Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Alıntı Kutusunun Arka Plan Rengini "Kullanıcı Grubuna" Göre Nasıl Değiştirebilirim?

PlayStation Haber

Sabit kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar, aklıma dün gece gelen fikir ile koştum buraya geldim. :)

Konu içinde alıntı yaptığımız mesajlarda oluşan kutucuğun rengini üye gruplarına göre renklendirmek istiyorum. Böyle bir şey yapılabilir mi?

eTiKeT™ eTiKeT™ @netr0n MusaPekel MusaPekel

Örneğin işaretlediğim yer
ayj1e05.JPG

Yani bir an düşündüm acaba nasıl olur bu ? ilk olarak kullanıcı ismine ait renk kodlarını çekmek gerekli bunu varsayılan sistem ile mümkün değil. Hadi çektin o sınıfa bunu entegre etmek cıx. Yani varsayılan sistemde bunu yapmam mümkün değil. Ancak bir eklenti ile bu yapıla bilir.

Yani bir an düşündüm acaba nasıl olur bu ? ilk olarak kullanıcı ismine ait renk kodlarını çekmek gerekli bunu varsayılan sistem ile mümkün değil. Hadi çektin o sınıfa bunu entegre etmek cıx. Yani varsayılan sistemde bunu yapmam mümkün değil. Ancak bir eklenti ile bu yapıla bilir.
Zor olduğunu biliyorum hocam ama ne yalan söyleyeyim yapabileceğinize inanıyorum. ☺️

Şöyle bir konu var belki yol gösterir size.

post_macros şablonun içerisine girip <div class="message-cell message-cell--main"> yazan kısımı <div class="message-cell message-cell--main" group="{{ $post.User.user_group_id ?: $user.user_group_id }}"> değiştiriniz.

Kod:
.message-cell.message-cell--main[group="3"] .bbCodeBlock {
    border-left: 3px solid #00ffad;
}

extra.less şablonuna ekleyiniz.
eklentisiz bir şekilde yapabilmeniz için basit bir şekilde kaç adet grup var ise grup idilerini tek tek girerek eklemesini yapabilirsiniz.

post_macros şablonun içerisine girip <div class="message-cell message-cell--main"> yazan kısımı <div class="message-cell message-cell--main" group="{{ $post.User.user_group_id ?: $user.user_group_id }}"> değiştiriniz.

Kod:
}

eklentisiz bir şekilde yapabilmeniz için basit bir şekilde kaç adet grup var ise grup idilerini tek tek girerek eklemesini yapabilirsiniz.
Hocam sanırım şablonları karıştırdınız. Alıntı kutusunun kodları bb_code_tag_quote içinde yer alıyor. Lütfen kontrol eder misiniz? İnşallah sizlerin yardımı ile bu sorunları da çözeceğiz. Bunun dışında yazdığınız kodları denesem de olmadı maalesef.

Kod:
}

Farklı ama evet bir yöntem, iş görür kesinlikle.

MusaPekel MusaPekel eTiKeT™ eTiKeT™ Son durum nedir arkadaşlar? Alıntı kutusuna ait kodlar bunlar. ☺️

Kod:
<xf:css src="bb_code.less" />

<xf:set var="$isIgnored" value="{{ $attributes.member && $xf.visitor.isIgnoring($attributes.member) }}" />

<blockquote class="bbCodeBlock bbCodeBlock--expandable bbCodeBlock--quote">
    <xf:if is="$name">
        <div class="bbCodeBlock-title">
            <xf:if is="$source">
                <a href="{{ link('goto/' . {$source.type}, null, {'id': $source.id}) }}"
                    class="bbCodeBlock-sourceJump"
                    data-xf-click="attribution"
                    data-content-selector="#{$source.type}-{$source.id}">{{ phrase('x_said:', {'name': $name}) }}</a>
            <xf:else />
                {{ phrase('x_said:', {'name': $name}) }}
            </xf:if>
        </div>
    <div class="bbCodeBlock-content">
        <xf:if is="$isIgnored">
            <div class="messageNotice messageNotice--nested messageNotice--ignored">
                {{ phrase('you_are_ignoring_content_by_this_member') }}
                <xf:showignored />
            </div>
        <div class="bbCodeBlock-expandContent {{ $isIgnored ? 'is-ignored' : '' }}">
            {$content}
        </div>
        <div class="bbCodeBlock-expandLink"><a>{{ phrase('click_to_expand') }}</a></div>
    </div>
</blockquote>

İlk mesajda işaretlediğim yerin arka plan ve yazı rengini bu kodlar ile değiştirmiştim.

Kod:
.bbCodeBlock--quote .bbCodeBlock-title
{
background: #1C5C84;
color: white;
border-top-left-radius: 8px;
border-top-right-radius: 8px;
text-align: center;
font-size:15px;
font-weight: bold;
}

MusaPekel MusaPekel eTiKeT™ eTiKeT™ Arkadaşlar kodu şekilde düzenledim. Tam istediğim gibi olmasa da doğru yolda ilerlediğimi gösteriyor.
Kod:
group="{{ $post.User.display_style_group_id ?: $user.user_group_id }}"
MusaPekel MusaPekel hocamın yazdığı gibi post_macros şablonunu açıp bunun class="message-cell message-cell--main" yanına yukarı düzenlemiş olduğum kodu ekledim.

Sonra extra.less içine de aşağıdaki kodu ekledim.
Kod:
[group="3"] .bbCodeBlock--quote .bbCodeBlock-title   {
   background: #d9534f;
}
Fakat şöyle bir sorun var. Kullanıcının alıntı yaptığı mesaj içinde kendi üye grubunun rengini alıyor, yani alıntı yapılan mesajdaki kullanıcının rengini almıyor. Gözden kaçan ufak bir detay var sanırım. Onu da el birliği halledeceğimizi düşünüyorum. :)

Ekstra denediğim kodlar ve özellikleri de yazayım. 👍

Konuyu ilk açan üye grubuna belirlemiş olduğunuz renk, konu içindeki tüm alıntı kutusunda aktif olur.

Kod:
group="{{ $thread.User.display_style_group_id ?: $user.user_group_id }}"

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.