Fikir Yardımı ?

Anestezy

Sabit kullanıcı
xF 2 kullanıcı
Web sitesi
dosyaevi.com
Öncelikle merhabalar,

Şöyle ki bir xenforo forumum mevcut fakat iş konumum değiştiği üzere sitem ile ilgilenemiyorum. Aslında konu paylaşımlarında aktif olduğumda çok tutulan bir ziyaret akımına uğruyordum.

Şimdi şöyle ki seo açısından bilgim olmadığı üzere kendim videolar ile tanıtmadan konularımı veya paylaştığım bilgilerde video çekmeden tanınmadım,

Daha önce bu işi wordpress üzerinden yapıyordum ve baya başarılı olmuştum sizce blog tadına çevirsem hem seo paketleri satın almıştım gerekse farklı eklentiler satın almıştım. Aslında bakarsak xenforoda da bir sürü ücretli eklentiler satın aldım.

Fakat bir wordpress kadar değil ha forumla blog siteyi bir tutmuyorum fakat forumdansa blog sanki daha çok kazandırıyor çok kararsızım.

Wordpress e harcadığım bütçe ile xenforo ya harcadığım para neredeyse eş değer ki adsense bile blogda daha etkili geldi sizce blog wordpress üzerinde çok mu zayıf yani temalar vs çok mu alışılmış yoksa xenforo üstünden devam etmelimiyim temam sizce iyi mi nasıl bir yol izlemeliyim neden blog ya da neden forum seçmeliyim aslında amacım 2 sinde de topluluk oluşturmak.
 

netr0n

XenGenTr
Yönetici
xF Admin
Web sitesi
netron.web.tr
Merhabalar. Bence projeniz bir blog'a uygunsa blog ile değilse forum ile devam etmelisiniz. Forum yöneticilerden, üye gruplarından oluşur ve kullanıcılara tartışma ortamı sağladığından %100 topluluğa hitap eder. Sizin böyle bir amacınız var ise blog işinizi görmeyecektir. Hayır ben kendim paylaşım yapıyorum bu gibi şeylere ihtiyacım yok diyorsanız blog ile devam edebilirsiniz. Çok kazanıyordum vs çok kapsamlı değerlendirilecek şeylerdir.