olarak gördüklerimi aktaracağım.

Tasarım konusunda sitelerinize tek kelime bile edemem gerçekten çok güzeller. Wmtr, tazmanya ve maxiforum mantıken bakıldığında her 3 forumda aynı kulvarda ve birbirlerine rakip olabilecek siteler.

Domain kaydederken en büyük kriterlerden birisi malum akılda kalmaktır, wmtr direkt elemelisiniz. 4 karekter domain hastaları hariç olmak üzere malesef bir akılda kalıcılığı yok. Googlenin keyfi olursa hit gönderir. Bu domain adresini herhangi bir arkadaş ortamında 10 kişiye bir kere söyleyip 10 dk sonra sorarsanız ne kadar hatırlayabilirler düşünün.

Tazmanya yanlış hatırlamıyorsam bir zamanlar blogdu. Kişisel blog olarak devam edin bilişim ile ilgili makalelerinizi yazın. Size ait ancak herkes tarafından okunabilen blog gibi kalması bence daha mantıklı...

Geliyorum maxiforum domainine bu kadar güzel emek harcanmış ve kaliteli bir domaini her türlü besleyin. Reklam verin, sağdan soldan backlink alın vs. İnternette çok aranılan programlarla ilgili dosyayı paylaşmadan yorumlar oluşturun vs vs. Bu domain eğer gelecekte forumlar dirilirse bence kral olur.

Emlak forumu konusuna gelirsek kendi yazdığınız gibi eğer işiniz buysa işinizle ilgili kurumsal mantıkta takılın. Emlakçılara ışık olabilecek bilgiler vs bu mantıkta devam edebilirsiniz. Hatta icradan satılık araziler, binalar vs hepsini uygun kategorilerde başlık açarak yayınlayın. Burdaki hedef kitleniz öncelikle emlakçılar sonrasında biz ziyaretçileriz diye düşünüyorum.

Hayvanlar forumları için malesef ki daha acı konuşacağım (benimde hayvanlar forum sitem var). Bu forumlar facebook gölgesinde kaldılar mevcut içerikleri olmasa kimsenin umrunda da değiller Yeni birşeyler yapan Tevfik diye bir arkadaşımız vardı. hayvanlar net diye bir site için gerçekten emek harcadı ancak el değiştirdikten sonra oda silindi gitti. Belirli kitlesi haricinde sanırım yenilikler yok artık. Bu sektörde belirli odak üzerinde ilerleyen siteler daha başarılı olabiliyor. (muhabbet kuşu, akvaryum, güvercin vs).

Siteleriniz için benim kişisel görüşüm bu yönde... Size söylüyorum ancak benim durumum farklımı oda ayrı bir muamma :)

Daha öncesinde geçenler de yine konu sahibi arkadaş bu tarz bir konu açmıştı ve aynı şekilde yine belirtmiştim aslında.

Hiç alınmasın gücenmesin dobra dobra konuşacağım. ;)

Şimdi bu forumlarla uğraşmak için açık konuşmak gerekirse insanın tamamen bomboş olması gerekiyor.

Senin de anlattığın gibi kabataslak fikir yürütüldüğü zaman, bu kadar forum barındırmanın hiçbir anlamı ve manası yok. :)

Şahsi fikirlerim,
Kendine bir ana domain belirle.
Tüm diğer alt domainleri ana domaine yönlendirme yap.
Yönlendirme yaptığın domainlere farklı kategoriler de alanlar açıp devam ettir.
Ve en önemlisi de bu kadar tek tek uğraşmak yerine, tek bir domain üzerinden reklam/banner/ vb. reklamlarla siteni tanıt ve duyur.

Amacı forumu büyütmekse arkadaşın yukarıda ki fikirlerim net'dir.
Yok zev-i sefa şeklinde kafama göre açtım yarın 3-5 ay sonra kapatırım diyorsa, tüm yazdıklarımı komple sildim saysın. ;)

Forumlarımı tanıtıp kullanıcı cekebılmek ıcın nasıl bir reklam calısması yapmam gereklı? nerelere nasıl tanıtım vermelıyım? ya da hangi yollar ile hit cekebılırım?

3 ana proje ile devam edeceğim.

Son düzenleme:
  • Gül
Tepkiler: Sis

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.