Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Eklenti isteği Discord Webhook Entegrasyonu

Kullanıcı adını bilmediği yada bulamadığı bu eklentiyi istemektedir.

maleguard

Yeni kullanıcı
Kullanıcı
Merhabalar,

Kısa süre önce mybb den xenforoya geçiş yaparak aranıza katıldım. Mybb de severek kullandığım discord web hook entegrasyon eklentisinin Xenforoda olmadığını gördüm. Eklenti şu şekilde çalışıyordu Discord kanalımızdan kanalda bir odaya yönelik oluşturduğumuz hook linki veriyordu aynen bunun gibi :
Kod:
https://discord.com/api/webhooks/xxxxxxxxxxxxxxxxx/xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Bu linki eklentiye verdiğimizde belirtilen kanala yeni üye, yeni mesaj, yeni konu vs. gibi bildirimler gönderiyordu. Bu tarz bir eklenti yapılabilir mi acaba ?

Tam olarak istediğin bumu bilmiyorum ama bak bi istersen.

+
Bu eklentide işini görebilir.

Merhabalar,

Kısa süre önce mybb den xenforoya geçiş yaparak aranıza katıldım. Mybb de severek kullandığım discord web hook entegrasyon eklentisinin Xenforoda olmadığını gördüm. Eklenti şu şekilde çalışıyordu Discord kanalımızdan kanalda bir odaya yönelik oluşturduğumuz hook linki veriyordu aynen bunun gibi :
Kod:
https://discord.com/api/webhooks/xxxxxxxxxxxxxxxxx/xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Bu linki eklentiye verdiğimizde belirtilen kanala yeni üye, yeni mesaj, yeni konu vs. gibi bildirimler gönderiyordu. Bu tarz bir eklenti yapılabilir mi acaba ?
Webhook yerine genelde bot üzerinden giden eklentiler mevcut ve açıkçası daha işlevli. Güvenlik açısından botun tokenini eklentiye teslim eder misiniz o sizin sorumluluğunuz olur fakat eklentiler genelde bot üzerinden gidiyor dostum.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.