Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Açılan Konu Başlıklarındaki Her Kelimenin Baş Harfi Büyük Olsun

Murat OSMA

Sabit kullanıcı
Kullanıcı
Selâmlar,

Yeni bir konu açarken, üyeler bazen konu başlığının tamamını küçük ya da büyük yazabiliyorlar, bunu önlemek ve açılan konu başlıklarının tek bir düzende olmasını sağlamak adına, yazılan başlıktaki her bir kelimenin sadece baş harfi büyük olacak şekilde yazılmasını nasıl sağlayabiliriz?

Bunun bir yolu var mıdır?

Teşekkürler.

Nasıl yapılır ? Açılan Konu Başlıklarındaki Her Kelimenin Baş Harfi Büyük Olsun

bende de çalışmadı,

external file "src/addons/Andy/TitleControl/tr.php" olarak belirledim.
Şöyle bir eklenti vardı;

eklentinin ayarlarında External file seçeneği mevcut hosting üzerinde oluşturduğum php dosyasının yolunu buraya yazıyorum dosya içeriği aşağıda

PHP:
<?php

if (mb_strtoupper($title, 'utf-8') == $title){

$eski = array("Ş","Ü","Ö","Ç","İ","Ğ","I");
        $yeni = array("ş","ü","ö","ç","i","ğ","ı");
        $title=str_replace($eski,$yeni,$title);

$title = strtolower($title);
        $title = ucfirst($title);
}

benim hazırladığım php kod ile yalnızca tamamı büyük harf ile yazılmış başlıkları düzenliyor yarısı büyük harf yarısı küçük harfli başlıklara müdahale etmiyor. if koşulunu kaldırırsanız tüm başlıkları küçük harf ve baş harfi büyük yapar

mkucuksari mkucuksari hocam eklentiyi siteye kurdum bu kodu da titlecontrol.php dosyası oluşturup ftp içerisinde ana dizinde misc klasörü oluşturarak içerisine salladim fakat olmadı. /httpdocs/misc/titlecontrol.php dosya yolu belirttim eklentinin External ayar bölümünde de. Büyük harf yazılabiliyor yine. Bunu kısaca anlatma şansınız var mi size zahmet ? :)

bende de çalışmadı,

bende de çalışmadı,

Şöyle bir eklenti vardı;

Çözüm

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.