Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? DragonByte Credits Ayarları

• Konbuyu başlatan abcan01
  • Başlangıç tarihi

abcan01

Guest
Resimde de görüldüğü üzere forum sitemde aktif çalışan dragon byte credits, tema değişikliği sonrası bozuldu ve eski temaya geçtiğimde de bu problemi yaşıyorum.
Bunun nasıl düzelebileceği ile ilgili bir yok yada filir bulamadım :/

Screenshot (2).png

Nasıl yapılır ? DragonByte Credits Ayarları

Öncelikle temalardaki eski yapı nedeni ile oluşan sorunları bulmak gerçek anlamda sıkıntıdır, bulmak çözmek zahmetli iştir. Burda size ancak şu tavsiyeyi vere bilirim.
Admin panelden temanızı şablonlarına erişin, daha sonra kırımız renkte görünen şablonların yedeğini alın ve şablonu resteleyin. Böylelikle en azında hangi şablondan kaynaklandığına erişeceksiniz.
Sonrasında ise eğer reset sonrası citti bir sorunyok ise bırakın öylece kalsın, eğer sorun var ise sorunlu olan şablonun kodlarını bizimle paylaşın bakalım ne yapa biliriz.
Bunu dışında yapacak ise temanın güncel versiyonu bulmak olacaktı ne yazık ki.
Öncelikle temalardaki eski yapı nedeni ile oluşan sorunları bulmak gerçek anlamda sıkıntıdır, bulmak çözmek zahmetli iştir. Burda size ancak şu tavsiyeyi vere bilirim.
Admin panelden temanızı şablonlarına erişin, daha sonra kırımız renkte görünen şablonların yedeğini alın ve şablonu resteleyin. Böylelikle en azında hangi şablondan kaynaklandığına erişeceksiniz.
Sonrasında ise eğer reset sonrası citti bir sorunyok ise bırakın öylece kalsın, eğer sorun var ise sorunlu olan şablonun kodlarını bizimle paylaşın bakalım ne yapa biliriz.

Çözüm
Hayatımın hatasını yaptım tema değiştirerek eTiKeT :(

Hata yapmadan bilgi edinemez, öğrenemezsiniz. Sorun sizde değil sürekli güncellenen yapılardır ne yazı ki. Tema güncellemesi kaçınılmaz bir sondur, öyle yada böyle sonunda buna mecbursunuz. Sonuçta yazılım sürekli güncelleniyor, gelişiyor, iyileşiyor bu nedenlede temalar sürekli güncellemeye devam edilecek. Çözümü ise şimdiden bunu çözümü için kendinizi geliştirmek olacaktır ;)

Hata yapmadan bilgi edinemez, öğrenemezsiniz. Sorun sizde değil sürekli güncellenen yapılardır ne yazı ki. Tema güncellemesi kaçınılmaz bir sondur, öyle yada böyle sonunda buna mecbursunuz. Sonuçta yazılım sürekli güncelleniyor, gelişiyor, iyileşiyor bu nedenlede temalar sürekli güncellemeye devam edilecek. Çözümü ise şimdiden bunu çözümü için kendinizi geliştirmek olacaktır ;)
Evet çok haklısın, hataya bakıyorum tamamlandığında çözümünü buraya yazacağım.
Ayrıca seninle farklı bir konu hakkında görüşmek istiyorum, irtibat olarak görüşebileceğimiz bir platform var mı ?

Ne yazı ki sadece burası, eğer xenforo sorunu değil ise şu kategoriden konu aça bilirsiniz sadece siz ve biz göre bilirsini konunuzu ;) Yönetimin dikkatine

Şablonları yeni temaya uyarladığımızda sorun çözülmekte, teşekkür ederim.

Resimde de görüldüğü üzere forum sitemde aktif çalışan dragon byte credits, tema değişikliği sonrası bozuldu ve eski temaya geçtiğimde de bu problemi yaşıyorum.
Bunun nasıl düzelebileceği ile ilgili bir yok yada filir bulamadım :/

Ekli dosyayı görüntüle 17134

Dragon byte credit forum içinde belirli şartlara göre satın alma işlemi yapıyor değil mi. Meselsa mesaj yazarak kredi kazanıyorsunuz onu konuyu görerek harcama yapıyorsunuz gibi?

Dragon byte credit forum içinde belirli şartlara göre satın alma işlemi yapıyor değil mi. Meselsa mesaj yazarak kredi kazanıyorsunuz onu konuyu görerek harcama yapıyorsunuz gibi?
Evet ama aslında çok basit bir sistem, eklentiyi geliştirerek daha fazlasını bile yapabilrisin, ben shopier entegresi yaptım forum siteme üyeler oradan bakiye yükleyebiliyor, daha sonrasından level sistemi getirdim üyeler level atlamak için belli bir paraya sahip olduğunda üyeliğini yükseltiyor.
Bu şekilde pasif üyelerin de önüne geçmiş oluyorum.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.