Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Bir pişmanlık hikayesi

Veritabanı hatalarınız tarafımca giderilmiştir. Şu an forumunuz aktif. Yalnız dikkat etmeniz gereken bir konu var; Sunucunuzda exec, popen, proc_open fonksiyonları kapalı. Bunları sunucunuzla iletişime geçerek açtırmanızı öneririm. Aksi halde forum içerisinde hatalarla karşılaşırsınız.
Size ne kadar teşekkür etsem az kalır. Gerçekten harikasınız. Ben o veritabanının yedeğini normal dışarı aktar diyerek aktardığımda düzgünce alınmış olur mu? Daha önce öyle almıştım yedeği. Doğrusu tam olarak nasıl olduğunu da belirtirseniz kendim yedek alırken ona göre alırım.

Ayrıca bu hosting paylaşımlı hosting. Elimde vardı kurayım dedim. Sunucu düzeldiğinde ona geçiş yapacağım tekrardan. Maksat siteye girenler geri dönmesin kapandı zannedip.

Rica ederim. Cpanel üzeriden yedek alanından full yedek almanız daha doğru olur. DB büyüdükçe eksik indirme yapabilir vs en sağlıklısı full yedek almaktır. Hafta da bir yedek alıp ayrıca bilgisayarınızda da saklamanız öneririm.

Ben her gün düzenli olarak yedek alıyorum hosta güvenle alakalı değil kendi işini kendin gör site çökse onlardan medet ummaktansa hızlıca kendim çözüyorum. Ayrıca yedek alma zorunluğu yok kısmına takıldım ona da birşeyler demek istiyorum. Satınalım esnasında incelenen özellikler ve elektronik sözleşmede yazan her maddi yasal dayanağa sahiptir. Benim aldığım pakette günlük yedekleme maddesi var, bakınız günlük diyorum, haftalık yada aylık değil ha çökmüş kaybolmuş benim yedek almam tedbir. Ama yasalar gereği uğranılan kayıp tespiti maddi kayıp vs her ne ise bu sorumluluk firma kaynaklıysa bedelini öder vs vs vs uzun hukuki konular ama kısaca barındırma aldığınız firmada aldığınız paket özelliklerinde yedekleme konusunda husus varsa amenna yoksa bir şey diyemem. Geçmiş olsun bu arada tekrardan.

Ben her gün düzenli olarak yedek alıyorum hosta güvenle alakalı değil kendi işini kendin gör site çökse onlardan medet ummaktansa hızlıca kendim çözüyorum. Ayrıca yedek alma zorunluğu yok kısmına takıldım ona da birşeyler demek istiyorum. Satınalım esnasında incelenen özellikler ve elektronik sözleşmede yazan her maddi yasal dayanağa sahiptir. Benim aldığım pakette günlük yedekleme maddesi var, bakınız günlük diyorum, haftalık yada aylık değil ha çökmüş kaybolmuş benim yedek almam tedbir. Ama yasalar gereği uğranılan kayıp tespiti maddi kayıp vs her ne ise bu sorumluluk firma kaynaklıysa bedelini öder vs vs vs uzun hukuki konular ama kısaca barındırma aldığınız firmada aldığınız paket özelliklerinde yedekleme konusunda husus varsa amenna yoksa bir şey diyemem. Geçmiş olsun bu arada tekrardan.
Yedek konusunda her kullanıcı kendi yedeğini almalıdır diyor ama zaten hak iddia etmeye çalışmam. Sonuçta benim kaybım 1 adamların kaybı onlarca site ve müşteri. Biraz empati kurmak gerekiyor. Yine de adamlar her ihtimale karşı yedek bulunduruyormuş ve 2 tane yedek bulundurdukları disk arızalanmış. İmaj dosyaları ile tekrardan kurtaracaklarmış. 650GB yedeği indirip yükleyeceklermiş. Destek konusunda falan bana çok yardımcı oldular o yüzden adamları zor durumda bırakmak istemiyorum. Kendi işleri olmadığı halde çok işimi gördüler. Bu işler biraz da güven-sadakat-anlayış işi. 20 gün önceki yedekleri yükledi sağolsun netr0n. Toparlarız tekrardan problem değil.

hergun 2defa sadece verıtabanı yedegını alıyorum.
bunun ıcın xenforo eklentısı mevcut. ıstedıgınız ftp adresıne yedeklerın kopyasını gonderıyor.
yaklasık 2 aydır bu sekılde duzenı kurdum.
Bahsettiğiniz eklentinin ismini öğrenebilir miyim?

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.