Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Eski Konuları Yeni Konulara Yönlendirme

sat679

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Eski Konuları Yeni Konulara Yönlendirme
Xenforo sitesini ana dizinden alf klasöre taşıdım. Her hangi bir sorun vb yaşamadım. Ana dizine wp kurdum wp ten forum linkiyle xenforo'ya geçiş sağladım. Bunlarda hiç sorun yok..
Ama eski linkler ölmüş oldu. Yeni linklerin önüne forum yazısı gelmiş oldu. Bu durumda eski konuları nasıl forum yazan linke yönlendirme yapabilirim?

Eski konunun linki bu: http://www.dinogretmeni.com/konu/hac-kimlere-farzdir.639/
Yukarıdaki konuyu (tüm bu şekilde olan konuları) aşağıdaki şekilde (tüm konuları) nasıl yönlendirebilirim?
Yeni konunun linki bu: Din Öğretmeni (Din Kültürü Paylaşım Sitesi)/forum/konu/hac-kimlere-farzdir.639/

Doğal olarak eski konu linkleri 404 hatası veriyor ve kayıplar oluşuyor. Bu forum yazmamış konuları forum yazan yeni konu linklerine nasıl yönlendirme yapabilirim. Üç - beş deneme / arama yaptım ama hata veriyor istediğim sonuca ulaşamadım.

Bu konuda yardımcı olursanız memnun olurum.

Ekli dosyalar

• ftp.PNG
    ftp.PNG
    137.8 KB · Görüntüleme: 9
İlgin için teşekkürt ederim.... Denemiştim olmamıştı .. Tekrar sil baştan yapayım ... İnşallah bu sefer olur. Belki de hata yapmışımdır..
Şimdi düşündüm de sorun olabilir sende ?. Normalde ana dizinde wordpress olmasaydı, şu yazılanlar %100 çalışırdı.

Kod:
2- Şimdi en kritik nokta olan eski indeks linklerin düzgün şekilde yönlendirmesini yapalım.

b-) Şimdi tam tersini yapalım. Yani ana dizinde bulunan forumu "/forum" altına taşıyalım. 
Bu durumda ROOT altında bununan .htaccess dosyamıza şu kodları ilave ediyoruz.

Kod:
RewriteEngine on
RewriteCond %{REQUEST_URI} ^/$
RewriteRule (.*) /forum/ [R=301]
Şimdi yukarıda htaccess yazılan kod ile ana dizine gelen tüm linkleri forum dizinindesin XenForo yönlendiriyoruz.

Peki wordpress kendi Google indeks linkleri bu durumda düzgün çalışacak mı acaba ? Emin olmadım gerçekten de ?

Peki wordpress kendi Google indeks linkleri bu durumda düzgün çalışacak mı acaba ?
Yok olmadı bu sorun için galiba biraz daha özel çalışma gerekiyor.. Birde ben entegre olmasını istemiyorum Ayrı olsun wordpress için üyelik istemiyoruz zaten xf içinse üyelik vb var zaten.
Çözme konusnda başka önerileriniz olursa, bizimle paylaşırsanız memnun olurum.

Çok karışık bir durum. Sıfırdan kurulum yapsanız veya ana dizinde wp olmasa kolay da wp işi karıştırıyor.

Ana dizindeki htaccesse ekleyeceğiniz bir kodla eski linkleri yeni forum klasöründeki linklere yönlendirebilirsiniz ama bu sefer wordpress te bundan etkilenecek.

Nette bir sürü htacces örnekleri var, deneme yanılma yöntemiyle doğru kodu bulmanız gerekecek.

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.

Konuyu buraya açmadan önce bayağı deneme yanıma yaptım. İnternette arama / tarama yaptım. Birçok yöntem denedim. Çözüm bulamadığım için bu konuyu açmak zorunda kaldım... Hatta wp in yönlendirmeye yönelik eklentisini bile denedim (ama bu eklşentide konuları tek tek siz yönlendrmeniz gerkiyor.) Bu da çok uğraştıracağı için....

Yazdıklarınız çok doğru sıfırdan kurulum olsa veya wp olmasa sorun yok. Gel gör ki wp htacces'ine yaptığım eklentiler siteyi tamamiyle yönlediriyor. Aslında bu soruna çözüm bulanlar var ve çok da ekili çözüm bulmuşlar. örneğin bakın... sosyalbilgiler.biz sitesi de aynı mantıkla çalışıyor. Ana dizinde wp kurulu forum klasörü içinde xf var. Nasıl yapmışlar bilmiyorum. Belki de çok basit bir yöntem ama işte..

Bu konuda başka çözüm önerisi ve görüşü olan arkadaşlar olursa memnun olurum.

Şunu ana dizindeki htaccese atıp bir deneyin.

Kod:
RewriteEngine on
RewriteRule ^(threads|forums|members|posts|attachments)/(.*)$ /forum/$1/$2 [R=301,L]

OLmazsa bir de threads yerine konu yazarak deneyin.

bu sıkıntı yanlış anlamadıysam şu olay mı tam olarak.
mesela konu diyelimki üye resimleri siz bu konuyu tıkladıgınızda sizi başka alakasız bir konuyamı atıyor. ?
öyle birşey ise bunun çözümünü bulmak lazım .
bazaen geri yüklemelerde bu sorun oluşuyordu eskiden . şimdie aynı şey oluyordır.. sen üye resimlerinde falancanın konusuna mesela Alinin resimlerine yıklarsın o sana gide genel sohbetteki kafeyi açar.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.