Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

DragonByte eCommerce Aktif Etme ve Sunucu Hatası

Tevfik

Çok Yakında!
Aktif Lisans
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba değerli XenGenTR ailesi,

DragonByte eCommerce eklentisi kuruldu ve Türkçe dil paketi sağlandı eTiKeT™ eTiKeT™ (Serhat abi) sayesinde. Eklenti hakkında 2 sorum olacak;

Sunucu hata günlüğünde bu alan /neler-yeni/ecommerce-products/ aşağıdaki hatayı veriyor, nasıl düzeltebilirim?

Bir diğer sorum ise /market (Ürünlerimiz) alanında eklenti aktif görünmemektedir.

Yönetici e-Ticaret sisteminin kurulumunu tamamlamadı. Forumun işletme bilgileri, "Fatura Seçenekleri" altındaki yönetici seçeneklerinde doldurulmalıdır.

Böyle diyor. Fatura seçeneklerine bakıyorum ama maalesef bulamadım. Ben burasını insanların ilan paylaşabilecekleri bir yer hâline getirmek istiyorum.

Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.

Normal kullanıcılarda satış yapa bilir bu eklenti ile, ama ödeme alma sorunu nedeni ile yine admin panelden sizin tarafınızdan kontrol edilmeli ne yazık ki.
Ek olarak Tevfik sanırım senin sorunun PHP versiyonu ile alaka bir durum gibi görünüyor.

Merhaba

Konuyu baştan sona okudum, haklısınız e commerce eklenti bir xenforo öğrenmek kadar zor iş.

Kısaca sitemizde entegre edilen ve yapım aşaması hala devam etmekte olan ecommerce hakkında resimlerle şahsi olarak bilgi vermek isterim

Screenshot_20210227-182339.png

Yukarıdaki resimde kullanıcı mağaza bölümünden (eğer yetki verildi ise) belirlenen bölümlerde ürün satışı için ilan verebiliyor

Screenshot_20210227-182346.png

Acılan panelden ilgili kategori seçilip

Kısaca bu şekilde ilgili alanlar doldurularak ilan girişi sağlanabiliyor

Tabi ki bu ilan dilerseniz yönetici onayına sunulup o şekilde yayına alınabiliyor.

Türkçeleştirme işlemi şahsıma ait olup devam etmektedir.

Harici ödeme sayfası için de bir çalışma içerisindeyiz.

Bilgi vermeye devam edrim muhakkak

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yönetici e-Ticaret sisteminin kurulumunu tamamlamadı. Forumun işletme bilgileri, "Fatura Seçenekleri" altındaki yönetici seçeneklerinde doldurulmalıdır. bende bu hatayı alıyorum ülke kısmı boş çıkıyor ne yapmalıyım

ilk önce
admin panelde şu linke bakalım
admin.php?options/groups/dbtechEcommerce/#dbtechEcommerceInvoiceActive

Faturalandırmayı etkinleştir
daha sonra
şuradan adres ekleyelim
admin.php?dbtech-ecommerce/addresses/

halen boş ise
phpmyadmin
phpmyadminde daha önce hiç çalışmadıysanız kesinlikle önce yedek alın
xf_dbtech_ecommerce_country

ekleme yapalım
1.png
tamamdır

gerçek sorun ise şurada
src\addons\DBTech\eCommerce\Repository\Country.php
burada api key kontrolu yapıyor

araçlar zamanlanmış görevler
DragonByte eCommerce: Update country list şimdi çalıştır dediğinizde update etmesi lazım fakat yukarıdaki Country.php key kontrolünü geçemediği için update edemiyor

tek bypas yöntemi elle ekleme yapmak
phpmyadminde daha önce hiç çalışmadıysanız kesinlikle önce yedek alın

php3 de yapıyor düşündüm şimdi 4 e geçiriyorum yine olmazsa senin dediğini yapayım teşk. üstat

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.