Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Açılan konu mesaj sayısı x ile katlama

pvpreklam

xFanatik
Kullanıcı
Merhabalar,

Açılan konuları, ona yazılan mesajları, kullanıcı kayıt olduğundaki istatistik değerli x15 20 gibi istediğim bir sayıda çarpılıp ana sayfada istatistiklerde öyle görülmesini istiyorum. Bunun için ne yapmam lazım

Merhabalar,

Açılan konuları, ona yazılan mesajları, kullanıcı kayıt olduğundaki istatistik değerli x15 20 gibi istediğim bir sayıda çarpılıp ana sayfada istatistiklerde öyle görülmesini istiyorum. Bunun için ne yapmam lazım
ahahahah :D çarpma olayını bilemem ama başına 1 veya 2 hane daha koyabiliriz istersen :D şaka değildi bu arada ciddiyim bunu yaparız :D

Merhabalar,

Hadi php vs olsa eyvallah diyicem ama ben şuanda xenforoda görmedim javascript ile yapabilirsin. Ama tabiki şunu yapabilirsin.

Görünüm ve diller > Şablonlar > Message_macros şablonun içerisine girip aşağıda verilen kodu aratınız.

Kod:
<dd>{$user.message_count|number}</dd>

Bulmuş olduğunuz ko
Kod:
<dd>2</dd>
yazarak mesaj sayısının başına 2 ekler bunu değer vererek büyültüp küçültebilirsiniz.

Hadi php vs olsa eyvallah diyicem ama ben şuanda xenforoda görmedim javascript ile yapabilirsin. Ama tabiki şunu yapabilirsin.

Görünüm ve diller > Şablonlar > Message_macros şablonun içerisine girip aşağıda verilen kodu aratınız.

Kod:
<dd>{$user.message_count|number}</dd>

Bulmuş olduğunuz ko
Kod:
<dd>2</dd>
yazarak mesaj sayısının başına 2 ekler bunu değer vererek büyültüp küçültebilirsiniz.

bunu yaparsan yanlış olur hocam eğer bu şekilde yaparsan yanlış yönlendirmiş olursun senin yazdığın kod başına 2 eklemez direk 2 yazar bırakır sen veri alma kodunu sildirmiş oluyorsun
Görünüm ve diller > Şablonlar >widget_forum_statistics
bu şablonu buluyorsun
ardından
Konular için bu kodu buluyorsun
Kod:
<dd>{$forumStatistics.threads|number}</dd>
Başına kaç eklemek istersen
bu şekilde baştaki biri kaç yaparsan başına o kadar değer getirmiş olursun virgülüde unutma
Kod:
<dd>1,{$forumStatistics.threads|number}</dd>

Mesaj sayısı içinde bu satırı buluyorsun
Kod:
<dd>{$forumStatistics.messages|number}</dd>
Aynı şekilde 1 yerine ne kadar başına değer getirmek istersen bu şekilde düzenliyorsun ve kaydediyorsun hocam
Kod:
<dd>1,{$forumStatistics.messages|number}</dd>

sonuç olarak forum istatistikleri kısmında değerlerin başına eklediğin değerle beraber gözükmüş oluyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.