Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Çevirileri nasıl yapıyorsunuz?

myro

Sabit kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar,

Çevirileri yapmanın kolay bir yolu var mı? 7 farklı eklenti var ve bunların çevirisini yapmak istiyorum.

Bildiğim iki yol var:

1. Eklenti dil dosyasını indirip .xml üzerinde çeviri yapma.
2. Cümle ve kelimelerde eklentiyi seçip teker teker çeviri yapma.

Ben tüm çeviriyi Google translate üzerinden yapmak istiyorum. (Yani Google'da ki çeviri neyse onu eklemek istiyorum)

Fakat yukarıda saydığım iki yöntem de çok zamanımı alıyor.

Kolay bir yolu var mı?

Nasıl yapılır ? Çevirileri nasıl yapıyorsunuz?

Çevirinin ne yazık ki kolay bir yolu yok, teker teker cümle, kelime olarak el ile ister panelden isterseniz XML dosyasınında tercüme etmelisiniz.
Selamun aleyküm kendi yöntemim kurulu olan eklenti v.b mod'ları ihtiyaca göre sitem içinden çeviriyorum.. Panel içinde olan ingilizceyi çevirmiyorum kullanıcısı tek ben olduğum için.. Site üzerinde varsa çevirilecek yerler Cümle ve kelimelerde ara diyip değiştiriyorum.. Hem daha kolayıma geliyor ve şanlon hata riskinede girmemiş oluyorum

Ayriyetten eklentiler için eTiKeT™ eTiKeT™ size ücret karşılığı çeviri yapar yama olarak yüklersiniz diye düşünüyorum.. Bilmiyorum yapıyormu böyle birşey en garantisi sağlamı budur bence.. Malum çevirilerdeki yetenekleri hepimizin takdirini alıyor

Çevirinin ne yazık ki kolay bir yolu yok, teker teker cümle, kelime olarak el ile ister panelden isterseniz XML dosyasınında tercüme etmelisiniz.

Çözüm

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.