Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

CF 'nin Hindistan Lokasyonlu Google Botu Engellemesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sis

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Hali hazırda ki siteyi google news onayına göndermiştim.

Red olarak aşağıdaki gibi görüntüyü yollamışlar ve işin ilginç tarafı BOT Hindistan üzerinden gelmiş. CF 'de o şekilde görünüyor. Fakat ben hindistan'dan girişlere tamamen kapadım. Sınırlı sayıda ki ülkelere girişlere izin verildi.

Botlar için konuşacak olursak CF üzerinden tüm google ve diğer botlara izin olayını çoktan aktif olarak ayarladık.
Ekli dosyayı görüntüle 21477

Google news botları Hindistan üzerinden mi geliyor? :D Biz botlara izin ayarlaması zaten yapmışken bu problem de nedir. :)

Red olarak yolladıkları sayfa RAY ID ile Engellediğim ülkeler arasında baktığım da HİNDİSTAN olarak görünmekte.
Ekli dosyayı görüntüle 21478

RAY ID eşleştirmesin de gözlemlediğim ekranda da bu da kanıtı :)

Şimdi Hindistan halkını sokmadan google'ın tüm botlarını nasıl siteye girmesine izin vereceğiz ? Ve zaten dediğim gibi tüm google bot ve diğer botların izin ayarlamasını CF de yaptığımız halde. Neden bu sorunu yaşadık ? Bir yerde CF konusunda sanırım hata yaptık ? :)

Ekli dosyayı görüntüle 21480

Son düzenleme:
Bu konu hakkında bilir kişiden acil bir yardım desteği bekliyorum :)

Bugün anladım ki meğer site tam 1 aydır bu lanet olası CF yüzünden indexlenmiyormuş. :)

Tam olarak bilgisi olan bir arkadaş varsa, Anydesk ile nerede eksik veya yanlış var bu hususta destek verirse harika olur. Bizde öğrenmiş oluruz :)

Search console dan tüm google botların siteye girip giremediğini kontrol ettiğim de başarılı diyor.

Hindistan üzerinden geliyor anlaşılan bu google news botu.

CF üzerin de ne yapılması gerekiyor ki biz bu sorunu aşalım ;)

Google asn listesi oluştur sorun kalmaz.

Ülkeleri neden engelliyorsunuz ki ? Bir saldırı olduğunda engellemek ve ona göre kural yazmak mantılı olan.

Bu sorun cloudflare community üzerinden de sorulmuş önerilere bakabilirsin:

Bu kuralı açıkcası bi0sdaddy bi0sdaddy hocam ile beraber yapmıştık. Bizzat google botlarına etki etmemesi açısından. Sanırım kendisi de pek bilgi sahibi değil bu konuda. :) Çünkü google botları engellendikten sonra bizim CF kullanmamızın hiçbir anlamı yok mantıken :))

Senin sorduğun, neden ülke engelliyorsunuz sorusuna ise;

Engellemek zorundayım çünkü özellikle hindistan, türkiye ve bir kaç ülkeden sitelerden saldırı/içerik çalma/ vs gibi gibi aksiyonlara bir nebze engel olması için.
En azından siteye girişlerini engellemek siteyi görmemelerini sağlamak daha mantıklı geliyor.
Kararlıyım da aslında sadece Avrupa ülkeleri ve istisnai 1-2 ülkeye izinler aktif şuanda. Diğer ülkelerin hepsi kapalı :)

Şimdi bi0sdaddy bi0sdaddy hocam ile oluşturduğum bu kural da benim tam olarak ne yapmam gerekiyor. Attığınız linkte pek anlam veremedim açıkcası hocam ve tam çözüme ulaşmamış o konuda aslında. :)

Şu şekilde 2 adet Kuralım var. 1). Kural da
Google ve Diğer index botlarının giriş izni için ayarlanması.
Bunu da bi0sdaddy bi0sdaddy hocam ayarladı bende ondan öğrenmiş oldum.

3. Görsel de aktif görünen kural da yukarıda bahsettiğim ''avrupa ülkeleri dışında'' tüm ülkelere kapanan bir kural mevcut.
(Kural içeriği alt görsele eklendi)

Ekli dosyayı görüntüle 21489

3. Kural'ın Detayları Aşağıdaki Gibidir
Yine aynı şekilde bu kuralı da bi0sdaddy bi0sdaddy hocam ile beraber kendisinden görüp uyguladım.

Şimdi benim tüm google ve index botlarına izin vermem için ne yapmam gerekiyor? netr0n netr0n hocam :) Vallahi beynimi yaktı bu kahrolası CLOUDFLARE :D

Ekli dosyayı görüntüle 21490
Ekli dosyayı görüntüle 21491

Yine aksiyon arıyorsunuz kendinize. Kişi VPN kullanır yine girer. Adamların ülkesi yazılım konusunda deha zaten. Ayrıca o konuda ne yapacağınızı söylemişler zaten. Sen anlayamamışsın. Artık XF desteğini bıraktık CF desteği vermeye başladık. bi0sdaddy bi0sdaddy'in işi zaten IT. Bu konuda bilgisi yok tanısı koymakta biraz acımasızca olmuş. Bence sen CF topluluğu üzerinden destek iste onların işi bu ve sistem ellerinde neden olduğunu izah ederler size.

Yine aksiyon arıyorsunuz kendinize. Kişi VPN kullanır yine girer. Adamların ülkesi yazılım konusunda deha zaten. Ayrıca o konuda ne yapacağınızı söylemişler zaten. Sen anlayamamışsın. Artık XF desteğini bıraktık CF desteği vermeye başladık. bi0sdaddy bi0sdaddy'in işi zaten IT. Bu konuda bilgisi yok tanısı koymakta biraz acımasızca olmuş. Bence sen CF topluluğu üzerinden destek iste onların işi bu ve sistem ellerinde neden olduğunu izah ederler size.

Forum yönetimleri veya forum sahipleri nedense bizim ülke de hiçbir zaman eleştirileri kabullenemiyorlar. Kabul etmiyorlar.

Şimdi CF desteği vermeye başladık demekle alttan alttan laf sokmak bence yanlış bir durum hocam. CF desteği / CF yardımı / CF konuları açmak bu Xenforo forumun da yasaksa bundan sonra açmayalım o zaman? :) Bu konuyu da silin gitsin madem ;)

Konu açılan Kategori Webmaster olduğu için bu konuda bir yardım konusu o yüzden destek istemek ile hata mı ettik ? :)
Ayrıca evet yine söylüyorum bi0sdaddy bi0sdaddy hoca ile beraber gerçekleştirdik biz bu CF ülke ayarlama işlemlerini. O yüzden tam 1 aydır neredeyse index alamıyoruz site tarafın da. Bilgisi olduğu için demek ki yardımcı olmaya çalışmış. Ama demek istediğim tam olarak bilgisi yok derken, yanlış işlem uygulamış ve biz bunun 1 aydır ceremesini çekiyor anlamın da söyledim aslında.

EDİT: KONUYU TAMAMEN SİLELİM LÜTFEN.

Forum yönetimleri veya forum sahipleri nedense bizim ülke de hiçbir zaman eleştirileri kabullenemiyorlar. Kabul etmiyorlar.
Hangi konuda eleştiri kabul etmemişiz anlamadım? Burada bulunan herkes ya bir forumda yönetici ya da forum sahibi. Siz dünyanın hangi ülkesinde forum işletiyorsunuz da Türkiye'deki forum sahiplerini kapsayıcı şekilde yorum yazıyorsunuz. Desteği Türk forumlarından alıyorsunuz üstüne birde onlara haksızlık ediyorsunuz.

Yönetici size yardım ediyor, bizzat ilgileniyor. Sanırım bilgisi yok bu konuda diyerek birde gülücük atıyorsunuz. Yöneticinin bilgisi olmasa, size bu konuda yardımcı olmak ister mi? Birde uzaktan destek! CF desteği konusunda konu açamazsınız demedim. Deseydim 1. mesajımda çözüm sunmaz destek vermiyoruz der kestirip atardım. Siz birebir destek alıyorsunuz uzaktan o bağlamda söyledim. Yoksa bende ne yapacağınızla alakalı link attım fikrimi beyan ettim. CF taraflı bu gibi işlemler takip gerektiren işlemlerdir. Kural yazılır/ayarlanır sonra izlemeye geçilir, kural geçersiz kalması durumunda, farklı kurallar ile o kural ya geliştirilir ya da farklı yollar izlenir vs. Tek seferde nokta atışı işlem yapmak bazı konularda işlemiyor maalesef.

Ayrıca burada sayısız konunuz çözüme ulaştırdık, size elimizden geldiğince yardımcı olduk. Kalkıp birde forum sahipleri eleştiriye gelemiyor diyorsunuz. Eleştiriye de sonuna kadar açığız. Bizi tanıyamamışsınız daha yazık! Yani madem eleştiri yaptığınızı kabul ediyorsunuz.. ki bu eleştiri bile değil direkt haksızlık. O zaman siz, bizzat size yardımcı olan insanı konu açarak haksız yere telmih ediyor ve üstüne birde destek istiyorsunuz vallahi pes! Şimdi de sizi 1 aydır mağdur ettiğini ima ediyorsunuz. Ama bu bir eleştiri değil, bu başka bir boyut bence. Adını ben söylim nankörlük ediyorsunuz.

Bence siz bundan sonra CF değil XF konularında da bizden destek almayın. Madem forumunuz zarar görüyor 1 aydır bizim yüzümüzden mağdur oluyorsunuz. Bundan sonra sizi hiç mağdur etmeyeceğiz merak etmeyin.

Edit: Ben mesajı yazana kadar siz mesajları ve konuları değiştirmişsiniz.

Değiştirdiğiniz konu içeriğinizin ve mesajlarınız tekrar eski hale getirilerek geri getirilmiştir.

Uzaklaştırma sebebiniz eleştiri değildir. Sebebi: Konunuzu düzenleyip/değiştirip XGT'ye kinayeli laf sokmak, kafanıza göre XGT kuralı belirlemek ve bunun üzerinden yine kinayeli laf sokmanızdan dolayı 1 yıl uzaklaştırıldınız. Bu süre içerisinde bu forumun ve buradaki kişilerin kıymetini "sanmıyorum" ama umarım anlarsınız. Multi üyelik durumlarında sınırsız uzaklaştırılacağınızı da hatırlatmak isteriz.

Konu kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.