Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? adsense reklam kodları yerleştirme

bozkurt

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
selamun aleykum,

ads reklam kodlarımı siteme ekleyemiyorum.

foruma biraz baktım fakat çözüm bulamadım. bu sitedeki gibi istediğim yerlere reklam eklemek istiyorum ekleyemiyorum.
adsense kodlarını alıyorum reklam yöneticisinde uygun alanları seçerek ekliyorum fakat hata oluştu yazıyor.

nasıl çözebiliriz

Moderatör tarafında düzenlendi:

Nasıl yapılır ? adsense reklam kodları yerleştirme

evet genel olarak iyi görünüyor. sakıncası yok ise nasıl yapıldığı yönünde bilgi alabilirmiyim.
PAGE_CONTAINER şablonu içerisinde </head> etiketinin içerisine ekleyebildiğiniz gibi, dilerseniz Kurulumlar sekmesi altında Reklam yöneticisi alanına gelerek reklam ekle butonuna tıklayıp ayarlarınızı aşağıdaki resimde olduğu gibi yapıp ekleyebilirsiniz.

Farkı ne diyecek olursanız, 1. işlem sadece bir tema da işlem yapar her tema da işlem yapması için tüm temalarınız da bunu eklemeniz gerekir. 2. seçenek ise yani reklam yöneticisi alanından ekleme yaptığınızda tüm şablonlara kendisi ekleme yapar.

reklamkod_xenforo.jpg
Öncelikle şunu netleştirelim, bu forumda oto ads kullanılıyor. Ben sadece bir kod ekliyorum ve ads kendi istediği alana ekliyor reklamları. Bu konumlar sürekli değişiyor, bazen yapıyı bozuyor eklendiği alanlar ama genel olarak iyi durumda çalışıyor.

evet genel olarak iyi görünüyor. sakıncası yok ise nasıl yapıldığı yönünde bilgi alabilirmiyim.

PAGE_CONTAINER şablonu içerisinde </head> etiketinin içerisine ekleyebildiğiniz gibi, dilerseniz Kurulumlar sekmesi altında Reklam yöneticisi alanına gelerek reklam ekle butonuna tıklayıp ayarlarınızı aşağıdaki resimde olduğu gibi yapıp ekleyebilirsiniz.

Farkı ne diyecek olursanız, 1. işlem sadece bir tema da işlem yapar her tema da işlem yapması için tüm temalarınız da bunu eklemeniz gerekir. 2. seçenek ise yani reklam yöneticisi alanından ekleme yaptığınızda tüm şablonlara kendisi ekleme yapar.

reklamkod_xenforo.jpg

Çözüm

Ekli dosyayı görüntüle 14769
Bunu denediğim de hata vermişti. Fakat tüm sayfalar diye denemedim. Birde buna bakayım.

Ekli dosyayı görüntüle 14769

denedim,

Hata! Bazı sorunlarla karşılaştık.
Hata! Bazı sorunlarla karşılaştık. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz. Sorun kullandığınız tarayıcısından kaynaklıda olabilir.

Ekli dosyalar

• reklm.png
    reklm.png
    57.3 KB · Görüntüleme: 26
Sunucunuzda mod_securty engelliyor olabilir. Bunu firmanıza ileterek çözebilirsiniz.

ilgisi varmıdır yokmudur tam emin değilim. ben reklamlarımı istediğim yerlerde görünsün istemiştim. fakat hostıng fırmam ıle ılgılı ayarlardan dolayı reklam gösterımınde sorun yaşadım.
bunun yerine bugun araştırma yaparken adsense ayarları ıle ılgılı küçük bır ayarın kapalı oldugunu fark ettım. belki başkasınında işine yarar dıye paylaşmak ıstedım.

1. AdSense hesabınızda oturum açın.
  2. Engelleme kontrolleri'ni tıklayın.
  3. Ürününüzü tıklayın. Örneğin, ürün İçerik için AdSense ise İçerik'i tıklayın.
  4. Reklam İnceleme Merkezi'ni tıklayın.
  5. Etkinleştir'i tıklayın
bu ayarları yaptıktan sonra google adsense reklamları sitemde google nın belirlediği yerlerde görünmeye başladı.
şurada görünsün burada görünmesin diye bira ayara ulaşamadım. sadece reklamlar aktif oldu okadar.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.