Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Duyuru Değerli Kullanıcılarımızın Bilgisine

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

netr0n

XGT
Yönetici
XGT Master
SMS onaylı
Herkese merhabalar arkadaşlar, Sizlere biraz bu ekipten bahsedeceğim, bazı olaylar yaşanırken bizi bilmeden yorum yapan insanlar gördük bu sebeple bazı bilgilendirmeler yapacağım. Biliyorsunuz vbulletin.web.tr ile vBulletin forumu kullanan kullanıcılara uzun yıllar destek verdik. 2016 Yılından bu yana da xenforo.gen.tr ekibi olarak xenforo forum sahiplerine destek veriyoruz. Forumumuz şu anki hali ile %95 ücretsiz destek vermektedir. %5 ile ve ekstra yaptığımız işler ile başka alanlarda faydalı olmaya çalışıyoruz. Bizim bu forumdan hiçbir zaman ticari bir beklentimiz olmamıştır. Düşünün 2016 yılından bu yana, satmış olduğumuz 5-6 tane ürün vardır. Bu bile bizim bu işi ticari olarak yapmadığımızı gösterir fakat her ne kadar ticari bir hizmet vermesek bile XenForo.Gen.Tr bize vBulletin.web.tr'nin mirasıdır.

Neden?

Biz xenforo desteği vermeden önce, elimizde yüzlerce vBulletin kullanıcısı vardı.
Biz 2016 yılından bu yana, yüzlerce siteyi xenforo'a çeviren ekibiz. Büyük/Küçük bir çok forumu xenforo yazılımına ikna ederek geçirdik. Sizler sıcak bakmasaydınız bu projemize, biz halen vBulletin.web.tr olarak destek verecektik. Biz vBulletin desteği verdiğimiz de xenforo Türkiye'de vBulletin kadar popüler bir yazılım değildi. Tamam hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesi vardı ama bir vBulletin değildi. vBulletin artık çok sık sorunlar vermeye başlamıştı ve bizi de ciddi anlamda yormaya başlamıştı, biz de bizim projelerimizden biri olan xenforo'a destek verme kararı aldık. Neden daha önce bundan vazgeçtik? Xenforo'u bu konuda yeterli görmüyorduk ve gerçekten bizim açımızdan xenforo yeterli gelmiyordu bize. Eklentileri ücretli, kullanıcıları vbulletinden xenforo'a çekmesi çok zordu ve askıya aldık projeyi. Zaten XenForo.Gen.Tr domain yaşına bakılır ise, 10 yıla dayanan bir domaindir. Dolayısıyla geçen uzun süre içerisinde vBulletin'i yetersiz gördüğümüz ve dinamik ve sürekli gelişen, kullanıcıların sorunlarıyla alakalı olan bir xenforo ortaya çıkınca, kullanıcılarımıza her zaman iyi bir yazılım desteği verme arzusu ile yaklaştığımızdan sebep, xenforo yazılımına geçme kararı aldık. Zaten o tarihler de XenForo.com ekibi de çok sık çalışıyordu ve sürekli xenforo'u kullanıcılara sevdirmek için eğitim videoları çekiyorlardı. XenForo.com'a girerseniz eğer o tarihlerde Kier'in bu yazılımı geliştiricilere sevdirmek için eğitim videoları çektiğini görürsünüz. Bir Forum yazılımı gönüllü geliştiricileri olur ise, tutulur. Eğer bu böyle olmasa zaten bizim gibi destek siteleri de olmazdı. Bugün bir eTiKeT™ eTiKeT™ olmasaydı forumculuk bu kadar gelişmezdi. Bugün bir A apocalypse olmasaydı forumculuk gelişmezdi. Kendimden bahsetmeyi sevmiyorum bu iki kardeşimin ismini vermem bile yeterli. Eğer biz bu insanları üzer isek ve bu insanları forumculuktan soğutur isek, bu forumculuğun Türkiye'de çöküşü anlamına gelir. O yüzden hepimizin bu gibi forumculuğa ışık tutan ve yaptığı işler ile bu düzeni ayakta tutan insanların yaptığı işlere saygı duymamız ve onların emeklerini gözetmemiz gerekir. Bugün bir eTiKeT™ eTiKeT™ kolay yetişmiyor, bugün bir A apocalypse kolay yetişmiyor, bugün bir LaDezs LaDezs kolay yetişmiyor. İnanın sizlere destek vermek için sabahlara kadar çalıştığımızı bilirim ve bilgisayara bakmaktan gözlerim yanar ve buz torbası koyduğum zamanlar aklıma gelir. Dolayısıyla bu işi yapan herkesin emeğine saygı duymamız gerekir. Kesinlikle ama kesinlikle bunları XenTr'yi kötülemek için yazmıyorum yanlış anlaşılmasın, herkesin bir ticareti ve vermiş olduğu ücretli/ücretsiz ürünleri vardır. Burada ne bizim onlara nede onların bize zarar vermeye hakkı vardır. Her şeyden önce bu zararı bizlerden çok siz değerli kullanıcılar görecektir.

Biz bu sektöre girdiğimizde iki tane kaliteli site vardı. Bunlardan biri XenForo.web.TR bir diğer ise XenForo-Turkiye.com bu forumlar gerçekten işlerini kaliteli yapan forumlar idi ve bu zamana kadar da kesinlikle ama kesinlikle en ufak bir sürtüşmemiz olmamıştır. Bizler birbirimiz ile iletişim halinde olmasak bile, birbirimize saygı duyan, eklentilerini, temalarını gözeten ve birbirimizin haklarını savunan destek siteleri idik.. ki, inanın bunları birbirimize söylemesek bile uzaktan da olsa birbirimize saygı duyan insanlardık.

Biz elimizdeki yüzlerce kullanıcıyı xenforo'a geçmeleri konusunda ikna ettik ve destek sözü verdik. Bu şekilde hazır bir kitle ile bu yola girdik. Kullanıcılarımız eksik olmasınlar bizi hiç bir zaman yalnız bırakmadı, bizde kendilerine her zaman destek olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Bu zamana kadar hiç kimse ile sorun yaşamadık. Elbette ufak tefek sorunlar yaşanmıştır bunlar olabilir. Ama bu zamana kadar kullanıcılar netr0n'u ve bu ekibi bu denli videolar ile kavga ederken görmemiştir. Bazı yaşanmışlıklar olabilir, bazıları hatalar yapabilir. Ben her zaman bana 1 adım atana koşarak gitmiş bir insanımdır. Burada bulunan yol arkadaşlarımda öyledir bundan emin olabilirsiniz.

Son zamanlarda XenTr ile yaşamış olduğumuz tartışmalara/Hakaretlere şahit oluyorsunuz. Ben bu forum adına siz değerli kullanıcılarımızdan özür dilerim. Bunlara şahit olmanızı inanın istemezdik. Biz arka planda bu durumları artık size yansıtmamak için çok büyük mücadeleler verdik. İnanın bu hafta çok ama çok yıprandım sonuç itibariyle ALLAH Doğrunun yardımcısı ve iyi niyetlerimizi görecektir diyerek çıktığımız bu yolda, tüm sorunları karşılıklı çözdük. Bu hem karşı taraf için, hemde bizim için çok ama çok önemli bir adım oldu. Kırgınlıklar elbette kalıcı olacaktır, sonuç itibariyle çok ağır ithamlara, küfürlere maruz kaldık, bizimde kendilerine hakaretlerimiz oldu. Bu sorun her ne kadar sizlerin önünde cereyan ettiyse de, bazı yaşanmışlıkları ve gelişmeleri burada sizlere anlatmak doğru olmayacaktır. Lütfen sizlerden ricamız, bize bu konu hakkında ne oldu? Siz ne yaptınız, karşı tarafla nasıl bir diyalog kurdunuz gibi sorularla gelmeyin. Her şeyin daha iyi olması adına, gerekli görüşmeler yapıldı, haklıya/haksıza hakkı teslim edildi. Şu saatten sonra, XenForo.Gen.TR olarak siz değerli kullanıcılarımıza çok daha iyi hizmetlerimiz olacaktır. Bu ekibin her daim yanında olduğunuzu biliyoruz. Emin olun bu ekipte her daim sizin yanınızda olacaktır. Bu yaşanmışlıkları sizlere yansıtma derdin de hiç bir zaman olmadık. Eğer olsaydık şu an çok daha farklı konuşurduk. Burada isimlere girmek, konuyu daha fazla uzatmamak adına, sizleri bilgilendirmek istedik. Herkes nereden kimden destek almak istiyorsa alabilir ne bizim açımızdan ne de onlar açısından bir sorun teşkil etmeyecektir. Ancak bazı kullanıcıları affınıza sığınarak buradan banlamak zorunda kaldım ve bir daha kesinlikle ama kesinlikle bizlerden destek alamayacaklardır.

Hepinize anlayışınız için teşekkür ederiz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.