Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Bir konuya NEDEN ve NİÇİN etiket eklemeliyim.

forumisitme.com

Sabit kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
XenForo ipuçları ve kılavuzları alanı konu açmaya kapalı olduğu için konuyu burada açmak zorunda kaldım.

Xenforoda Etiketleme Nedir? Neden etiketleme yapmalıyım. Dikkat ettim genelde nasıl yapıldığı üzerine konular buldum.
Neden yapmalıyız ve Önemi üzerine bir paylaşım bulamadım. Yaklaşık 20 gündür aranızdayım, dikkatimi çeken konu hep nasıl yapıldığı üzerine.

NEDEN ve NİÇİN noktasın da pek paylaşımlar göremiyorum. Olaylara tüm yönleriyle hakim olmak için bu sorularının cevabının daha önemli olduğunu düşünüyorum.

Gerek site yönetiminden gerekse paylaşım yapan arkadaşlardan ricam paylaşımlarında bu noktalara değinmeleridir.

Etiketler aslında önemli fakat önemli olan sektörünüz. Google üzerinde arama yaptığınızda etiketlerde sonuçlarda görünür. Eğer aynı etiketten bir çok kullanıldıysa kullanıcı foruma girip etiket ile sonuçlara bakıp bir şey bulamayıp tekrar googleye dönecektir. O yüzden sektörünüz önemli.

XenForo ipuçları ve kılavuzları alanı konu açmaya kapalı olduğu için konuyu burada açmak zorunda kaldım.

Xenforoda Etiketleme Nedir? Neden etiketleme yapmalıyım. Dikkat ettim genelde nasıl yapıldığı üzerine konular buldum.
Neden yapmalıyız ve Önemi üzerine bir paylaşım bulamadım. Yaklaşık 20 gündür aranızdayım, dikkatimi çeken konu hep nasıl yapıldığı üzerine.

NEDEN ve NİÇİN noktasın da pek paylaşımlar göremiyorum. Olaylara tüm yönleriyle hakim olmak için bu sorularının cevabının daha önemli olduğunu düşünüyorum.

Gerek site yönetiminden gerekse paylaşım yapan arkadaşlardan ricam paylaşımlarında bu noktalara değinmeleridir.

Aramıza hoşgeldiniz. Bu konuda önemini anlatmışlar Why thread tagging is important? Aslında sadece xenforo bakımında değil hertürlü sitelerde önemli SEO Çalışmalarında Etiket Kullanımı | Optimist Blog

Bu şekilde etiketler ekleyerek google motorda etiketler başlık olarakda geçer
sizin foruma girerek örnek etiketler ekledim bu şekilde olmalı

Screenshot_2020-06-29 Çift işitme cihazı alabilirmiyim (1).png

Etiket kullanımının da avatantajları ve dezavantajları vardır.

1- Konu başlığı ile mutlaka uyumlu kelimeler girilmelidir.
2- Etiket girerken 1 konuya en az 1 en fazla 3 etiket girmeye özen gösterin.

Bazen alakasız etiket girilen forumlar görüyorum 10-20 etiket gördüğüm forumlarda var. Bunlar yarardan çok zarar verir. Nokta atışı yapacaksınız, en fazla 3 kelime girilen etiketler çok daha etkilidir.

Bir de benim yorumum şu mesela konu adı Çift işitme cihazı alabilir miyim? h1 bu zaten google ilk buna bakıyor. Sonra etiketlere

Bu yüzden konunun adının baş kelimeleri etikette olmasına gerek yok mesela şu etiket olmamalı "çift işitme cihazı" doğru mu yorumluyoyorum

etiket konu içeriğinim paragram başlarındsn giriş kısımlarından kelimeler seçilirse daha verimli olur.. bu kişiden kişiye düşünce olarak değişir

Bir de benim yorumum şu mesela konu adı Çift işitme cihazı alabilir miyim? h1 bu zaten google ilk buna bakıyor. Sonra etiketlere

Bu yüzden konunun adının baş kelimeleri etikette olmasına gerek yok mesela şu etiket olmamalı "çift işitme cihazı" doğru mu yorumluyoyorum

YuSuF02 YuSuF02 yaptığın çalışma görsel olunca ilk jeton orada düşürtü :)) teşekkür ederim.
metalgear metalgear örnekle gitmende ikinci jetonu düşürdü :))
Ne yaparsınız yaş ilerleyip üstünede acemiliği ekleyince jetonlar geç düşüyor :))

Evet bu konunun amacı "çift işitme cihazı" önemini anlatıyor. "Çift İşitme Cihazı" etiketi süper.
Ancak bu yazıyı tek kulağına işitme cihazı takan kişininde okumasını istiyorum. Tek kulağına cihaz takan kişide daha çok "işitme cihazı" etiketi ile ilgilenecektir.
Şimdi sorum şu ben bu konuya;
1- "işitme cihazı"
2- "çift işitme cihazı"

diye 2 adet etiket yapmam tuhaf olurmu? çünkü 1. etiket 2. etiketin içinde zaten yer alıyor. saçma olmaz demi?

Çok özür diliyorum çok detaya iniyorum konuyu daha iyi irdeleyebilmek için. (Hee bide jeton geç düşüyor)

Teşekkürler

YuSuF02 YuSuF02 yaptığın çalışma görsel olunca ilk jeton orada düşürtü :)) teşekkür ederim.
metalgear metalgear örnekle gitmende ikinci jetonu düşürdü :))
Ne yaparsınız yaş ilerleyip üstünede acemiliği ekleyince jetonlar geç düşüyor :))

Evet bu konunun amacı "çift işitme cihazı" önemini anlatıyor. "Çift İşitme Cihazı" etiketi süper.
Ancak bu yazıyı tek kulağına işitme cihazı takan kişininde okumasını istiyorum. Tek kulağına cihaz takan kişide daha çok "işitme cihazı" etiketi ile ilgilenecektir.
Şimdi sorum şu ben bu konuya;
1- "işitme cihazı"
2- "çift işitme cihazı"

diye 2 adet etiket yapmam tuhaf olurmu? çünkü 1. etiket 2. etiketin içinde zaten yer alıyor. saçma olmaz demi?

Çok özür diliyorum çok detaya iniyorum konuyu daha iyi irdeleyebilmek için. (Hee bide jeton geç düşüyor)

Teşekkürler
Olmaz hocam :)

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.