Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Demo Üyeliği bir kere kullanılması

htsumer

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Forumu tanıması adına bazı üyeler için demo talep üyeliği geliştirdim. Demo Üye adı altında bir grup oluşturdum. İstekli olanlar talep ediyor ve 1 günlük demo üyeliğini aktif ediyorum. Maksat forumu sınırsız olarak 1 gün görebilmeleri.
Fakat x kullanıcı demo üyeliği istiyor ve 1 gün sonra sona eriyor sorun yok ama 1 ay sonra diyelim tekrar demo talep ediyor bizde unutuyoruz yine açıyoruz 1 günlük demo. Böylelikle akıllılık ederek forumda lazım olunce demo üyelik açtırıp işini görüp gidiyor.
Sorum şu olacak. Demo üye olan bir üye, 1 günlük demo bütüm sonrası bir daha demo üye olamasın yada olmaması için nasıl bir yol izlemeliyim.

Açıkcası mantıklı ve stratejik bir çalışma,ama dediğiniz gibi takip olayı sıkıntılı. Şimdi bunları takip etmek için ne yapabilirsiniz? Takip edile bilmeleri için elinizde bir ve ya bir kaç veri olmalı. Mesela bir mail adresi v.b. Burada da şöyle bir sorun çıkıyor,peki adamın 5 mail adresi var ise alın size sıkıntı üstüne sıkıntı.
Peki burda en güvenli yol ne olabilir,tc numarası? sıkıntı kimse vermez ama tel numarası sanki biraz daha mantıklı.
Peki teli vereni ne yapacaksınız sms ile bunu doğrulamalı takip etmeli ve bunu da kayıt altına almalısınız. Kayıt altına almak ve takip etmek için xenforo default sistemde mümkün değil. Belki bir eklenti ile bu tür verileri arşivleyerek saklaya bilirsiniz. Teli kayıt eder ve talep olduğunda listenize bakar ona göre işlem yapabilirsiniz. Fakar yine bunu manuel olarak yapacaksınız demektir. Ve birde sms sistemi var bunu tel ile yapsanız bir dert sms sistemlerinden yapsanız farklı bir sorun :).

Forumu tanıması adına bazı üyeler için demo talep üyeliği geliştirdim. Demo Üye adı altında bir grup oluşturdum. İstekli olanlar talep ediyor ve 1 günlük demo üyeliğini aktif ediyorum. Maksat forumu sınırsız olarak 1 gün görebilmeleri.
Fakat x kullanıcı demo üyeliği istiyor ve 1 gün sonra sona eriyor sorun yok ama 1 ay sonra diyelim tekrar demo talep ediyor bizde unutuyoruz yine açıyoruz 1 günlük demo. Böylelikle akıllılık ederek forumda lazım olunce demo üyelik açtırıp işini görüp gidiyor.
Sorum şu olacak. Demo üye olan bir üye, 1 günlük demo bütüm sonrası bir daha demo üye olamasın yada olmaması için nasıl bir yol izlemeliyim.
E posta onayını aktif edin.. zaten veya ayni ip uyeligini sınırlayın multi acount eklentisi vardı

Multi account eklentisini xenforo.comdan öncesinden satın aldım ama statik bir ip vermiyor pek yararlı olucağını zannetmiyorum.
o eklentinin mac adresini baz aldığını duymuştum . demekki asparagastmış. yksa dediğin gibi durmadan degişiyor ip'ler olmaz tabiki

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.