Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Dil Seçenekleri

hasannakyuz

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Herkese Selamlar;

Forumda yapmak istediğim bir şey var ama henüz net bir bilgi bulamadım.

Yapmak istediğim foruma eklenecek olan bir dil seçeneği ile forumun seçilen dile göre şekillenmesi. Örneğin ; Forum şuan Türkçe konu başlıkları, içerikler İngilizce dili seçildiğinde forumun a dan z ye İngilizceye dönmesi.

Bunu sağlayacak bir eklenti var mıdır, ben bulamadım, daha doğrusu böyle bir şey mümkün mü ? Özel bir kodlama ile yaptırılabilir mi ?

Herkese Selamlar;

Forumda yapmak istediğim bir şey var ama henüz net bir bilgi bulamadım.

Yapmak istediğim foruma eklenecek olan bir dil seçeneği ile forumun seçilen dile göre şekillenmesi. Örneğin ; Forum şuan Türkçe konu başlıkları, içerikler İngilizce dili seçildiğinde forumun a dan z ye İngilizceye dönmesi.

Bunu sağlayacak bir eklenti var mıdır, ben bulamadım, daha doğrusu böyle bir şey mümkün mü ? Özel bir kodlama ile yaptırılabilir mi ?
Bunu bende hiç görmedim ama yapılabilirmi hiçbir bilgimde yok bunun için çok detaylı ve çok büyük bir eklenti oluşturulması gerekebilir. Yapılırsada çok yüksek maliyette satılırı.

Bunu bende hiç görmedim ama yapılabilirmi hiçbir bilgimde yok bunun için çok detaylı ve çok büyük bir eklenti oluşturulması gerekebilir. Yapılırsada çok yüksek maliyette satılırı.
Sanırım böyle bir eklenti yapılması imkansız, bir an belki yapılabilir diye düşündüm konu açayım belki bir şekli vardır diye ama iyice düşününce yapılabilecek bir şey değil gibi geldi

Sanırım böyle bir eklenti yapılması imkansız, bir an belki yapılabilir diye düşündüm konu açayım belki bir şekli vardır diye ama iyice düşününce yapılabilecek bir şey değil gibi geldi
İmkansız diye birşey yoktur. Dünyalarca xenforo çapında coder arkadaşlarımız var belki birisi bu yazdığınız isteği görüp belki yardımcı olabilir.

@netr0n hocam sizin düşüncenizi alabilirmiyiz.

Google Translate Web ile yapılabilir. Wordpress için böyle bir eklenti kullanmıştım, çeviriler pek sağlıklı olmuyor ve sitenin bazı yerlerini (örneğin ikonlar) etkiliyor, onun için kullanılmasını pek tavsiye etmem.

Google Translate Web ile yapılabilir. Wordpress için böyle bir eklenti kullanmıştım, çeviriler pek sağlıklı olmuyor ve sitenin bazı yerlerini (örneğin ikonlar) etkiliyor, onun için kullanılmasını pek tavsiye etmem.

İşte istediğim tam olarak bu. Ama evet dediğiniz gibi etiketlenen yerler var bunu eklenti olarak düzgün bir şekilde yapmak mümkün mü o halde acaba? Ama çeviriler ne kadar doğru oda var

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.