Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Belirlenen bir forumun ilk mesajına istenilen bir metin ekleme

htsumer

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Uzun süredir bu konu üzerinde ihtiyacım olan konuyu, XenForo sitesinden faydalanarak çözdüm.
Belirlediğim bir forumun ilk mesajına, bir metin yazma ihtiyacı nasıl yapılır. Bir tür otomatik mesaj gibi düşünün.

1- Önce istediğimiz forumun İD numarasını tespit ediyoruz.

1631572747592.png

2- Tespit edilen İD 227 numaradır..
Şimdi bu forumda ilk mesaj yazıldığında, ilk mesajı yazan kişi belki saçma sapan bişe yazacak. Fakat biz bu ilk mesajının gayet güzel ve seviyeli bir mesaj yazmasını arzu ediyoruz. Bunu mümkün kılmak için işlemlere başlayalım.

3- Reklam Yöneticine giriyoruz. ( /admin.php?advertising/) Yeni reklam ekle kısmından
1631572907726.png
Seçiyoruz.
HTML kısmına
Kod:
<xf:if is="$post.Thread.node_id == 227 AND $post.position == 0">
    <p><strong>İstenilen Metin Buraya yazılacak</strong></p>
    </xf:if>
Yazıp gerekli kriterleri yapılandırıyoruz.Kaydetip çıkıyoruz.

4- 227 İD nolu forum haricinde bu metin hiç bir yerde görünmeyecektir.

5- Sonuç olarak, özel girilen metin artık o İD'ye sahip forumda görüneceğinden aşağıdaki gibi bir görsel ortaya çıkakcaktır.
Bu mantığı kendinize göre yada forumun mantığına göre değiştirebilrisiniz.
Benim bunu yapmamda amacım şuydu. Aktivasyon bildirimi yapan kişinin aktivasyon açın cümlesinin daha nazık ve seviyeli olmasını istememden dolayıdır. Bazıları "Parayı yatırdım aç benim onayı" der gibi yazıyorlardı..
Tek sıkımtım var aslında da.. İlk mesaja kullanıcın yazdığı ilk mesajın silinmesi. Onuda silebiliriz belki ama, çekirdek yazılıma müdahale etmek istemedim. Belki dip not olarak fikri olan olursa tartışmaya açığım.
Saygılar.

1631573088488.png

<xf:if is="$post.Thread.node_id == 227 AND $post.position == 0">

şu koda en üste bir kod ilave edilerek, ilk mesaj içeriği silinse.. Reklam metni girse devreye ama..kodu yapamadım

<xf:if is="$post.Thread.node_id == 227 AND $post.position == 1">

$post.position değeri 1 yapılıp Ads kodları eklenebilir. Bencede güzel bir fikir..

Neden bu xenforo yapısınn da premium üyelik aldıktan sonra otomatik premium ataması yok veya neden olmuyor ? :)

Bence ciddi anlamda önemli bi husus bu durum. Payoneer, Wise, ve türk online ödeme alma sistemlerini entegre edecek bir eklenti ciddi anlamda şart. Ücretli olarak gelmeli bence. :)

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.