Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Bir Temada Neler Olmalı?

VSC

Kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Bir tema hazırlıyorum. Tamamen UI & UX konseptine uygun. Temel yapılandırmalar bitti ve sıra ekstra eklenilmesi gereken özelliklere geldim. Bir tema kurduğunuzda hangi özellikleri ne sıklıkta kullanıyorsunuz? Önerilerinizden ve bahsettiğiniz özelliklerden uygun gördüklerimi temaya entegre edeceğim.

Gece ve gündüz artık zaten sabit olarak temalarda yer alıyor bunun dışında kullanıcıya biraz özgürlük tanınmasından yanayım. Mesela kendi kişisel bir fotoğraf wallpaper olarak yükleyip kendi görselini koymalı bir kısım seçtirerek. Renkleri ayarlayabilir.

• Beğen
Tepkiler: VSC
Sanırım benim için vazgeçilmez olan şey kullanışlı bir Sidebar bulunması. Bu konuda Xenforo'nun mevcut yan menüsünü çok beğeniyorum. Ayrıca konuların üst kısmındaki duyuru/bilgi kutuları da hem sade ve dikkat çekici hem de gözü yormuyor. Renk konusunda herkesin tercihi farklıdır tabi ama çok parlak veya aşırı karanlık temalardan direk kaçıyorum. Bir de header kısmı birçok temada çok standart. Mesela logonun tüm header'ı kaplaması ve altına düz bir navigasyon çubuğu bana saçma geliyor, buraya kullanışlı linkler ya da açılır kapanır şekilde profil menüsü olan ve hızlı arama kutusu olan temalar çok daha işlevli. Özgürlük konusuna ben de katılıyorum. Mesela postbit veya mesaj içeriklerindeki standart yazı fontunu kendilerini için değiştirebilse kullanıcılar çok ilginç olurdu. 😄

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.