Güncel Cevaplanan konu için otomasyon

smt287

Aktif kullanıcı
xF 1 kullanıcı
Web sitesi
mc-tr.com
Merhaba,

Cevapsız bir konuya bir mesaj yazıldığında XX adında konu ön ekinin otomatik olarak koyulmasını nasıl yapabiliriz?

Mantık olarak şöyle ancak xenforo 2 kodlamasını pek bilmediğim için ayarlayamadım.
xf:if ile konuya mesaj atılıp atılmadığını kontrol ettirip (veya mesaj attığında), eğer atıldıysa konu ön ekini koydurmak atılmadıysa herhangi bir işlem yaptırmamak gerekiyor. Tam olarak nasıl ayarlanmalıdır veya daha basit bir yöntemi var mıdır? Eklentisi olmadığına eminim biraz araştırdım ve sonuca varamadım.
 

smt287

Aktif kullanıcı
xF 1 kullanıcı
Web sitesi
mc-tr.com
Açıcası şu an düşünüyorum ve hala düşünüyorum ama sanırım anlamadım tam olarak olayı :) .
Bu forum üzerinden anlatayım. Örneğin Kategori kurallarıdır lütfen konu açmadan önce okuyunuz bu konuda şu anda mesaj yok. Bir üye bu konuya mesaj attığında konu ön eki ne olursa olsun (boş, güncel, rehber vs) mesaj atılınca gelmesini istediğimiz konu ön eki gelsin (yanıtlandı vs).

Ek olarak yapabilirseniz, bu olayın belli forumlar için geçerli olması gerekiyor. Bizim seçeceğimiz forumlar dışında olursa eklenti veya xf:if geçersiz olucak.

Umarım anlatabilmişimdir :)
 

eTiKeT™

value="{XenGenTr}"
Yönetici
xF Master
Web sitesi
vbulletin.web.tr
1. Eğer konuda eger mesaj yok ise önek yok.
2. Konuya mesaj yazılmış işe önek görünür olacak.
3. Bunu sadece belirttiğimiz forumlarda yapacağız.

Bahsettiğimiz şekildeki mantık ile çalışan bir if sınırı henüz görmedim dikkatimi çekmedi,yapılabilir mi şu an bilmiyorum açıkcası.
İf sınırınızın açıkca sunu yapması gerekiyor eger 1 mesaj var ise gösterme eğer 1 mesaj üstü ise göster bunu kullanıcılara yapabilirsiniz ama konu,mesaj gibi bir durumda yapıacak gibi görmüyorum (tabi mevcut değerler ile) bunu yaparsanız zaten x forum olsun olmasın kolay hali hazırda bu yönde bir if değeri bulunmaktadır.
Şu an için size bu konuda yardımcı olamıyorum en azında ben...