Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? 30 adet paylaşıma ulaşınca otomatik mavi tik atansın nasıl yaparım?

Sis

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Başlıkta da belirttiğim gibi xenforo ince dokunması gereken bir sistem olduğu için kafa karıştırıcı yapısı yüzünden beceremedim :)

30 adet paylaşıma ulaşıldıktan sonra, tüm kullanıcı grublarındaki ( tüm kullanıcılar ) herhangi kişilere otomatik mavi tık ( verified ) atansın istiyorum.

Detaylı bi paylaşım olabilirse konu altından çok müteşekkir olurum. teşekkür ediyorum şimdiden

Tam detaylı incelemeden kabaca şöyle birşey yaptım.

message_macros şablonunda bulun:

Kod:
<h4 class="message-name"><xf:username user="$user" rich="true" defaultname="{$fallbackName}" itemprop="name" /></h4>

Şu şekilde değiştirin:

Kod:
<h4 class="message-name"><xf:username user="$user" rich="true" defaultname="{$fallbackName}" itemprop="name" /> <xf:if is="$user.message_count > 29"><i class="fas fa-certificate" style="color: rgb(29, 161, 242);"></i></xf:if></h4>

İkonu değiştirebilirsiniz veya başka bir yazı resim vss. koyabilirsiniz.

Bu değişiklik sadece mesaj içinde görünür. Talep olursa diğer yerlerde de görünmesi için detaylı bir eklenti yapılabilir.

ppp.JPG

Tam detaylı incelemeden kabaca şöyle birşey yaptım.

message_macros şablonunda bulun:

Kod:
<h4 class="message-name"><xf:username user="$user" rich="true" defaultname="{$fallbackName}" itemprop="name" /></h4>

Şu şekilde değiştirin:

Kod:
<h4 class="message-name"><xf:username user="$user" rich="true" defaultname="{$fallbackName}" itemprop="name" /> <xf:if is="$user.message_count > 29"><i class="fas fa-certificate" style="color: rgb(29, 161, 242);"></i></xf:if></h4>

İkonu değiştirebilirsiniz veya başka bir yazı resim vss. koyabilirsiniz.

Bu değişiklik sadece mesaj içinde görünür. Talep olursa diğer yerlerde de görünmesi için detaylı bir eklenti yapılabilir.

Ekli dosyayı görüntüle 8412

hocam çok teşekkür ederim. Bu ayarlamayı gruplandırma ve terfi atamalardan yapamazmıydık normal şartlarda? Yoksa en basit yolu sizin bahsettiğiniz şekilde mi ?

Kullanıcı gruplarına göre de yapılabilir ama ilk mesajınıza istinaden grup olayına girmeden "XX mesajı olanda görünsün" olarak yaptım ben, en basit yolu da bu gibi. :)

• Beğen
Tepkiler: Sis
Kullanıcı gruplarına göre de yapılabilir ama ilk mesajınıza istinaden grup olayına girmeden "XX mesajı olanda görünsün" olarak yaptım ben, en basit yolu da bu gibi. :)

Kullanıcı grubuna dahil etsek tadından yenmez hocam :) Örneğin aynı şekilde 30 paylaşım yapmış olan bir kullanıcıya hem mavi tik, hem de silver üyelik verilsin. 50 paylaşıma ulaşan kullanıcıya Gold üyelik + mavi tik, 100 paylaşıma platin üyelik + mavi tik gibi yapsak kötü durmaz sanırım? :)

Yani 30 mesajı aşan herkes mavi tık olacağı için yukardaki kod bütün gruplar için yeterli olacak.

Mesaj sayısına göre kullanıcı grubu değişimi için aşağıdaki konuya bakabilirsiniz. XF1 versiyonuna göre anlatılmış ama XF2 versiyonuna da olur sanırım bilmiyorum hiç denemedim.

• Beğen
Tepkiler: Sis

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.