Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Adsense Vergileri - Şahıs Şirketi Durumu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Anlamadım şimdi ben pin bekliyorum allah nasip ederse gelecek bu 3 banka derken ben bütün bankaları kullanıyorum devlet bankası yok bende şimdi ben misal veriyorum Türkiye iş bankasını kayıt edemeyecekmiyim ? Yanlış anlamış olabilir.
Devlet bankaları dediğim bankalar. Diğer bankalar vergi keserim derse olur, ama hiç tahmin etmiyorum. Ziraat yada diğer devlet bankalarına hesap açılacak. Pinnedir ki 2 dk gelir.. Oraya yatacak paradan vergi kesilecek. Umarım her banka olur..

Google kripto ile ödeme yaparsa çözülür sizin iş :D

Bu yüzden almanya ve ingiltere adsense hesapları kullanıyoruz. ?

Akıllı olan zaten Türkiye adsense hesapları kullanmaz. Yok ben ille de şirketimi açıp vergimi ödeyeceğim diyorsanız o ayrı konu :)

Akıllı olan zaten Türkiye adsense hesapları kullanmaz. Yok ben ille de şirketimi açıp vergimi ödeyeceğim diyorsanız o ayrı konu :)
Zaten ne kazanıyoruz ki ne ödeyelim. Vergi vermemek değil derdimiz. Kazanalım da verelim derdimiz.
Emekliyim, ve halen ek iş peşindeyim. Çokmu meraklıyım gecenin saatlerinde iş yapmaya ama şartlar bunu gerektiriyor.
Ondan sonra vergi kaçırırsın bide ceza yersin. İşmi bu?
Neyse işte, verenler, vermeyenlerin yanında ne olduğu belli. Adam yıllarca vergi ödemiyor bi af çıkıyor 7326 gibi, buyur..Adam zaten ödeyebilse öder vergisini..Ödeyemiyor ki? Burda kiralar 3500 den başlıyor, evde çalışıyorum valla..He işin diğer yönü de iş yaparsın adam der ne bu ya çok para..Ben senin için sabahlara kadar sitede bekçilik yapıom..neyse ya..

Zaten ne kazanıyoruz ki ne ödeyelim. Vergi vermemek değil derdimiz. Kazanalım da verelim derdimiz.
Emekliyim, ve halen ek iş peşindeyim. Çokmu meraklıyım gecenin saatlerinde iş yapmaya ama şartlar bunu gerektiriyor.
Ondan sonra vergi kaçırırsın bide ceza yersin. İşmi bu?
Neyse işte, verenler, vermeyenlerin yanında ne olduğu belli. Adam yıllarca vergi ödemiyor bi af çıkıyor 7326 gibi, buyur..Adam zaten ödeyebilse öder vergisini..Ödeyemiyor ki? Burda kiralar 3500 den başlıyor, evde çalışıyorum valla..He işin diğer yönü de iş yaparsın adam der ne bu ya çok para..Ben senin için sabahlara kadar sitede bekçilik yapıom..neyse ya..

Zaten yakın zamanda kurtuluyorum bu güzelim ülkeden. İnsanı kendi ülkesinden soğutan bir sistem varken açıkcası kalmak aptallık olur.

Nasibimiz de ne varsa onu yaşayacağız, ama kendi ülkem de mülteci gibi gebermeyeceğim. Kendime şart koştum. :)

5 müteahhit'e peşkeş çekenler utansın. Güzelim ülkemi ne hale getirdiler.

..
Zaten yakın zamanda kurtuluyorum bu güzelim ülkeden. İnsanı kendi ülkesinden soğutan bir sistem varken açıkcası kalmak aptallık olur.

Nasibimiz de ne varsa onu yaşayacağız, ama kendi ülkem de mülteci gibi gebermeyeceğim. Kendime şart koştum. :)

5 müteahhit'e peşkeş çekenler utansın. Güzelim ülkemi ne hale getirdiler.
Ben herkesin bir kere de olsa bir yurt dışı deneyimi yaşamasını isterim.

• Beğen
Tepkiler: Sis

O yurt dışı adsense olayını sana zahmet burada bir yerlerde konusunu açıver :D ben tr adsense kullanıyorum galiba.. Hakim olduğum bir durum değil baya merak sardım.. Mümkünatı varsa 1 tl bile kazansam anlaşılması zor kanunlar yüzünden vatandaşlık haklarımın sıkıntıya girmesini istemem.. Tr adsense kullanan bir kişi Yabancı ülke adsensesine geçemez herhalde

O yurt dışı adsense olayını sana zahmet burada bir yerlerde konusunu açıver :D ben tr adsense kullanıyorum galiba.. Hakim olduğum bir durum değil baya merak sardım.. Mümkünatı varsa 1 tl bile kazansam anlaşılması zor kanunlar yüzünden vatandaşlık haklarımın sıkıntıya girmesini istemem.. Tr adsense kullanan bir kişi Yabancı ülke adsensesine geçemez herhalde

Çok basit öyle ahım şahım özelliği yok kardeşim.

Adsense'ye kayıt olurken lokasyon olarak ingiltere veya almanya seçiyorsun. Seçim sana ait.

Ödeme alacağın zaman ise, '' adsense hesabın almanya olduğunu varsayarsak '' Payoneer ile ödeme alacaksın.

Aynı şekilde ''ingiltere adsense hesabının olduğunu varsayarsak'' Transferwise ile ödeme alacaksın.

Hepsi bu kadar. Yanlız yeni kimlik politikası geldiğinden ötürü google amcan kimlik şartı istiyor. Lokasyona uygun tanıdık birilerini bulmalısın.

HEPSİ BU.

Ben herkesin bir kere de olsa bir yurt dışı deneyimi yaşamasını isterim.
O zaman Türkiye'nin güzelliğini anlarlar demi hocam. Gideyim de iş bulurum diyen nice insanlar çöp topladılar, camilerde yattılar..Aklıma bir film geldi..Umuda Yolculuk :)

O zaman Türkiye'nin güzelliğini anlarlar demi hocam. Gideyim de iş bulurum diyen nice insanlar çöp topladılar, camilerde yattılar..Aklıma bir film geldi..Umuda Yolculuk :)

Hocam senin bu bahsettiğin durum 20 sene önceydi :) Teknoloji çağında yaşıyoruz. Gerçi türkiye 200 yıl geriden geliyor o ayrı konu tabi :D

Artık gidenler pişman değil, aksine adamlar keşke daha önceden gitseydim diyorlar. Çok yakın bi arkadaşım almanya da anlattıklarını duysan kafanı duvarlara vurursun o derece yani ;)

Bırakalım artık bu ülkemiz de rahat yaşam ayaklarını. Hepimiz biliyoruz ki, her geçen gün b*ka sarıyoruz. Zengin daha zenginleşiyor, fakir dibe batıp gidiyor. Resmen eski mısır dönemini yaşıyor güzelim ülkem.

Eskiden mısır da kölelere kırbaçla iş yaptırırlarmış, kitaplardan da bildiğimiz gibi. Biz cennet ülkemiz de bu durumun modern halini yaşıyoruz. :)) 3 çocuklu bir baba asgari ücretle geçinecek :D Adam ek iş yapmasa zaten çocuklar evde koltuğu kemirecekler. Gerisini siz düşünün artık :)

Neyse daha fazla konuştukca konu direk siyasete girecek, girince de kendimi çok kaptıracağım. Hiç gerek yok böyle aksiyonlara. Oy zamanı oyumu kullanıp köşeme çekileceğim.

Kim bu ülkenin ekmeğini yiip de 1 gram ihanet edip kendi vatandaşına karşı kötü düşünceler besliyorsa, Allah şahidim olsun iki elimde yakasında olacak öteki tarafta. Bu dünya sultan süleymana kalmamış. Niceleri gelip gidiyor :) Benden bu kadar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.