Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Anahtar Kelime keyword tagı hk.

valecan

Kullanıcı
Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar biraz yabancıyım bu sisteme. Tema dosyalarının yolunu bulamadım. daha doğrusu keyword taglarını temanın ana indexine eklemem gerekiyor hangi dosyaya koyacağız bu anahtar kelimeleri yardımcı olurmusunuz?

Adminpc >> Kurulumlar >> XF seçenekleri >> Genel forum ayarları alanına bir göz atın.

Çözüm
Adminpc >> Kurulumlar >> XF seçenekleri >> Genel forum ayarları alanına bir göz atın.
Üstad anahtar kelime seçeneği yok sanırım forumda da taradım. dosyaya eklemek gerekiyor galiba

<meta name="keywords" content="anahtar, kelimelerinizi, aralara vigül katarak ekleyin.">
bu kodu head taglarının arasına ekleyin yazılmış konularda ben hangi dosyada head tagını bulacam orayı bilemedim.
konu şu
Nasıl yapılır ? - Xenforo Seo Ayarları Nasıl Yapılır

Bunu için bir değişim yapmauyacaksınız sadece belirttiğim alandan metaları gireceksiniz.

Bakın bu sitenin metaları,
_' - xenforo_gen_tr_admin_php_options_groups_basicBoard.png

Kaynak koduna bakın birde bir sorun var mı ?

Evet ustadım maalesef sizin websitede anahtar kelime görünmüyor. o tagı temanın yada indexin head tagları arasına koymamız gerekli.. anahtar kelime seo açısından çok önemli sanıyordum. bunun bir çözümü olmalı.
anahtar.PNG

Kullandığınız temada PAGE_CONTAINER şablonunu açın head taglerı arasına kodunuzu ekleyin.

Kullandığınız temada PAGE_CONTAINER şablonunu açın head taglerı arasına kodunuzu ekleyin.
Teşekkürler arkadaşlar. Sonunda çözdüm olayı... aynı sorun olan arkadaşlar için
/public_html/internal_data/code_cache/templates bu yolu takip edip içinden editleyecekler..... iyi çalışmalar....

Teşekkürler arkadaşlar. Sonunda çözdüm olayı... aynı sorun olan arkadaşlar için
/public_html/internal_data/code_cache/templates bu yolu takip edip içinden editleyecekler..... iyi çalışmalar....
PAGE_CONTAINER şablonu içindeki head tagleri arasına şu kodları yazınca çalışmadı mı ? Tam anlamadım arkadaşım.

Kod:
<meta name="keywords" content="anahtar, kelimelerinizi, aralara vigül katarak ekleyin.">

PAGE_CONTAINER şablonu içindeki head tagleri arasına şu kodları yazınca çalışmadı mı ? Tam anlamadım arkadaşım.

Kod:
Pardon arkadaşlar. Cache dosyasından dolayı çalışmamıştı sanırsam.. ilk kurulumda ayarlı şekilde kurarsanız benim yöntemime gerek kalmaz sanırım.. cache dosyalarında düzenleme yaptım şimdi problemsiz çalışıyor.

Son düzenleme:
Dosya içerisine değilde kullanılan temaların PAGE_CONTAINER şablonunda head tagleri arasına yazılması daha doğru olur.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.