Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Fikir Yardımı ?

Anestezy

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Öncelikle merhabalar,

Şöyle ki bir xenforo forumum mevcut fakat iş konumum değiştiği üzere sitem ile ilgilenemiyorum. Aslında konu paylaşımlarında aktif olduğumda çok tutulan bir ziyaret akımına uğruyordum.

Şimdi şöyle ki seo açısından bilgim olmadığı üzere kendim videolar ile tanıtmadan konularımı veya paylaştığım bilgilerde video çekmeden tanınmadım,

Daha önce bu işi wordpress üzerinden yapıyordum ve baya başarılı olmuştum sizce blog tadına çevirsem hem seo paketleri satın almıştım gerekse farklı eklentiler satın almıştım. Aslında bakarsak xenforoda da bir sürü ücretli eklentiler satın aldım.

Fakat bir wordpress kadar değil ha forumla blog siteyi bir tutmuyorum fakat forumdansa blog sanki daha çok kazandırıyor çok kararsızım.

Wordpress e harcadığım bütçe ile xenforo ya harcadığım para neredeyse eş değer ki adsense bile blogda daha etkili geldi sizce blog wordpress üzerinde çok mu zayıf yani temalar vs çok mu alışılmış yoksa xenforo üstünden devam etmelimiyim temam sizce iyi mi nasıl bir yol izlemeliyim neden blog ya da neden forum seçmeliyim aslında amacım 2 sinde de topluluk oluşturmak.

Merhabalar. Bence projeniz bir blog'a uygunsa blog ile değilse forum ile devam etmelisiniz. Forum yöneticilerden, üye gruplarından oluşur ve kullanıcılara tartışma ortamı sağladığından %100 topluluğa hitap eder. Sizin böyle bir amacınız var ise blog işinizi görmeyecektir. Hayır ben kendim paylaşım yapıyorum bu gibi şeylere ihtiyacım yok diyorsanız blog ile devam edebilirsiniz. Çok kazanıyordum vs çok kapsamlı değerlendirilecek şeylerdir.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.