Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Eklenti isteği Emanet Kasa Sistemi Eklentisi Var mı?

Kullanıcı adını bilmediği yada bulamadığı bu eklentiyi istemektedir.

knulusoy

Aktif kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Selamlar.
Forumda gerçekleşecek ticaretler için emanet kasa sistemi kullanıyorum. DB Credi eklentisi ile geçici bir çözümle kullanıyordum. Kullanıcının emanet kasasındaki tutarı kredi olarak hesabında gösteriyordum. Ancak artık daha düzgün bir eklenti bulma arayışına girdim.

Kullanıcının hesabında ne kadar depozito ödemesi yaptığını nasıl gösterebilir ve kontrol edebilirim? Kullanıcı hesabımıza manuel ödeme yapıyor, biz de o yaptığı ödemeyi profilinde gösteriyoruz.

Örneğin emanet kasada 10.000TL'si var gibi...
Görselde sağ tarafta DB Credit bölümünü bu şekilde düzenlediğim için şu anda bu şekilde gösteriyor.

Screenshot_2.jpg

Bunun için önereceğiniz bir eklenti var mı veya benzer olarak işimi görecek hangi eklentiyi kullanabilirim?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Hocam konu dışına çıkıyorum ama şu an kullandığınız pazar alanı sitelerindeki gibi bir sistem mi ?
2 kişi arasında ticaret yapıyor alım yapan kişide TL bakiyesi var, ürünü alınca sıfırlanıyor, aldığı ürünü aldığını onaylayınca karşı tarafa ücret geçiyor doğru mu ?
Sonra o parayı çekebiliyor satışı yapan ?

Hocam konu dışına çıkıyorum ama şu an kullandığınız pazar alanı sitelerindeki gibi bir sistem mi ?
2 kişi arasında ticaret yapıyor alım yapan kişide TL bakiyesi var, ürünü alınca sıfırlanıyor, aldığı ürünü aldığını onaylayınca karşı tarafa ücret geçiyor doğru mu ?
Sonra o parayı çekebiliyor satışı yapan ?
Hayır hocam. Sizinki C2C olarak geçer. Benim sitemde öyle bir satış sistemi yok. Onu sanırım DB Shop eklentisi ile yapabiliyordunuz.
Benim sistem şu şekilde;
Siz satıcısınız, bakiye yüklüyorsunuz 10.000TL mesela, normal ticaretlerinizi kendi aranızda yapıyorsunuz, alıcıdan şikayet açılınca mesela 2.000TL'lik bir ticarette, bakiyenizdeki 2.000'e bloke koyuyorum, şikayet sonuçlanana kadar, şikayet kim hakkında sonuçlanırsa ona göre ya 2.000 kasadan alıcıya gönderiliyor, ya da 2.000 bloke kaldırılıyor, satıcının bakiyesine geri ekleniyor. Bir nevi alıcıların satıcı hakkındaki güveni anlamında kullanılıyor.

Anladım hocam teşekkür ederim yani benim bahsettiğim sistemde xenforoda uygulanabilir doğru mu ?

Anladım hocam teşekkür ederim yani benim bahsettiğim sistemde xenforoda uygulanabilir doğru mu ?

Bu eklentileri inceleyebilirsiniz.

Peki hocam biraz araştıracağım konunuzuda baltalamayayım.
Ben daha çok üyelerin ilan açabilmesini istiyorum bir kategorinin altında, satın alım olunca da hesabından satın alanın aktif olan meblası satın alım kadar eksilecek
İşlemler bittikten sonra satın alan kişi teslim alımı onayladıktan sonra satan kişiye artı olarak o mebla geçecek gibi

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.