Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Beğen butonu CSS ayarları

Rapmania

Banned
Yasaklı
Kullanıcı
Arkadaşlar ufak bir css ayarı

Ben mesaj alanındaki beğeni butonunu kendime göre düzenledim.

alttaki resimde farklı üyeleri bu şekilde görüyorum bu doğru tamam.

1.png

ama alttaki resim kendi yazmış olduğum mesaj. Kendi kendime beğeni veremiyeceğime göre o bölüm yok olması lazım. Beğeni butonunu yok ettim tamam ama arka plandaki CSS nasıl yok olacak? Kendi yazdığım mesajlarda bu olmaması lazım. Bu konuda yardımcı olabilecek var mı?

2.png

xenforo kodu;

HTML:
                                <xf:if contentcheck="true">

<xf:contentcheck>

<div class="postLike">
                          <div class="Likebutton">
                             <xf:react content="{$post}" link="posts/react" list="< .js-post | .js-reactionsList" />
                                </div>
                           <div class="Likedetail">
                               <div class="reactionsBar js-reactionsList {{ $post.reactions ? 'is-active' : '' }}">
                                   <xf:reactions content="{$post}" link="posts/reactions" />
                               </div>
                            </div>
                        </div>
                                        </xf:contentcheck>

</xf:if>

Butonu özelleştirdim derken ben bir özlleştirme göremedi,bu tür özelleştirmeleri HTML kod yapısı ile oynamadan CSS ile yapmalısınız. Tam olarak yapmak istediğiniz özelleştirmeyi söylerseniz eğer o konuda yardımcı olalım size html yaptığınız değişiklikleride geri alın bence.

Butonu özelleştirdim derken ben bir özlleştirme göremedi,bu tür özelleştirmeleri HTML kod yapısı ile oynamadan CSS ile yapmalısınız. Tam olarak yapmak istediğiniz özelleştirmeyi söylerseniz eğer o konuda yardımcı olalım size html yaptığınız değişiklikleride geri alın bence.

Hocam yapmak istediğim. Beğen butonunu imzanın hemen üstüne almak. alırken de beğen yaparken oluşa arka planın sürekli aktif kalmasını istiyorum. Yani sürekli beğeni olsada olmasada bu şekilde kalmasını istiyorum;

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    64.2 KB · Görüntüleme: 12
İlk olarak eski konumundaki kodları silin ve aynı şablonda istediğiniz yere şu kodları ekleyin;
HTML:
        <xf:react content="{$post}" link="posts/react" list="< .js-post | .js-reactionsList" />

Butonu özelleştirmek için ise şu css sınıfını istediğiniz gibi düzenleyerek kullanın;

CSS:
.reaction.reaction--small
{
    background: #c6c5c5;
    border: solid 2px red;
}

İlk olarak eski konumundaki kodları silin ve aynı şablonda istediğiniz yere şu kodları ekleyin;
HTML:

Butonu özelleştirmek için ise şu css sınıfını istediğiniz gibi düzenleyerek kullanın;

CSS:
.reaction.reaction--small
{
    background: #c6c5c5;
    border: solid 2px red;
}

Hocam siz benim dediğimi anlamadınız sanırım yapmak istediğim butonu renlendirmek değil.

Bakın burada örnek olarak koyuyorum.

Hiç beğeni yokken;
1.png

Beğeni olduktan sonra;
2.png

Yapmak istediğim bunun gibi hocam sürekli arkaplanın aktif kalması.

Şu an anladım ve boş bir zamanım olduğunda bakacağım ne yapılabilir diye.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.