Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Bir pişmanlık hikayesi

Olmuyor maalesef bahsettiğim hatayı veriyor. Az önce 2.0.12 dosyalarını yükledim.

forum xenforo güncellemesinde takılmış sanırım xenforo 2.0.12 dosyalarını atın daha önceden attıysanız

FTP'deki bütün dosyaları silip sıfırdan kurulum yapsam sonra veritabanını değiştirip eski veritabanını yüklesem çalışır mı acaba öyle deneyeceğim şimdi bakalım.

Evet ama güncelleme yapılmıyor problem orada. Hata veriyor.
XF\Db\Exception: MySQL query error [1364]: Field 'job_id' doesn't have a default value in src/XF/Db/AbstractStatement.php at line 212
  1. XF\Db\AbstractStatement->getException() in src/XF/Db/Mysqli/Statement.php at line 196
  2. XF\Db\Mysqli\Statement->getException() in src/XF/Db/Mysqli/Statement.php at line 78
  3. XF\Db\Mysqli\Statement->execute() in src/XF/Db/AbstractAdapter.php at line 79
  4. XF\Db\AbstractAdapter->query() in src/XF/Db/AbstractAdapter.php at line 161
  5. XF\Db\AbstractAdapter->insert() in src/XF/Job/Manager.php at line 473
  6. XF\Job\Manager->_enqueue() in src/XF/Job/Manager.php at line 419
  7. XF\Job\Manager->enqueueUnique() in src/XF/Install/Helper.php at line 530
  8. XF\Install\Helper->insertRebuildJob() in src/XF/Install/Controller/Upgrade.php at line 237
  9. XF\Install\Controller\Upgrade->actionRebuild() in src/XF/Install/Controller/Upgrade.php at line 112
  10. XF\Install\Controller\Upgrade->actionRun() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 249
  11. XF\Mvc\Dispatcher->dispatchClass() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 89
  12. XF\Mvc\Dispatcher->dispatchLoop() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 41
  13. XF\Mvc\Dispatcher->run() in src/XF/App.php at line 1934
  14. XF\App->run() in src/XF.php at line 333
  15. XF::runApp() in install/index.php at line 14

Evet ama güncelleme yapılmıyor problem orada. Hata veriyor.
XF\Db\Exception: MySQL query error [1364]: Field 'job_id' doesn't have a default value in src/XF/Db/AbstractStatement.php at line 212
  1. XF\Db\AbstractStatement->getException() in src/XF/Db/Mysqli/Statement.php at line 196
  2. XF\Db\Mysqli\Statement->getException() in src/XF/Db/Mysqli/Statement.php at line 78
  3. XF\Db\Mysqli\Statement->execute() in src/XF/Db/AbstractAdapter.php at line 79
  4. XF\Db\AbstractAdapter->query() in src/XF/Db/AbstractAdapter.php at line 161
  5. XF\Db\AbstractAdapter->insert() in src/XF/Job/Manager.php at line 473
  6. XF\Job\Manager->_enqueue() in src/XF/Job/Manager.php at line 419
  7. XF\Job\Manager->enqueueUnique() in src/XF/Install/Helper.php at line 530
  8. XF\Install\Helper->insertRebuildJob() in src/XF/Install/Controller/Upgrade.php at line 237
  9. XF\Install\Controller\Upgrade->actionRebuild() in src/XF/Install/Controller/Upgrade.php at line 112
  10. XF\Install\Controller\Upgrade->actionRun() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 249
  11. XF\Mvc\Dispatcher->dispatchClass() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 89
  12. XF\Mvc\Dispatcher->dispatchLoop() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 41
  13. XF\Mvc\Dispatcher->run() in src/XF/App.php at line 1934
  14. XF\App->run() in src/XF.php at line 333
  15. XF::runApp() in install/index.php at line 14

belki dosyalarınız eksik olabilir tekrar atmayı denermisiniz

Çok geçmiş olsun.. Yeni dosyalarınızla güncelleyin forumu.

Lisanslı dosyalar mı bunlar?

Lisanslı dosyalar mı bunlar?
Evet lisanslı. Kendi sunucumda problem olduğu için farklı bir firmadaki hostuma kurdum. Paylaşımlı hosting olduğundan hata veriyor olabilir mi emin olamıyorum. Sıfır kurulum yapınca problem olmuyor eski yedeği yükleyince problem yaratıyor.

Evet lisanslı. Kendi sunucumda problem olduğu için farklı bir firmadaki hostuma kurdum. Paylaşımlı hosting olduğundan hata veriyor olabilir mi emin olamıyorum. Sıfır kurulum yapınca problem olmuyor eski yedeği yükleyince problem yaratıyor.

Yedekle alakalı bir durum. Bana özelden cpanel girişlerinizi forum bilgilerini ve admin girişlerinizi gönderin bakalım duruma.

Veritabanı hatalarınız tarafımca giderilmiştir. Şu an forumunuz aktif. Yalnız dikkat etmeniz gereken bir konu var; Sunucunuzda exec, popen, proc_open fonksiyonları kapalı. Bunları sunucunuzla iletişime geçerek açtırmanızı öneririm. Aksi halde forum içerisinde hatalarla karşılaşırsınız.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.