Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Avatar Yükleme Sorunu

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

Sahake

Kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Gerekli bilgileri yazıyorum çözümünü bilen varsa yazarsa mutlu olurum :)
Sorun şu filezilla ftpden sunucuya bağlanıyorum internal data ve datanın izinlerini alt klasör ve dosyalarla beraber 777 yapıyorum ama şu hatayı alıyorum
  • RuntimeException: Failed to save image to temporary file; image may be corrupt or check internal_data/data permissions
  • src/XF/Service/User/Avatar.php:263
  • Generated by: Sahake
  • May 22, 2020 at 9:11 PM
Stack trace
#0 src/XF/Pub/Controller/Account.php(466): XF\Service\User\Avatar->updateAvatar()
#1 src/XF/Mvc/Dispatcher.php(350): XF\Pub\Controller\Account->actionAvatar()
#2 src/XF/Mvc/Dispatcher.php(257): XF\Mvc\Dispatcher->dispatchClass()
#3 src/XF/Mvc/Dispatcher.php(113): XF\Mvc\Dispatcher->dispatchFromMatch()
#4 src/XF/Mvc/Dispatcher.php(55): XF\Mvc\Dispatcher->dispatchLoop()
#5 src/XF/App.php(2184): XF\Mvc\Dispatcher->run()
#6 src/XF.php(391): XF\App->run()
#7 index.php(20): XF::runApp()
#8 {main}
Request state
array(4) {
["url"] => string(25) "/index.php?account/avatar"
["referrer"] => string(57) "https://www.sahakeproject.com/index.php?members/sahake.1/"
["_GET"] => array(1) {
["account/avatar"] => string(0) ""
}
["_POST"] => array(7) {
["avatar_crop_x"] => string(1) "0"
["avatar_crop_y"] => string(1) "0"
["use_custom"] => string(1) "1"
["_xfToken"] => string(8) "********"
["_xfRequestUri"] => string(28) "/index.php?members/sahake.1/"
["_xfWithData"] => string(1) "1"
["_xfResponseType"] => string(4) "json"
}
}

Image magick kullanıyorum ve bu sorunu ne yaptıysam da çözemedeim varsa çözümünü bilen adım adım anlatırsa mutlu olurum ubuntu üstünde cyber panele kurulu bu arada sunucu.

Eger dizin doğru dosya yazma,okuma izinleri 755 ise sunucu yöneticinize bu durumu iletiniz derim ben.

benimde bir arkadaşımın aynı sorunu var hepsinde değil bazı giflerde bu hatayı basıyor

Ekran grnts_2021-04-01_02-33-32.png

hosting sunucusu ile görüştüm.. bizlik birşey değil xenforo ile alakalı diyor... bütün izinler default ayriyetten denemesinide yaptım.. yemedi.. çözüm olmadı yani varmı bu olayı çözen ? hosting hayır diyor biz tamamız diyor kısıtlı zaten..

benimde bir arkadaşımın aynı sorunu var hepsinde değil bazı giflerde bu hatayı basıyor

Ekli dosyayı görüntüle 15892

hosting sunucusu ile görüştüm.. bizlik birşey değil xenforo ile alakalı diyor... bütün izinler default ayriyetten denemesinide yaptım.. yemedi.. çözüm olmadı yani varmı bu olayı çözen ? hosting hayır diyor biz tamamız diyor kısıtlı zaten..
çözümü varsada çözmeyin siteyle alakalı değil... üye olduğum nereye o avatarı koyduysam aynı hatayı verdi resimde bir dalavere gif shopta yapılmış ama nasıl yapılmış gid uzantısı varda sistem kabul etmiyor..

Eger FTP bulunan internal_data isimli kasör izinleriniz 777 yada 775 ise kullandığınız image uzantısı sistem tarafından desteklenmiyor ne yazık ki.

Eger FTP bulunan internal_data isimli kasör izinleriniz 777 yada 775 ise kullandığınız image uzantısı sistem tarafından desteklenmiyor ne yazık ki.
evet geçte olsa yeni farkettik shop programında hatalı bir resim... gif olarak uzantısı olsada hatalı bir şekilde proje olarak kaydetmiş..

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.