Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

bir buton ile 2 tema arası geçiş ??

kurogane

Kullanıcı
Kullanıcı
hocam virgül.net deki gibi aydınlık ve karanlık mod butonunu nasıl yapabilirim anladığım kadarıyla adamlar sadece 2 tema arası geçiş yapıyor butona basarak
bendede light ve dark mod bulunmakta öyle bi buton ekleyip karanlık ve aydınlık mod yapmak istiyorum gerekli eklenti yada kod varmı yardımcı olabilecekler aşşağıya yazabilirse sevinirim

Xenforoda temalar arası geçiş token mantığı ile olmakta bu temamda page_container şablonunda kodlar yer almakta inceleyebilirsin

[cXF] Light and dark mode switch eklentisini kurarak light ve dark mod olan temalarınızın id sini girmeniz yeterli olacaktır.
ldms_options-png.218655

Sonuç:
ldms_demo_dark_mode-gif.218654

pek bir bilgim yokta virgül.net deki gibi geçiş yapabileceğim bir kod varmı bildiğiniz ayarlayabilirmiyiz ?
Normalde var böyle bir kaynağım tek temada gece - gündüz yapıyor fakat şuan görünürlükte değil dengesizin biri kodu benim diye sahiplenip raporladığı için

Normalde var böyle bir kaynağım tek temada gece - gündüz yapıyor fakat şuan görünürlükte değil dengesizin biri kodu benim diye sahiplenip raporladığı için
hocam o kodu denemiştim ama tam çalışmamıştı yine bayaa bi müdahale istiyordu.

Dark (Gece teması) temadan gündüz temasına geçiş yapmak için alttaki kodu PAGE_CONTAINER şablonunda eklemek istediğiniz uygun bir yere ekleyin. 'style_id': 4 buradaki tema idsini belirlediğiniz gündüz temasının id ile değiştirin. Sizin gündüz teması idsi kaçsa onu yazın.

PHP:
<a href="{{ link('misc/style', null, {
'style_id': 4, '_xfRedirect': $redirect, 't': csrf_token()
}) }}
" class="p-navgroup-link p-navgroup-link--iconic" data-xf-init="tooltip" title="Gündüz Modu">
<i class="fa fa-sun-o" aria-hidden="true"></i></a>

Gündüz modundan gece moduna geçiş için yine aynı şekilde PAGE_CONTAINER şablonuna alttaki ekleyin. Buradaki idyi ise gece temasının idsi ile değiştirerek kullanabilirsiniz.

PHP:
<a href="{{ link('misc/style', null, {
'style_id': 3, '_xfRedirect': $redirect, 't': csrf_token()
}) }}
" class="p-navgroup-link p-navgroup-link--iconic" data-xf-init="tooltip" title="Gece Modu">
<i class="fa fa-moon-o" aria-hidden="true"></i></a>

Yukarıdaki fontawesome kodları çalışmayabilir siz kendi fontawesome ikon kodu bularak koyabilirsiniz.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.