Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Alıntı Kutusunun Arka Plan Rengini "Kullanıcı Grubuna" Göre Nasıl Değiştirebilirim?

PlayStation Haber

Sabit kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar, aklıma dün gece gelen fikir ile koştum buraya geldim. :)

Konu içinde alıntı yaptığımız mesajlarda oluşan kutucuğun rengini üye gruplarına göre renklendirmek istiyorum. Böyle bir şey yapılabilir mi?

eTiKeT™ eTiKeT™ @netr0n MusaPekel MusaPekel

Örneğin işaretlediğim yer
ayj1e05.JPG

Musanın belirttiği şablonda belirttiği dizini değiştirin, alıntı kutusu yada faklı şablonlara dokunmayın.

Musanın belirttiği şablonda belirttiği dizini değiştirin, alıntı kutusu yada faklı şablonlara dokunmayın.
Hocam o şekilde kullandığım zaman linkleri gizleme penceresi ve buna benzer yerlerin renkleri de değişiyor. Ama benim konuya eklediğim kodlar, tam istediğim gibi alıntı kutusuna renkleri veriyor. Ayrıca bu mesajımın son paragrafında bahsettiğim sorunu yaşıyorum. Bunu da çözersek bir şey kalmıyor geriye. 👍

"Kullanıcının alıntı yaptığı mesaj içinde kendi üye grubunun rengini alıyor, yani alıntı yapılan mesajdaki kullanıcının rengini almıyor. "

MusaPekel MusaPekel eTiKeT™ eTiKeT™ Merhaba arkadaşlar, hem sorunu hem de istediğim şeyi görsel olarak göstermeye çalışacağım. Belki yardımı olur. 👍

- Birinci resimde admin grubunun kırmızı rengi, alıntı kutusunun içinde isim yazan yerin arka plan rengi ile aynı veya benim belirlediğim şekilde olsun istiyorum.

besdbtz.JPG

- İkinci resimde ise dün paylaştığım kodlar ile alıntı kutusunda istediğim yerin rengi değişiyor ama o mesajı alıntılayan kişinin rengini alıyor. Yani adminin rengini almıyor. Sorun tam olarak bu.

jmgb3oz.JPG

Ben kodu denememiştim ama mantıklı gelmiştir. Şimdi deneyip incelediğimde görüyorum ki bu kod işe yarıyor ancak! Sadece ana kullanıcı grubunu çağıra biliyor ikincil gruplar askıda kalıyor ve bu yüzden istenilen çalışma kombinasyonu sağlanamıyor. Üzerinde biraz düşünüp denemelerim sonucunda doğru kombinasyonu bulamadım ve kafam şişti.
Benden bu kadar daha fazla kafa şişirmeye gerek yok, belki musa bir yol bulur bekleyip görelim.

Ben kodu denememiştim ama mantıklı gelmiştir. Şimdi deneyip incelediğimde görüyorum ki bu kod işe yarıyor ancak! Sadece ana kullanıcı grubunu çağıra biliyor ikincil gruplar askıda kalıyor ve bu yüzden istenilen çalışma kombinasyonu sağlanamıyor. Üzerinde biraz düşünüp denemelerim sonucunda doğru kombinasyonu bulamadım ve kafam şişti.
Benden bu kadar daha fazla kafa şişirmeye gerek yok, belki musa bir yol bulur bekleyip görelim.
Emeklerinize, uğraşlarınıza sağlık hocam. 👋

MusaPekel MusaPekel arkadaşımızın bu sorunu çözeceğine inanıyorum. Umarım mesajlarımızı görür. 👍

Hocam o şekilde kullandığım zaman linkleri gizleme penceresi ve buna benzer yerlerin renkleri de değişiyor. Ama benim konuya eklediğim kodlar, tam istediğim gibi alıntı kutusuna renkleri veriyor. Ayrıca bu mesajımın son paragrafında bahsettiğim sorunu yaşıyorum. Bunu da çözersek bir şey kalmıyor geriye. 👍

"Kullanıcının alıntı yaptığı mesaj içinde kendi üye grubunun rengini alıyor, yani alıntı yapılan mesajdaki kullanıcının rengini almıyor. "

düşündüğünüz zaman alıntı yapan kişinin kullanıcı rengi alması saçma olur diye tahmin ediyorum. bunun için bir çözüm yolu var diye biliyorum bakıcam

MusaPekel MusaPekel Selamlar hocam. Bir gelişme var mı?
İyi pazarlar dilerim.
<div class="message-cell message-cell--main" group="{{ $post.User.user_group_id ?: $user.user_group_id }}"> kısmını <div class="message-cell message-cell--main" group="{{ $post.User.user_group_id }}"> olarak değiştiriniz.

<div class="message-cell message-cell--main" group="{{ $post.User.user_group_id ?: $user.user_group_id }}"> kısmını <div class="message-cell message-cell--main" group="{{ $post.User.user_group_id }}"> olarak değiştiriniz.
MusaPekel MusaPekel Hocam uğraşınız için çok teşekkür ederim ama hala değişen bir şey yok. Şu mesajıma göz atar mısınız?

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.