Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Config.php edit sonrası türkçe karekter sorunu

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

Turkgucu21

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar forumu ilk kurduğumda https aktif etmek için Config.php düzenledim düzenleme yaparken Cache aktif etme kodları olan Defining a Cache | XenForo linkteki
PHP:
$config['cache']['enabled'] = true;

$config['cache']['frontend'] = 'Core';

$config['cache']['frontendOptions']['cache_id_prefix'] = 'xf_';
bu kodlarıda Config.php eklemiştim + bir kod daha eklemiştim bu kodları sildim normal Config.php kullanıyım dedim Cache iptal etmek istedim yani düzenledim dosyayı yeniden ftp gönderdim sonra baktım sitedeki bütün tr karekterler gitmiş karman çorman olmuş sonra yukardaki 3 satırlık kodu tekrar ekledim düzelmedi bir satır kod daha vardı şimdi onu bulamıyorum yedeğimde yok ne yapacağım bilmiyorum .

Şunları deneyin bakalım satır satır.

Kod:
$config['db'][‘charset'] = ‘utf8mb4’;
$config['db'][‘collation'] = ‘utf8mb4_general_ci';

Şunları deneyin bakalım satır satır.

Kod:
$config['db'][‘charset'] = ‘utf8mb4’;
$config['db'][‘collation'] = ‘utf8mb4_general_ci';
ekleyince
x.com şu anda bu isteği işleme alamıyor.

HTTP ERROR 500
hatası veriyor tek tek denedim yine aynı hatayı veriyor
[doublepost=1508366118,1508355542][/doublepost]Sunucu ile iletişime geçtim 10 gün önceki yedeği yüklediler eve geçince o kodu eklerim buraya sorun çözüldü 20 tane konum gitti ama çözüm bulunmayınca mecbur göze aldık
[doublepost=1508392915][/doublepost]bu imiş buldum :D

Getting started - XenForo 2.0 Documentation

PHP:
$config['fullUnicode'] = true;

If you are using MySQL 5.5 and above and you wish to have full unicode support (for things like emoji) you should also add the following before install:

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.