Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Forum klasöründen alt dizine aktarma

mynameis

Aktif kullanıcı
Kullanıcı
Selam arkadaşlar,

benim site /forum alt klasöründe kurulu.
yani siteisii.com/forum/ adresinde forum anasayfası mevcut.

Ben forum klasörünü iptal ederek direk anadizine almak istiyorum forumu.

Yaptıklarım:

Ftp'de ana dizine xenforo dosyalarını attım.(forum alt klaröründeki dosyaları)
config.php'yi v.s. ayarlandım. Forum genel ayarlarından "Forum URL'si" bölümünü "siteisii.com" ayarladım.

Ama site açılmıyor. Forumu bir alt klasöre nasıl taşırım?

Eger siz ana dizine farklı bir xf dosyası atı iseni sistemindeki eklentilerin dosyaları olmayacağı için çeşitli hatalar almanız çok doğal ayrıca ekli dosyalar,avatarlar gibi yüklemelerde görünmeyecektir.
Yapmanız gereken /forum dizininde olan TÜM dosyaları FTP ana dizine taşımaktır. Sonra Forum URL değiştirip devam edebilirsiniz.

Eger siz ana dizine farklı bir xf dosyası atı iseni sistemindeki eklentilerin dosyaları olmayacağı için çeşitli hatalar almanız çok doğal ayrıca ekli dosyalar,avatarlar gibi yüklemelerde görünmeyecektir.
Yapmanız gereken /forum dizininde olan TÜM dosyaları FTP ana dizine taşımaktır. Sonra Forum URL değiştirip devam edebilirsiniz.

Hiç eklenti yüklü değil forumda.. eklenti dosyalarından olmadığı buradan anlaşılıyor. Avatar resim v.b. data klasörünü de aynen aktardım. Ona rağmen çalışmadı. FTP'ye dosyaları mevcut forumun dosyalarını değil de, sıfır kurulum dosyalarını atıp, üzerine data klasörünü ve veritabanı config.php bilgilerini atmıştım. Akşam FTP'deki dosyaları aynen alt dizine kopyalayıp öyle deneyeceğim. Akşam tekrar deneyeceğim gelişmeleri buradan aktaracağım.

Bunun dışında trafik kaybetmemek ve linkleri yönlendirmek için ne yapmam gerekiyor? Yani linkleri .com/forum'dan .com'a yönlendirmem lazım.

Son düzenleme:
FTP forum adında bir klasör oluşturun içinde altaki kodların olduğu bir .htaccess dosyası eklemeniz yeterli. Böylece tüm linklerinin /forum dizininden ana dizine yönlendirilecektir hiç bir kayıp olamadan ...

Kod:
# Permanent URL redirect - xenforo.gen.tr
  Redirect 301 /forum/ https://siteniz.com/

Konu içinde daha önce link verilen mesajlarda /forum olan linkleri çevirebilir miyiz? yani /forum'suz linkler olsun.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.